Autoškola údržba

Od: Datum: 02.01.13 20:27 odpovědí: 15 změna: 04.01.13 18:25

Dobrý den,

v lednu dělám zkoušky z autoškoly.

Budu muset dělat taky údržbu když už jsem začal dělat řídičák v roce 2012?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 02.01.13 20:28
avatar

Jestli myslíte techniku tak jí určitě dělat budete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubas
Datum: 02.01.13 20:28

i když už se od ledna nedělá?

Datum: 02.01.13 20:30

co, máš z ní strach? *sok*

v tom případě nemáš co dělat na silnici!*bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubas
Datum: 02.01.13 20:32

takze podle tebe ten kdo nedela udrzbu, nemá co dělat na silnici?

Datum: 02.01.13 20:37

když se člověk nad tím zamyslí, tak by to tak mělo být!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubas
Datum: 02.01.13 20:38

Zkouška žadatele o skupinu B se skládá ze 3 dílčích zkoušek (od 19.1.2013 jen ze 2):


  • Předpisy o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnická příprava _ 1 počítačový test (30 minut)


  • Ovládání a údržba vozidla _ 2 otázky (dnem 19.1.2013 se tato zkouška ruší)


  • Praktická jízda s výcvikovým vozidlem (10 +20 minut)

Od: adamadamec
Datum: 04.01.13 10:48

*tanec*

Při pohledu do zahraničí jsme raritou v těchto věcech. V Dallasu jsem dělal americký řidičák tak, že jsem musel navštívit školicí agenturu. Tam se se mnou v automatu Toyotě projel maník cca 5 min a řek "you drive style is OK" pak mi dali razítko za 150 doláčů a šel jsem na stanici polišů, kde mi dali test v polštině a za cca 10 minut mi vařili řidičák do folie za 200 doláčů. Ve stejný den jsem sedal do dodávky a mašíroval. Není to krása? PS: neumíte-li vyměnit kolo s defektem? Proč? Jsou firmy, které to rády udělají. Pokazí se Vám auto? Tak s tím stejně svedete prd. Zase voláte firmě na oddtah.

Se tady furt řeší nějaké průkazy. Tam si musíte kupovat třeba na náklaďák licenci.

Věřte,nevěřte za 5 let si nevyměníte ani defekt, protože Vám řeknou, že jste si neodborným počínáním serval šrouby. Haha

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.13 16:54
avatar
No, já doufám že tento americký "styl" výuky nepřevezmou i naše autoškoly...
Ono totiž to, že v USA udělá papíry každé hovado které se je schopno horkotěžko udržet na silnici, nebo objet kužel, je docela odstrašující.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubas
Datum: 02.01.13 20:38

takze letosni ridici podle tebe by se měli stydět, že nedelaji udrzbu?!

Od: jardino555*
Datum: 02.01.13 20:38Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.13 21:04

Technika se už neučí? Mladej kluk si koupí auto do 50 000kč, takže je velká šance, že se něco pokazí při cestě a co potom? Budeš brečet na patníku a volat rodičům? Śpatně utáhneš šrouby kola a při cestě ti upadne? Budeš tvořit překážku na silnici se svým nepojízdným autem? Spálí se ti žárovky a ty k vůli tomu budeš druhý den volat do servisu a do té doby budeš spát v noci někde v prd... kde to neznáš nebo pojedeš bez světel? Bože,...autoškola už je jen formalita...

doplněno 02.01.13 21:11:

Mimo to se v technice učí význam kontrolek. To budeš jezdit se zapnutou mlhovkou v zadu v domění, že je to tlumené světlo nebo nerozeznáš ani dálkové od přední mlhovky,apod...

Nasednout do auta, točit volantem a šlapat pedály umí každý ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adamadamec
Datum: 04.01.13 10:53

...Ty kontrolko! Každý uživatel vozu má manuál a tam se vše dovíš. Na co Autoškolu a teorii údržby. Pokud ti lehne ledka mlhovky, stejně si ji nevyměníš, nebo snad víš jak se počítá odpor na led 1,5-3,2V z 12V. Já mám v Audině v manuálu napsáno, že podrobně čtěte, víš?

KONEČNĚ DOBRÉ ROZHODNUTÍ.

Dělal jsem autoškolu na C+E a tam jsem to nabifloval z knížek a v autoškole jsem ani z přívěsem necouval. Nebýt fáákt super garážmistra ve firmě, který mi to umožnil natrénovat, tak jsem boural furt...Autoškoly by měli zrušit a nechat pár agentur na školení řidičů. Stejně děláme zkoušky na úřadech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.01.13 11:03

Gumídek, zastával jsem úplně stejný názor jako ty. Do doby, než si udělala řidičák manželka. Dost dobře si ji neumím představit, jak někde v mezipolí mění gumu, žárovku, nebo se šťourá v motoru, o kterém ví stejně jenom, kde je (doufám, protože do kufru vlízt umí). Benzín si tankovala jenom, když jsem chodil o berlích, jinak ji tankuju já. Stejně tak, jako já nemyju nádobí, nenechal bych ji dělat cokoli na autě. A k těm kolům - oni někdy učili v autoškole, jak utáhnout kola? Dali ti do ruky cit nebo momenťák? To se teda nepamatuju. Praskne ti žárovka? Je fůra aut, u kterejch si to ani sám nevyměníš a možná ani nezjistíš jako laik, kudy se tam dostat.

Kontrolky? Hochu, ty se učili v době, kdy tu jezdily starý škůdky a žigulíky. Dneska ti ani v autoškole neřeknou, k čemu co je, protože u každýho auta jsou jinak a dobře popsaný v manuálu, na to nepotřebuješ školení. Dneska už zastávám názor, že klasickému řidiči stačí vědět kudy a jaký palivo natankovat, o ostatní se ti postará servis.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.13 18:25

Před 4 lety jsem měl test z kontrolek a katalyzátoru. V autoškole se učilo ohledně kol to základní, že se utahují šrouby do kříže, tedy ne po obvodu, kdyby to někdo nevěděl, aby kolo správně sedlo a neházelo.

Viz. ty dvě videa na youtube nám promítali a pak sami popisovali.

P.S.: Rozhodně nemám problém ani z DPS vypájet LED a dát tam pro kontrolku novou i se správným odporem (a rozhodně se nepočítá na 12V, když dobíjení je kolem 14V, pak se bude často pálit).

Nedávno jsem viděl na silnici dvě baby. Ta jedna chtěla té druhé odtáhnout auto a tak jí dala lano skrz otvory v nárazníku před chladičem dole. Samosebou se jim při rozhezdu vytrhli. Holt taková je inteligence národa. Technika v autoškole těmto nešťastným činům předchází tou základní výukou. V technice nechtějí nic světoborného a když vidím, že už se vůbec neučí, tak tu postupně...no

Nedávno tu bylo naporadně, že která si dokázala nalít kapalinu do ostřikovačů do nádobky s brzdovou kapalinou... To mluví za vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.13 21:12

dyť ti mlaďoši neumí vyměnit ani stěrače např.

jednou jsem sledoval na parkovišti jak mladíček u Golfa chtěl vyměnit stěrač a...nic!

tak dlouho jsem se nenasmál, jak on tam kroutil s tím ramenem no to byl "fičák"

maturita pro něj

*smich*

nakonec jsem mu šel pomoct

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.