Renovace teleskopické vidlice motocyklu

Od: Datum: 04.01.13 16:13 odpovědí: 4 změna: 05.01.13 15:19

Dobrý den,

renovuji motocykl Manet 90 - r.v. 1950. Nyní řeším teleskopickou vidlici. Konkrétně se mi jedná o teleskopické tyče, které původně běhali v pouzdrech z jemnozrnné litiny. Chtěl jsem je nechat pozinkovat, neboť kromě části, která je v teleskopech jsem chtěl, aby byly nějak povrchově ošetřeny, ale v galvanově mi je namísto pozinkování obrousili a pochromovali. Broušení bylo ruční a nyní se jejich průměr liší až o 0,1mm a nejsou přesně kulaté. Chtěl jsem je nechat přebrousit na nakulato na přesný rozměr. Bylo mi však řečeno, že původní povrch teleskopických tyčí byl tvrdý a pokud je tato vrstva takto již načata, tak by po přebroušení docházelo k rychlému opotřebení. A byl mi doporučen postup přebroušení -> tvrdochrom -> finální přebroušení na přesný rozměr.

Co si o tom myslíte? Byly tyto teleskopické tyče dříve nějak povrchově zakaleny? Má v tomto případě smysl renovace nebo se vyplatí nechat vyrobit tyče nové? Pro ilustraci přikládám foto.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 04.01.13 17:28

Ano, byly a ten tvrdochrom s broušením ti poradili dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: renovator
Datum: 04.01.13 17:52

A nebylo by výhodnější je obrousit - řekněme o tu desetinu milimetru a nechat tyče znovu zakalit? Pouzdra jsou totiž rovněž vychozená a budu stejně tak nechávat vyrobit nové.

Od: ladaadal*
Datum: 04.01.13 18:10

To už bude na tobě, ale rozhodně nekalit. Ty šavle byly dělaný, aby byly pružný a povrchově tvrdý, kalením se ti zloměj na prvním hrbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: renovator
Datum: 05.01.13 15:19

OK, děkuji za vysvětlení. Jen by mne ještě zajímalo, jakým způsobem nebo na základě jakého principu se tam vzala ta původní tvrdá vrstva na povrchu, když kalením to být nemohlo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.