Výše pokuty za dálniční známku

Od: Datum: 01.02.15 20:11 odpovědí: 5 změna: 05.02.15 08:01

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat na výši pokuty za to, že jsme neměla ve čtvrtek novou dálniční známku ...starou jsme již strhla. Auto jsme koupila na své jméno - soukromá osoba a jel s ním můj přítel,já jela druhým autem, vezli jsme fotbalisty na soustředění a před posledním tunelem směr výpadovka na Brno ho zastavila policejní hlídka. Nejdříve si od něj vzali 1000Kč, odešli do vozu a po chvíli se vrátili, 1000Kč mu předali zpět a řekli, že jelikož je OSVČ dostane pokutu 8000Kč.Pokud to prý nezaplatí půjde info na finanční úřad.Přítel samozřejmě hotovost neměl, tudíž dostal složenku se 14 denní splatností. Je toto prosím možné?

M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.15 20:24
avatar

Může dostat až 100.000Kč, ale ještě v historii nebyla taková pokuta udělena. (sdělil policejní orgán o víkendu v rozhlasovém radiožurnálu)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.02.15 13:33

Je také ale k tomu říci písmeno b). V blokovém řízení ( např. na silnici), je výše blokové pokuty za tento výslovný přestupek max. 5000,- a přes to nejede vlak ani vláček. Jak píše Milan C - výši pokuty ve správním řízení, myslím, že to není pravda - neboť výše je dnes dokonce 500.000,-Kč. Takže se domnívám, že těch 8000,-Kč nechali jakoby plavat, neboť v praxi není tento způsob možný i když zvyšováním výše pokuty až do 5000,-Kč, nemohu u některých jedinců vyloučit.. . Milan C a Jabraka podali VELMI POVRCHNÍ VÝKLAD, KTERÝ NAVÍC NENÍ PRAVDIVÝ A MATE ČTENÁŘE, někteří se teď někde možná strachem choulí před zákonem..., aaela se to správně pokusila rozebrat, správnost jednotlivých vět jsem nezkoumal..., ale nastínila správnost postavení celé otázky..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 12:51
avatar

V televizi NOVA o tom dali řeč a podle nového sazebníku může za to dostat OSVČ až 1 meloun.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 13:12

To, jestli je řidič OSVČ či není, je v případě časového kupónu irelevantní. Přestupek totiž dopadá toliko na fyzickou osobu (§ 42a odst.2 zákona č. 13/1997 Sb.), nikoliv na právnickou osobu či podnikající fyzickou osobu - viz. 42b cit.zákona.

2) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění se dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 21e

a) užije vozidlo v systému časového zpoplatnění, aniž by byl uhrazen časový poplatek,

b) nepřilepí prováděcím předpisem určený díl kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku v odpovídající hodnotě celou plochou na viditelném místě ve vozidle,

c) nevyznačí údaj o registrační značce vozidla na kupónu prokazujícím úhradu časového poplatku,

d) nepředloží na požádání policisty nebo celníka díl kupónu, kterým se prokazuje úhrada časového poplatku, nebo

e) neodstraní díl kupónu prokazující úhradu časového poplatku z viditelného místa ve vozidle bez zbytečného odkladu po skončení platnosti tohoto kupónu.

Sankce:

(7) Za přestupek lze uložit pokutu

a) do 500 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a), b) a odstavce 4,

b) do 300 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. c), d), e), f), g), h), i), j), k), l), n), p) a q),

c) do 200 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. o) a odstavců 5 a 6,

d) do 100 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. m) a odstavců 2 a 3,

e) v blokovém řízení do 5 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 2, odstavce 3 písm. a) až e),

f) v blokovém řízení do 30 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 4 písm. a), b) a d),

g) v blokovém řízení do 15 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 4 písm. c),

h) v příkazním řízení do 30 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 4 písm. e).

Pokud Váš přítel dostal v blokovém řízení pokutu 8.000,-Kč, je zde důvod pro nezákonnost takového jednání, doporučuji vzít si právníka a bránit se podáním návrhu na zrušení rozhodnutí o uložení blokové pokuty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 08:01

Jen cituji z IDNES: Pokud občané zjistí, že koupili padělanou dálniční známku, nejspíš právě kontrolou čárového kódu, mají podle ministerstva dopravy ihned upozornit policii. Za používání falešné známky hrozí bloková pokuta pět tisíc korun nebo až sto tisíc ve správním řízení.Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/min…chtext&utm_content=clanek-box

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.