55W vs 100W - záměna žárovek

Od: Datum: 04.01.13 21:12 odpovědí: 15 změna: 06.01.13 15:57

Zdravim, Chci se zeptat jestli mě bude svítit 100W žárovka H7 když tam ted mám 55W a jestli pujde poznat rozdíl .. Mám tam ted OSRAM 55W a příjde mě že to svítí málo ..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 04.01.13 21:16

Zkoušel jsem podobnou záměnu u H4, svítivost byla znatelně lepší, ovšem životnost ještě znatelněji kratší. Přitom elektrika na voze byla v pořádku. Snad se ještě ozvou další se svými zkušenostmi, já jsem ale nakonec skončil u bixenonů...

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 04.01.13 21:18

..."svítí málo"... bude způsobeno nejspíš špinavým či zašlým povrchem skla či zrcadla, 100 W nemá homologaci...

doplněno 04.01.13 21:18:

Jo - ale svítit to bude, jen se bude světlo - velmi pravděpodobně, i přehřívat...

Datum: 04.01.13 21:20

Pominu skutečnost, že neprojdete STK. Svítit to bude samozřejmě víc, ale roztečou se Vám konektory žárovek a možná i paraboly.

Datum: 04.01.13 21:53

magdon,ale no tak...,aby se roztékaly konektory atd.,tak by tam pán musel dát trojnásobně výkonnou žárovku...Je ale pravda,že tepelné záření je o něco vyšší,ovšem jsou-li světlomety a elektroinstalace o.k. není 100W výkonu problém-jde ale taky u jakého auta-oni totiž "úspory" automobilek jdou postupně tak daleko,že to začalo jakože nahrazením skla plastem(co si budeme povídat-je to o ničem,sklo je nenahraditelné) a končí to třeba tím,že Audi už dává místo vodičů měděných hliníkové(opět všichni víme jak vypadá elektroinstalace ve starších bytech v hliníku,měď je prostě měď)-takže starší kárka to bez problému unese,novější by mohl být problém s odvody tepla(chlazení)...Jestli ale hůře vidiíte(po kontrole u oč.lékaře-to nemyslím ve zlém,ale kvůli sobě),zkuste pouvažovat o přídavných silných LED diodách-je to doposud nejúčinnější známý zdroj světla,dělají se komplet něco jakože "mlhovky",ale čistě LED,má to homologaci,jen si ted nevzpomenu,kde jsem je viděl...

Od: aaas
Datum: 04.01.13 21:21

Tím zaneseným světlem by to mohlo být taky ... Ale moc tomu nedávám protože na pravé straně mám nové a svítí dá se říct stejně , nevím kde muže být problem , mám velkej problem jezdit večer pač když někdo proti mě jede vubec nic nevidim, když je špatné počasí musím si rozsvítit dálkové a mám sklon uplně dolu ..

Od: hm®
Datum: 04.01.13 21:37

Když je špatné počasí (mokro), je v noci vidět vždycky mizerně, protože se světlo od vody odráží pryč a ne zpátky. Když budete mít silná světla, budete oslňovat protijedoucí a ti do vás naperou dálkovými.

Otázka: určitě máte dobrý zrak? Jsou lidi, kteří za šera špatně vidí. Pak je lepší upravit čas jízdy, než nějaké kejkle se žárovkami.

Datum: 04.01.13 22:21

No zrak mám dobrej a naježděno mám taky dost Mám ješte druhé auto a to je uplně o nečem jinym ... Tento problem dělá moje alfa ,kteroou mám cca 4 měsíce ,nějak jsem s ní v noci nejezdil tak jsem to nepoznal jezdil jsem s ní po městě , už když jedu v noci a počasí je v normalni neprší , bez mlhy ,tak to svítí slabě a když nastavím sklon nahoru tak už to je uplněj konec,vím že když auto jede v protisměru že je horší viditelnost ,ale to tohle je prostě jak kdybych je tam neměl ... Je možný že by mohl být problem v té elektrice? že tam jde malo proudu nebo tak?

Datum: 04.01.13 22:28

mám fiat brava a taky svítí špatně,ale to je taková vlastnost fiatů =D a alfa není od fiatu moc vzdálená,tak asi tam bude problém...jinak bych radi žárovky osram night break a nebo osram cool blue...ty druhý má kamoš na renckovi a svítí to pěkně,taky si je hodlám pořídit :)

Datum: 04.01.13 22:44

No právě že ty COOL blue mám , ješte jsem si říkal že budu mít i modrou barvu a nic :D Já jsem puvodně myslel že ty žárovky co tam byly tak že jsou už prostě zašlý tak jsem si na benzince koupil tyto a žádná změna :) Tak jsem na netu našel 100W tak pokud to nebude dělat problem tak bych chtěl prvně vyzkoušet tuhle možnost, a kdyby to nepomohlo tak asi ty světla s denním svícením..

Datum: 04.01.13 22:51

100W bych neriskoval,není to na to stavěný a může vyhořet elektroinstalace nebo se roztečou paraboli

doplněno 04.01.13 22:53:

taky u těch cool blue píšou myslím + 30% světla a u night break +90% tak ještě nevím,který zkusím =D

Datum: 05.01.13 09:05

Denní světla Vám moc nepomůžou. Zaprvé mají světlo rozptýlené, takže vozovku moc neosvětlují, zadruhé nesmí svítit zároveň s jinými světly. Takže za tmy jsou k ničemu (proto se jim říká denní).

Datum: 05.01.13 11:05

"postavit" světlomety na auto není jen tak,existují na to přímo laboratoře-jedna taková (Hella) je i u nás v čechách-tahle disciplína je trošku opomíjena(tady ještě Brusel neřádí-což je ale oproti EGR ventilům,DPF apod.nesmysly,praktické)-nehledal jsem,ale zkuste zadat ne denní,ale čistě LED osvětlení-je to obdoba přídavných světel,potažmo mlhovek-postaveno čistě ze silných LED a má to i homologaci jako přídavná potkávací světla...

doplněno 05.01.13 13:38:

ten název třeba nee,ale existují a asi si dám tu práci a vygooglím je-nejsou to denní klasika,ale jednoduše přídavná,čistě z LED diod se světelným výkonem moderních plně LEDkových orig.předních světlometů...

Datum: 05.01.13 11:50

Homologovaná přídavná potkávací světle neexistují, protože odporují EHK/OSN č. 48. Vozidla musí mít potkavací světla v počtu 2ks. U jednostopých do 1,3m šířky je 1ks. Přídavná potkávací světla nejsou povolena.

Ohodnoceno: 1x

Od: k2
Datum: 05.01.13 13:54

Problem je, ze jedine svetlo, ktereho muzete mit na vozidle vice nez 1par, je svetlo dalkove (tech muzou byt konkretne max. 2pary). Takovato pridavna svetla samozrejme pak musite i jako dalkova zapojit a pouzivat.

Od: sahara
Datum: 06.01.13 15:57

používám H7 100w žárovky už tři roky a žádnej problém ani na technický ale mám vobyčejný žlutý

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.