Nehoda - správní řízení - zdržování

Od: Datum: 05.02.13 14:41 odpovědí: 11 změna: 06.02.13 12:34

Dobrý den,

koncem dubna loňského roku jsem byl nabourán jistým panem X.

Stál jsem na parkovišti a dotyčný velmi arogantní pán do mě nacouval. Samozřejmě že svou jednoznačnou chybu nepřiznal (mám 2 svědky v mém autě) a požadoval se volání policie a po příjezdu to vyžadoval hnát přes správní řízení.

Podle šetření policistů na místě byl jednoznačně jako vinník označen on, ale s verdiktem nesouhlasil, takže jsem zůstal s nabouraným autem a vyplněným euroformulářem a vidinou správního řízení.

Problém nastal po dvou měsicích, kdy si mě předvolali, ale dotyčný se nedostavil s omluvenkou od doktora.

Tento stav se opakoval asi 3x - tudíž pán se to snaží zdržovat, takže zatím neproběhlo správní řízení, tudíž mi pojišťovna bez určení viníka nic nezaplatí, já mám poškozené auto, které jsem musel na vlastní náklady opravit a peníze jsou asi nenávratně pryč.

Chtěl bych poprosit o radu, jestli je z tohoto problému nějaké východisko aby proběhlo správní řízení, nebo nějakým způsobem dostat peníze zpět.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 05.02.13 14:54

můžete oslovit svého poslance, dnes jsou na netu firmy které nabízejí za úplatu službu - zdržování sprívného řízení, až se dostane vše do prekluze...

No máte osobní údaje doytčného tak si to s ním můžete vyřídit mimo pojišťovnu a mimosoudně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredik*
Datum: 05.02.13 15:16

Problém je, že sice iniciále na dotyčného mám, ale je to opravdu těžký arogant (podnikatel, který dluží kam se podívá, ale vystupuje jako těžký suverén), který by určitě využil všech možností, kdybych proti němu podnikl některé nepříliš legální kroky ;)

Není nějaká jiná možnost než si to s ním vyřídit např. ručně (stejně bych ničeho nedosáhl - leda tak žaloby na mě) abych dostal peníze, které jsem do toho vložil zpět?

Datum: 05.02.13 15:43
avatar

Obávám se že legální cestou to nelze. Toto zdržování je u podobných přestupků normální, má-li jeden z dotyčných dobrého právníka či kamaráda, který mu všelijak radí.

Avšak je tu naděje že se na Vás štěstí usměje, jelikož se takto vyhýbat musí tuším po dobu 1 roku, pak bude případ promlčen. Můžete tedy doufat že udělají chybku:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredik*
Datum: 05.02.13 15:48

Není nějaká možnost ty peníze "vytřískat" z jeho pojišťovny?

Přece jen pojišťovny by si měly provést vlastní šetření a určit viníka a vyplacené peníze vymáhat po vyníkovi - teda tohle jsem se dneska dozvěděl.

Prý se jde obrátit ma kancelář pojistitelů, pokud se jeho pojišťovna bude cukat a řešit to přímo s nimi.

Od: nu*
Datum: 05.02.13 15:50

i zěžký podnikatel který všude dluží může narazit, není důvod k obavám, když se nebojí on

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredik*
Datum: 05.02.13 16:43

Otázkou je jak ho donutit zaplatit / uznat vinnu, nebo přijít na / prohrát správní řízení.

Ideálně mu tak šíleně znepříjemnit život, že by zaplatil rád, ale to asi není v silách normálního zákony respektujícího občana :(

Já bych to nejradši řešil ručně, ale tím si člověk nepomůže a tuplem z něj nic nedostane, takže babo raď.

Datum: 05.02.13 17:25
avatar

v podobných situacích-stejně jako třeba exekuce,která leckdy nemá smysl,přestože se vám frajer směje do ksichtu a drandí eS8mou-tak pomáhá jediné-oslovit lidi,kteří se tímhle zabývají a z doslechu známého vím,že vcelku úspěšně-ono sedět připoutaný k topení po tmě,o dobré vodě a toastech ve smradlavé garáži prý vydrží "nejlepší" tak čtyři dny strop-pak už sami od sebe velmi rádi srovnají své pohledávky...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fredik*
Datum: 06.02.13 05:53

Tak tohle je taky možnost, ale už trochu HARDCORE - chtělo by to něco míň drastického / nezákonného ale účinného ;)

Datum: 06.02.13 09:16
avatar

vidím to bledě.spoléhat na náhodu nebo nelegální řešení va stylu mafie (jak psal erik) nebo parta kamarádů "rasíků" s bejzbolkami!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredik*
Datum: 06.02.13 10:58

Tak narazil jsem na případné řešení: paní z odboru přestupků mi již 2x volala den před plánovaným řízením s tím, že jí dotyčný volal, že je nemocný. V poučení předvolání je napsáno: Dle ust. 62 odst. 4 zák.č.500/2004 Sb., právního řádu, může být svědkovi uložena pořádková pokuta do výše 50.000,- Kč, pokud se bez náležité písemné omluvy nebo ze závažných důvodů na toto předvolání nedostaví,. nebo pokud navzdory předchozímu napomenutí ruší pořádek, nebo neuposlechne pokynů úřední osoby.

Dále jsem se dočetl:

Pod pojmem včasná omluva se rozumí, že obviněný uvědomí správní orgán o jeho důvodu, pro který se nemůže dostavit k ústnímu jednání, a to s dostatečným předstihem (zpravidla když se o důvodu dozví), aby správní orgán mohl případně ústní jednání přeložit. Omluvy zasílané na poslední chvíli nejsou posuzovány jako včasné, zvláště pak v případech, kdy obviněný o tomto důvodu věděl s větším časovým předstihem.

Tohle je asi jediná právní páka na toho dotyčného, případně by se asi dalo zažalovat samotný městský úřad.

Datum: 06.02.13 12:34
avatar
Když je to podnikatel tak je určitě nepostradatelný a nebude sedět doma. Možná by stálo za to zaplatit si soukromé očko které by za dokumentovalo jeho pohyb v den konání komise a to pak následně komisi doložit. Así to nebude úplně levné ale zato legální. Záleží jaká je škoda na autě aby se vám to vyplatilo.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.