Převod ojetina plná moc smlouva

Od: Datum: 01.11.12 20:48 odpovědí: 12 změna: 01.11.12 22:01

Dobrý den,

prosím o radu. Prodávám svoje staré auto (Daewoo Lanos, které nejezdí), na které se nemusí platit EKO daň (plní EURO 3). Prodal jsem přes Aukro a kupující si zítra přijede a auto odveze na laně. Auto je stále přihlášené, já jsem v techničáku, má SPZ i platnou technickou.

Jak toto zrealizovat, když si kupující přijede v neúředních hodinách? Podepíši s ním smlouvu a plnou moc, že může auto přehlásit na sebe? A může to on zrealizovat zpětně ve svém městě (stejný kraj)? A jakou mám jistotu, že to auto jenom neodveze a nezůstane psané pořád na mě? Taky nějaká smlouva? A nechám mu auto s SPZ a co techničák?

Díky za odpovědi!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 01.11.12 21:04

Jakou mám jistotu že nezůstané psané na mě?

Zajdeš na magistrát a odhlásíš na kupujícího -

sliby chyby - at ti naslibuje že to udělá sám tak jde mu jen o to vůz na sebe nepřihlašovat , tím se vystavuješ velkým problémům.Doklady mu pak pošleš.

Od: kemba
Datum: 01.11.12 21:12

Takže mu mám dát auto s SPZ, ať si to odtáhne a nechám si jen malý a velký techničák a odhlásím na jeho jméno a doklady mu pošlu poštou? Budu platit 800 za přehlášení, ne? To mi dá a je to ok?

Datum: 01.11.12 21:14

Vy nebudete platit vůbec nic.

Datum: 01.11.12 21:14

Vy mu prodáte vozidlo, doklady si necháte, dojdete v pondělí na evidenci, vozidlo odhlásíte na kupce a ještě v neděli mu pošlete doklady..

Samozřejmě dojdete do pojištovny zrušit pojistku.

Jakmile mu předáte doklady i s vozidlem, budete mít problém!

Věřte zkušeným.

doplněno 01.11.12 21:19:

800Kč se platí při přihlášení, takže to bude platit kupec!

doplněno 02.11.12 07:52:

Kembo, beru to s humorem, páč asi opravdu nevíte...

značky necháte na autě...

kdyby se kupec cukal, navrhval něco jiného...603902651

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.11.12 21:17

Ok, takže shrnutí: vezmu si od něho peníze, podepíšeme kupní smlouvu, přenechám mu auto i s SPZ, ať si ho odtáhne. Pak si zajdu na dopravku s techničákem a řeknu, že chci auto odhlásit na jeho jméno? A pak mu doklady pošlu poštou. A to nic neplatím při tom odhlášení? Kdy se platí těch 800?

Datum: 01.11.12 21:23

Na dopravce neřekneš - tam vyplníš papír na odhlášení - je to jednoduché .

Od: buss®
Datum: 01.11.12 21:27

Jo tak by to šlo, o žádných 800 Kč se nezajímejte, není to váš problém. Kdo je platil, když jste auto kupoval? A domluvit se kdy odhlásit pojistku. Jinak na každém OdbDSA vysí postup na nástěnce, též na webu obce.

Datum: 01.11.12 21:20

OK, ale kde mám záruku, že si ho kupec za těch 800 přihlásí? Nebo mi to je jedno?

Datum: 01.11.12 21:24

Ty to na něj odhlásíš a co pak udělá on je už jedno - je to na něho odhlášené (to je hlavní) a na věky uschovej prodejní smlouvu .

Datum: 01.11.12 22:01

Ještě jedna věc - a nebudou chtít na úřadě při odhlášení i SPZ? Ty mu musím přeci nechat na převoz na laně, ne?

Od: buss®
Datum: 01.11.12 21:30

Můžete pochopit, že prodejem, odhlášením na kupce a zrušením pojistky pro prodejce všechno končí? Tedy mimo možné reklamace...

Datum: 01.11.12 21:36

OK, už jsem doma. Moc jsem se v tom neorientoval. Díky!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.