Kupní smlouva vozu na nahr. díly

Od: Datum: 04.01.13 23:03 odpovědí: 7 změna: 22.01.13 17:27

Prosím vás, dá se někde teď na netu stáhnoit vzor kupní smlouvy na vůz, který je odhlášen?

Zítra ráno si přijedou zájemci (prodávám Opel Omega MV6 - je odjlášen z evidence)

jenže na netu jsou jen smlouvy na koupě vozu a né odhlášeného vozu

nebo stačí jen nějaká jednoduchá? prostě ať mám jen papír, že je vše "OK"

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 04.01.13 23:09

Auto odhlasene z evidence defacto neni dle zakonu CR auto (ve smyslu neceho, co lze pouzivat na pozemni komunikaci), ale soubor nahradnich dilu. Pokud nektera ze stran smlouvu pozaduje, tak opravdu staci neco jednoducheho, ve smyslu, ze prodavajici je vyhradnim vlastnikem, auto je nezpusobile provozu na PK, tedy je bez zaruky a pouze na dily...

Ohodnoceno: 0x

Od: ok®
Datum: 04.01.13 23:31

jj, mi jde jen o to, at mám papír že došlo mezi náma k nějakému obchodu.

Auto je jako celek na prodej (ono jezdí) jen že je odhlášené

Od: k2
Datum: 04.01.13 23:39

No pokud je pojizdne, tak bych ale bud znehodnotil, nebo vyrizl VINko. Nikdy nevite, co je kupujici zac a jake ma napady. Nez pak vysvetlovat PCR co delalo na silnici, kdyz tam nema co delat (predpokladam, ze z evidence jste ho vyradil Vy na cestne prohlaseni)...

To, ze je pouze na dily a provozu na PK nezpusobile tam klidne napiste, jak potom s autem kupec nalozi neni Vase starost a vy budete z obliga.

Datum: 04.01.13 23:43

no já ho nevyřadil, ale koupil jsem ho na díly už odhlášené(mám to ve smlouvě kupní),ale nyní v šopě překáží, a našel se zájemce (róm), že má o něj zájem :)

Od: matylda01
Datum: 05.01.13 10:53

Proč nepoužiješ smlouvu na kterou jsi auto koupil?

Datum: 05.01.13 10:55

*hi* ta smlouva totiž není k nalezení *hi*

Od: notarskesluzbycz
Datum: 22.01.13 17:27

Auto asi už odjelo... Ale jinak platí, že podstatnými náležitostmi kupní smlouvy podle občanského zákoníku jsou takové, které musí smlouva obsahovat, aby nebyla sankcionována neplatností. Za podstatné náležitosti kupní smlouvy se považují vymezení smluvních stran a předmět kupní smlouvy. Cena ve smlouvě přitom nemusí být uvedena. Pokud smlouva tyto náležitosti neobsahuje, je neplatná. Zákon však nepožaduje písemnou formu smlouvy, pokud se nejedná o koupi nemovitosti.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.