Škrtící klapka po výměně

Od: Datum: 22.12.12 17:16 odpovědí: 7 změna: 23.12.12 10:44

dobrý den, ze servisu jsem si dovezl auto, kde mě čistili škrící klabku a řekli mě že stím tědka musím jezdit aby se sama nastavila, protože otáčky si stále ještě dělají co chcou, a po nastartování jdou do vysokých otáček a pak postupně klesají a dnes jsem stím autem jel asi 10 km a stále ty otáčky nejsou v hodnotách jak mají byt, proto mě zajímá jestli měli pravdu a samy se ustálý nebo tam mám zajet znova a reklamovat? dále mě zajíma, čistili mě ju proto, že při vyřazení mě otáčky klesaly tak nízko, že auto samo chciplo, a řekli mě, že ji zkusí napřed vyčistit, nebo že by ju musely vyměnit co by ale nová stála 7 tis, což se mě, do tak starého auta, moc nechce vrážet, proto se ptám jestli myslite že jen to vyčistění by mohlo pomoct, nebo se mám raději smířit s výmenou. Jen dodám že se jedná o vw polo z roku 95 v benzínu. Moc děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.12 17:25

Zkusil bych spíš najet 100km a ne 10. 10 je jak nic

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.12.12 17:56

tak to je pěkná blbost jedte tam to reklamovat klapku musej dát v servisu pomocí počítače do zakládního nastavení ještě sem neslyšel že by se nastavila sama

doplněno 22.12.12 18:11:

todle mi nedávno dělala oktávka vyčistil sem si klapku sám a jelikož VAg mám tak sem si to i nastavil a v je po problému

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.12.12 18:05

auto bohužel nemá "imunitní systém",aby se samo opravilo,"uzdravilo"...A nová klapka za 7000,-...?!?-to stojí celé čerpadlo...,doporučuji změnu servisu,resp.šikovného mechanika-at už máte motor 1.0 nebo 1.3(ev.1.4),tak kde komu(myslím mechanik) je vcelku známý,není na tom nic složitého,čili je zbytečné "sponzorovat" servis...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.12.12 22:49

jojo nastaví se to samo,já musel najet myslím 40km než se nastavila řídící jednotka

Datum: 22.12.12 23:20

servis pat a mat.. musi se smazat adaptační hodnoty a udělat zakladní nastavení.. pokud toto nejsou schopní tak bych je poslal do háje.. nevim jistě ale možna by stačilo nechat odpojenou baterku a ty hodnoty se smažou...

Od: miro®
Datum: 23.12.12 09:45

Dobrý den.

Mé znalosti a poznatky neznají a dosud se nesetkaly s vlivem vyčistění škrtící klapky na otáčky motoru a jejich stabilizaci. Předpokládám, že se jedná o motor a karburátorem. Spíše půjde o seřízení volnoběžných otáček . Jsem ochoten se nechat poučit.

Po nastartování na sytič je normální, že se volnoběžné otáčky zvýší, které po krátké době se automaticky stabilizují, obdobně jako po vypnutí sytiče. miro

Datum: 23.12.12 10:44

pokud je to stříkačka a má to elektricky řízenou škrtící klapku tak ta se nastavuje přes pc a řídící jednotku ,jinak to nejde tak že servis,jinak novou a cena si myslím okolo 4-5 tis dle vozu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.