Přecenit auto kvůli pojistce?

Od: Datum: 24.12.12 18:43 odpovědí: 5 změna: 25.12.12 09:43

Zdravím, zajímala by mě jedna věc. Před rokem jsem koupil auto za 320.000,- a zaplatil jsem u něj roční havarijko i povinné. Teď už mi ale bude končit a jelikož vůz určitě ztratil nějakou hodnotu z kupní ceny, tak by mě zajímalo co mám udělat, aby mi to odhadli nebo jak se to vlastně dělá, abych pak neplatil za pojistku tolik jako, když to bylo pojištěné na kupní cenu, tedy 320.000,-... Předem díky za rady, je to moje první auto a nemám ani ponětí jak se to přecenuje apod... Mám pojištění u Kooperativy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: tesi05*
Datum: 24.12.12 19:33

Pojistnou cenu dle mých zkušeností určují pojišťovny dvojí cestou:

1) zvolíte si ji; klidně polovinu ceny auta, víc vám však při totálce či krádeži nevyplatí

2) vypočítávají ji z pořizovací ceny dle jejich tabulek

V obou případech je však nutné jít na pojišťovnu a tuto pojistnou cenu si změnit. Samozřejmě se bavíme o havarijním pojištění, tzv. povinného se to vůbec netýká - tam se z ceny vozidla nevychází.

Ohodnoceno: 0x

Od: prepoojisteni
Datum: 24.12.12 19:46

Jak z pořizovací, když jsem vůz kupoval před rokem. Spíš z aktuální hodnoty vozu, ne?

Datum: 24.12.12 20:13
Pojistku si nechávám přepočítávat jednou ročně osobně v pojišťovně. Nahlasis rok a km, zbytek vypadne z pc. Můžeš i na nižší částku, záleží jak dalece ji to pustí. Mne vypadlo 250, ale pustilo nas to na 200, dal uz ne.

Od: jukiloup
Datum: 24.12.12 20:32

Bezva, zajdu tam... A co říkáte všechno? Rok a kilometry, to je vše?

Datum: 25.12.12 09:43
Jojo, řekneš že chceš přepočítat pojistku, ona uz bude vědět.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.