Nejde mi povolit šroub

Od: Datum: 25.12.12 15:28 odpovědí: 18 změna: 26.12.12 13:37

Dobrý den,chtěl jsem vyměnit na autě brzdové destičky,ale mam problém jeden šroub mi nejde povolit jelikož je "ohlodanej".

Už mě nic nenapadá jak bych to mohl povolit,tak se chci zeptat jestli třeba někdo nebude vědět co stim?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: libor81
Datum: 25.12.12 15:33

Zapoměl jsem napsat,že ty dva šrouby drží brzdový třmen.

Datum: 25.12.12 15:37

Někdy pomůže do něj vypilovat drážku a zkusit ho povolit šroubovákem a přidat zastříknutí nějakým přípravkem, jako byl kdysi Konkor, nebo aspoň zakápnout olejem. Ještě by byla možnost pilníkem zarovnat dvě protilehlé hrany a zkusit šroub povolit menším klíčem.

doplněno 25.12.12 15:38:

A ještě mne napadlo, když koukám na tu fotku, použít nástrčný šestihranný klíč.

Ohodnoceno: 0x

Od: zepe®
Datum: 25.12.12 15:35

já si kdysi do toho flexou udelal drážku na plochý šroubovák

Od: miro®
Datum: 25.12.12 15:45

Vyzkoušejte kladívkem trochu roztemovat hlavu šroubu, hlavně v místech hran šestihranu, , poté nasaďte (naklepněte) správný klíč GOLA- mělo by to jít povolit. Přeji úspěch miro

Datum: 25.12.12 15:47

Ahojky zkus ten šroub ohřát,třeba propan butanem

Datum: 25.12.12 15:47

Prostříknout WDčkem, nechat chvilku působit. Pak zkusit na to naklepnout něco menšího a povolit, případně varianta viz. výše, drážka a plochý velký šrubovák a povolit. Ještě by mohlo pomoct, nahřát šroub třeba horkovzdušnou pistolou...

Datum: 25.12.12 15:57

nabouchej na něj o něco menší torxovej oříšek tak to dělám já a docela velká ůspěšnost

nebo přilož matku pokud se tam dostaneš a zevnitř přivař matku k hlavě šroubu pak za tepla skusit povolit

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.12.12 16:10

Mnohdy pomohlo ohřát,pomládit kladivem,nabít golu o menším průměru a pod větší pákou musí povolit...;)

(pro zabezpečení těchto šroubu se používá lepidlo,možno to je příčina problému..*nevi*)

doplněno 25.12.12 16:12:

ta větší páka je zásadní...;)

Datum: 25.12.12 16:23

Když je prostor,tak hlavu šroubu poklepat kladívkem,než začnu povolovat tak (to se vždy osvědčilo!i když je to paradoxní!) tak zkusím opak-utáhnout,snáze se pak "utrhne".Pomůže také prostřik jak někdo píše WD-čkem nebo MD -čkem či jiným podobné spreje se vzlinavou látkou (velmi dobrý je na to přípravek od Wurt,název nwn!).Na toto je nejlepší šestihranný nástrčný klíč (z goly)

Od: nu*
Datum: 25.12.12 17:12

až to povolíš kup si pořádné nářadí kterým šrouby neohlodáš

Datum: 25.12.12 17:32

nepovoluješ to nahodou 12-hranem? ono někktere ořechy jsou volnější.. nějake plochy tam ještě jsou tak třeba zkusit do ořechu strčit kousek plechu a navít to tam...

Datum: 25.12.12 18:15

Nejsnažší bude nahřát, ochladit wdčkem (zavzlíná do spojů) a pak nabouchat ořech od TONY šestihran (žádný dvanáctihran) a trhem povolit. Nesmí se to pomalu žvejkat stranovými klíči.

doplněno 25.12.12 18:15:

Pokud je kolem místo, tak zakousnout SIKO kleště, ale místo tam asi není...

Od: olaf71*
Datum: 25.12.12 18:51

ten zářez bruskou bych nezkoušel, když to nešlo povolit klíčem, tak šroubovákem vůbec ne. navíc to prořízneš víc a už to nepovolíš ničím,protože se ta hlava rozlomí. prostříkl bych to WDéčkem a pokusil bych se nasadit pořádnej ořech na golu klidně i hlavu upravit pro menší

Od: libor81
Datum: 25.12.12 19:52

Tak hotovo,děkuji všem za rady:)Nakonec jsem to udělal tak,že jsem na šroub nabouchal o číslo menší ořech,nastříkal jsem na to WD 40 a šroub šel pomalu povolat.

Datum: 25.12.12 19:55

*palec*

Od: olaf71*
Datum: 26.12.12 06:08

*placni*

Datum: 26.12.12 13:37

do budoucna-než budeš cokoli takhle "zajetého" povolovat,krom rad shora(prostřik,poklep apod.) je dobrý si zapůjčit někde z blízké autodílny atd. ořech "frézu"-to je jakoby klasika kalený ořech na ráčnu-jen to má otvory podobné závitníku a hlavně obrácený závit-tím povolíš vše a vždy(sice šroub je pak k.o.-resp.hlava-ale jde ven na 100%) viz. http://www.puhy.cz/10dil-sada…-povolovani-sroubu-39364.html Nevýhodou toho je,že se prodává pouze celá sada,ale pokud člověk něco takhle rozebírá,vyplatí se to-třeba šrouby z nápravnic atd. jinak u víceletých aut ani nejdou

Datum: 26.12.12 09:20

*palec**tanec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.