Náledí, námraza, sníh

Od: Datum: 30.10.12 20:14 odpovědí: 8 změna: 01.11.12 18:18

Dobrý večer co dělat v zimě když se dostane auto do smyku, třeba na náledí, námraza, sníh? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.12 20:17
avatar

Na tohle neexistuje jednoduchá a jednoznačná odpověď. Nejlépe když si najdeš nějaký větší volný zasněžený prostor a tam si to budeš den dva zkoušet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.10.12 20:23

Na tohle by bylo nejlepší u nějakého autokubu si zaplatit školu smyku. S instruktorem zvládneš za hodinu to, co sám za tři dny. Vyplatí se to. Některé autodromy a autokluby tuto službu nabízejí a není to nic drahýho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prochy35*
Datum: 30.10.12 20:25

Určitě sešlápnout spojku ne brzdu a snažit se natočit kola proti směru smyku ale říkám nikdy nebrzdit, jinak je to nekontrolovatelné. Každopádně jak zní rada nahoře trénovat , jen ze zvyku tuhle situaci ustojíš,, když tě to překvapí tak skončíš v lepším případě ve škarpě dál raději nechci domýšlet

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 20:28
avatar

Teorie je krásná, ale v praxi si to chce rozhodně vyzkoušet. Každopádně záleží na poháněné nápravě a jestli jde do přetáčivého (uletí zadek) nebo nedotáčivého (nechce zatočit) smyku.

Pokud je to předokolka a dostane se do přetáčivého, ze zkušenosti se mi osvědčilo natočit kola do protisměru a přidat plyn, až se zadek srovná tak vyšlápnout spojku a v klidu si zpomalit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 31.10.12 12:09

Dobrý den. Důležité je to, jestli máte auto s abs nebo bez abs a jestli máte náhon na přední nápravu nebo na zadní a jaký druh smyku to je. Jediné, jak se to naučíte je, že si to vyszkoušíte někde na zasněženém parkovišti nebo si zaplatíte školu smyku na polygonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.10.12 12:18

Jaké auto..? To je trocha rozdíl. Předpokládám však, že to v autoškole říkají, někde i vyzkouší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 17:32
avatar

v autoškole neříkají,ale "inkasují"-proto to u nás vypadá tak jak to vypadá-stejně se člověk(pokud není úplné střevo a moc nespoléhá na elektroniku-ESP,ABS atd.) naučí až praxí...Osobně mně hodně vyškolila první zima na horách,kam jsem se přistěhoval-to byla škola života( k nezaplacení)...Doporučuju až napadne(namrzne) vzít auto a hezky tradá někde větší prázdná plocha(dát si jakože kužely,krabice apod. a zkoušt a zkoušet a zkoušet(losí test,brždění atd.) Na silnic když pak něco-jako bys takovéhle zkušenosti našel...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 18:18
avatar

Lucinko,nejdůležitější je nezavírat oči. Jinak platí: cvičit na nějakém hřišti autoškoly,kde pořádají školu smyků.Je dobré vyzkoušet si jak se auto při smyku chová a jak jezdit bez smyků.Je lepší porazit pár kuželů,než se snažit porazit strom někde u cesty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.