Octavia 1.6 55kw r.v.97 spotřeba - město

Od: Datum: 08.01.13 21:10 odpovědí: 7 změna: 09.01.13 22:17

Dobrý den,

rád bych se zeptal, kolik by měla být normální spotřeba Octavky 1.6 ve městě, při couračkách. Protože já dojedu na 2.7L jen 15km což vychází 18l/100km je to normální nebo je něco špatně?

Děkuji za odpovědi a názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 08.01.13 21:21

hm to je fakt dost, něco bude špatně... známej má stejný auto i motor, přes Brno spotřeba 8-9 na sto, cca 10km trasy. A6ka 2,4 automat mi na 3km trase žrala 16 na sto v zimě, takže s tvým motorem je 18 na sto mimo mísu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.01.13 21:32

U Feldy Combi 1.6 55kW (motor stejný, hmotnost +- stejná) nám vyšla na jednu nádrž průměrná 10L/100km. Taky většinou couračky po městě + denně dojíždění do práce cca 10 km.

18 je moc i na to město, tedy pokud se víc nestojí na křižovatkách než jezdí.

Datum: 08.01.13 22:10

fabka 1.4 combi a po meste opravdu couracky , nastartovat studeny motor , do teska , same cervene , zpatky studeny motor z teska ... tak 13litru neni problem. Hlavne to studene startovani v zime a nez se ti zahreje motor tak ridici jednotka dava vice paliva na dosazeni teploty motoru. Jinak muzes mit problem i v lambda sonde ...

Datum: 08.01.13 22:34

To jste jak měřil na 15 km přesně 2,7l? Doberte plnou nádrž, najezděte min. 100km a pak zase doberte do plné a uvidíte, kolik to žere. Takové měření po 15 km je o ničem.

Ohodnoceno: 1x

Od: lukas1993
Datum: 09.01.13 07:34

No nejdřív mě to chcíplo jednou, když už jsem měl málo a podruhý jsem tam schválně dolil jen za 100,- a chcíplo to znova na ujetých 15 Km. Ale i na studený motor je to moc ne?

Taky si myslím, že by to mohla dělat lambda, která je asi původní.. nebo by to mohlo být ještě něčím?

Od: nickolas
Datum: 09.01.13 21:48

No jestli budete měřit spotřebu takto, tak si připravte peníze na nové čerpadlo, filtr a vstřiky. Obecně by vůbec nemělo dojít ke chcípnutí motoru z nedostatku paliva. Proto tam je kontrolka rezervy. Takové měření "schválně za stovku" je opravdu nanic. Natankujte plnou, vyjedte ji do rezervy, dotankujte znova plnou, spočítejte to a uvidíte. Opakujte nejlépe několikrát. Pokud auto není "super social edition", tak má palubní počítač, ten ukazuje jakou spotřebu?

Od: lukas1993
Datum: 09.01.13 22:17

Ok no, tak stalo se mi to zatím jen 2x, tak snad se nestihlo něco podělat. Pc ukazuje též něco kolem 18L.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.