Kolik litrů je rezerva v octavce

Od: Datum: 03.01.13 15:50 odpovědí: 8 změna: 05.01.13 14:45

Mám dotaz, kolik litrů mi zbejvá v nádrži, když se mi rozsvítí rezerva? Mám octavku 1.6 r.v. 97

Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: miro®
Datum: 03.01.13 17:03

V autoškole jsme kdysi učili,( a nyní si nevzpomínám na přesné číslo,) že rezerva má zabezpečit dojetí vozidla 30 km ( nebo 50 km?). Jistě někdo správný údaj doplní. miro

Ohodnoceno: 0x

Od: adamadamec
Datum: 04.01.13 10:37

*hej*Na stavím ti klidně na 15 litrů v řídící jednotce...Jinak standardem je dojezd 50km. tj. průměrem 3-8l/dle motorizace. Aktivace se neprovádí na litry, ale na km. Čip má informaci o objemu nádrže a pak o průměrné spotřebě, vyhodnotí dojezd, kdy je nastaveno 50km min a určí sepnutí kontrolky. Jinak u starších tipů si vem kanystr *smich*

Datum: 03.01.13 17:06

8 litrů (alespoň tedy na mé 1,8)

Od: nickolas
Datum: 03.01.13 18:09

Jojo 8 litrů. Mam taky 1.6/74,97

Od: las
Datum: 04.01.13 14:09

Mám 1.6 55kw.. takže cca těch 7L. OK děkuji

Datum: 04.01.13 18:30

Jen připomenu. že je v nádrži čerpalo a to se chladí palivem. Když se vyjíždí rezerva, tak se přestává dokonale chladit a ničí se, až přestane úplně čerpat. Drahá záležitost...

doplněno 04.01.13 20:37:

Fakt. Je u dna jako kalové čerpadlo u studen.

doplněno 04.01.13 20:39:

Tak si tankuj do půlky nádrže a až se rozsvítí rezerva, tak nejezdi nebo jeď k pumpě pro doplnění. Efekt je stejný, pokud tě teda nebude pokoušet fakt, že najedeš mnohem více a zase budeš za rezervou an suchu...

Od: las
Datum: 04.01.13 20:35

Fakt? Tak to jsem nevěděl.. Docela mě to děsí protože na rezervu (jako student) jezdím docela často.

Datum: 05.01.13 14:45

No, ono to asi nebude až tak háklivé, už mockrát jsem měl na palubním PC jednociferné číslo dojezdu - právě proto, že musíme tankovat u Shell a ty nejsou u každého patníku. A nezaznamenal jsem nikdy žádný problém a to ani u kolegů, kteří jsou na tom stejně, co vím. Dokonce i ,,legendární´´ Rencky, které u nás ve firmě sloužily umřely vždy na něco jiného a dražšího, než je palivové čerpadlo.

Přijde mi to jako stejná ,,urban legend´´ když se s vážnou tváří tvrdilo, jak bionafta žere hadice a škodí, kudy teče. Najezdil jsem na ni kvanta kilometrů, jak služebně, tak soukromně - pravda, u mě šlo o Golfa z roku 85 , tudíž klasický, poctivý ,,zetordiesel´´ bez commonrailu a podobných kurvítek.

Ale k dotazu - u mě se rozsvítí rezerva vždy u dojezdu okolo 100-120 km, tedy cca 7l benzínu. Jde o Octavii 1.6 75kW, r.v.12

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.