Přepis auta - může s ním odjet?

Od: Datum: 04.01.13 20:55 odpovědí: 7 změna: 05.01.13 10:58

Dobrý den,

prodávám ojeté auto. Všechno mám k tomu připravené, jenom nevím, jak to udělat - nový majitel si auto koupí nejspíš zítra. Já ho přepíšu, ale až v pondělí. Může nový majitel s autem odjet bez papírů? Totiž - může jet na kupní smlouvu, než auto přepíši?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 04.01.13 21:00

Nemuze, zakon jasne stanovi, jake doklady jsou k rizeni potreba. Dejte kupci maly technicak s sebou.

Ohodnoceno: 0x

Od: frenekka*
Datum: 04.01.13 22:02

A nepotřebuji malý techničák pro přepis? Díky

Datum: 04.01.13 22:07

S kupujícími se při prodejích aut domlouvám jednoduše-odvezeš si auto(pro štourali a radili typu:"rovnou na úřadu přepsat"-většina lidí může po své po pracovní době,která je většinou shodná s prac.dobou úředníků...).dostaneš ORV(malý tech.),a já až půjdu na úřad odhlásit,nejdřív nahlásím "ztrátu" a nechám za 50,- vystavit nový-ten pak hned poštou spolu s TP odesílám-čili do dvou dnů(pošta déle jak ty 2 dny nedoručuje) má komplet doklady-do té doby může vklidu legálně jezdit(ihned po úkonu volám,aby kupující věděl,že je na něj odhlášeno a mohl při event.kontrole sdělit,že ORV "zapomněl",jelikož ten původní co si ode mne odvezl je v tu chvíli již neplatný-je místo něj vystaven duplikát) Zkrátka názorná ukázka byrokratického kiksu neslučitelného s realitou-koupím-li auto,chci jej jako svůj majetek užívat,ale správně nemohu,jelikož prodejce ofic.neodhlásí na úřadě pouze s TP,je vyžadováno i ORV-jenže bez něj kupúující nemůže svůj právě legálně nabytý automobil užívat...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.01.13 23:24

Děkuji,

a ještě mám dotaz - já dám auto do polopřevodu, ale nikdo mi nezaručí, že nový majitel auto převede zcela. Nehrozí mi pak třeba nějaká sankce? Např. když mu auto odtáhnou, nebo tak?

Od: zabu
Datum: 05.01.13 00:00

Dobře si schovejte kupní smlouvu. Nejmíň na deset let. Aby jste kdykoliv mohl dokázat, že jste auto prodal. Dobře si ověřte totožnost kupujícího, v kupní smlouvě musí být správné údaje. Věřte mi, vyplatí se to. Jen tak je možné se později vyvléknout z problémů způsobených novým majitelem, autem v polopřevodu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.13 00:05

Díky! , je to trochu western, prodávat auto :D Ohodnotila bych odpověď, ale nejde mi to.

Datum: 05.01.13 10:58

ani vám to nikdo zaručit nemůže-ale v den odhlášení na...,pro vás i z pohledu registru končí jakákolo zodpovědnost-ale alfou omegou je k.smlouva,i z pohledu zákona(narozdíl od registru má právní váhu)...

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.