Auto na laně bez SPZ?

Od: Datum: 02.11.12 08:17 odpovědí: 3 změna: 03.11.12 14:59

Dobrý den,

prodal jsem svoje nepojízdné auto na Aukru. Dnes si ho zájemce přijedete převzít a odveze si ho na laně. Bylo mi poraděno, abychom podepsali smlouvu, zájemce zaplatil, auto si odbvezl bez techničáku a já pak v pondělí auto odhlásil na jeho jméno a doklady mu poslal poštou a on si ho přihlásí.

Co ale s SPZ? Na laně musí SPZ zůstat. A nebudou SPZ chtít při odhlášení na dopravce? Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 02.11.12 08:18

nebudou

doplněno 02.11.12 08:52:

Jinak blahopřeu k pochopení celé probleamatiky:-P

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.12 17:20
avatar

A proč byste měl odevzdat i spz? vy auto VYŘAZUJETE z registru na základě ekolikvidace nebo zániku určení vozidla? Pak ano,pak musíte značky odevzdat,pokud jen odhlašujete ze sebe na p.XY pak dáte jen kupní,TP a někde vyžadují odvzdat ORV (malý TP).Nezapomeňte dát přílohu ke kupní smlouvě s technickým popisem,aby nový majitel nechtěl po nějaké době odstoupit od smlouvy!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tex®
Datum: 03.11.12 14:59

SPZ(RZ) nechej na autě a dej kupci malý techničák(ORV) aby měl s čím jet domů. ORV pro jízdu domů potřebuje - je to povinný doklad pří řízení vozidla. Pak Ti pošle ORV zpět a ty s ORV a velkým TP zajdeš na "svůj" odbor dopravy a tady provedeš odhlášení vozidla. U odhlášky potřebuješ ORV a TP. Dále musíš znát údaje osoby , na kterou to budeš odhlašovat. Poté co auto odhlásíš, zajdi s TP na pojišťovnu a zruš pojištění, nebo se domluv s kupcem kdy pojištění zrušíš, aby on stačil auto pojistit a nevznikla doba nepojištění. Víc neřešíš. Kupec si udělá evidenční kontrolu v STK, auto pojistí a s TP, ORV, protokolem EK a RZ zajde na úřad a auto si na sebe přihlásí. Samozřejmě, pokud jste ze stejného kraje a RZ budou vpořádku, není třeba je měnit, pokud ne pův.RZ mu vezmou a vydají nové RZ. Poplatek 800 kč + eko poplatek, pokud auto neplní EURO 3.

Tex.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.