Prodej auta

Od: Datum: 29.10.12 16:24 odpovědí: 8 změna: 31.10.12 13:37

Dobrý den prosím o radu,včera jsem prodal auto značky vw polo 1.4i r.v. 1996 stk platná do dubna 2014,nové přední brzdy,alu zimní kola,Eko poplatek uhrazen,...kupujícího jsem seznámil stím že je vůle řadící páky a dále že ruční brzda brzdí jen levé kolo,ruční brzdu jsem málokdy používal většinou jsem nechal zařazenou rychlost a zhasnul motor,dále jsme mu řekl ložisku na pravém předním kole,že bude potřeba jeho výměny...poté jsme ho seznámil stím že vzhledem k věku auta má pár kosmetických vad...poté se provedla zkušební jízda...kupující s inzerované ceny 25 000kč chtěl slevu,dohodli jsme se bez letních alu kol že slevím na 20 000kč níž už nepůjdu...koupě se uzavřela podepsáním smlouvy ve které stojí že kupující je seznámen s technickým stavem vozidla a souhlasí sním...pod to se kupující podepsal...nic víc ve smlouvě nebylo ještě kdo je prodejce a údaje kupujícího a údaje vozidla...z důvodu že nešel internet jsem neměl možnost smlouvu stáhnout a vytisknout.Proto jsme ji opsal podle bratrovo smlouvy z doby kdy pořizoval auto on.Dnes mi pán psal sms že je znechucen stavem vozidla,po 30 km cesty se chtěl prý otočit a auto mi vrátit,ale ujel až 200km domů že v autě smrdí benzín,že bude vháji celá převodovka,ruční brzda málo brzdí,ložisko hučí...toto vše se dozvěděl u známého který mu řek ať odstoupí od kupní smlouvy...dále po mě chce úhradu za benzín a auto než mi vrátí tak ho nechá opravit aby mohl sním ujed cestu ke mě což je 200km a poté mu částku 20 000kč vrátit plus oprava auta kterou provedl...a jako další variantu mi nabídl,že auto přiveze na odtahovce a odtah také uhradím.A další věc která mě nas...že aute nemám v žádném případě odhlašovat že mi ho vrátí,tak za týden že dřív nemá čas,bohužel jsem byl dnes na úřadě a auto jsem odhlásil jelikož nejsem už jeho majitel.Prosím o radu nevím jak to v téhle situaci může dopadnout?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cara*
Datum: 29.10.12 16:29

Dobrý den,

pokud máte neprůstřelnou smlouvu, něco na způsob ve stavu jak leží a běží, nebo něco takové, klidně auto odhlaste, a konejte tak, jakoby nic nereklamoval, jste v právu Vy a né on.

Je to dost časté... koupí a pak na kamarádovu radu chce vrátit, v případě "dobré" smlouvy nevyhraje ani soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda268
Datum: 29.10.12 19:14

Děkuji za odpověď,jde mi oto že se ohrazuje tím že 2 měsíce má právo na odstoupení od smlouvy?

Datum: 29.10.12 20:02
avatar

Ne dva měsíce ,ale půl roku na zatajené závady!Je přílohou kupní smlouvy i popis technického stavu? Pkd ne tak by možná mohl uspět.Každopádně mu pošlete TV s odhláškou na něj a průvodní dopis ve kterém po něm, v případě odstoupení od smlouvy ,budete požadovat auto ve stejném stavu jak bylo a v místě kde si jej převzal a ještě mu tam zdůraznil,že jste jej s nedostatky skrze které jej chce vrátit seznámil!.Bez náhrady za projetý benzín ,odtah atd.

PS Já bych to teda takto nějak řešil,jen s tím,že vždy sepisuji dodatek s popisem technického stavu,toto ja ale Váš boj!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.12 20:06
avatar

Jendo, jen to zkouší...

pokud chce reklamovat vozidlo, může, ale nemůže dát někde opravit a po Vás chtít pak peníze..

Pošlete mu doklady a stav vozidla si prohlédl a odzkoušel...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenda268
Datum: 31.10.12 13:37

Děkuji za radu

Od: buss
Datum: 29.10.12 21:30

Kupující byl seznámen se závadami per huba, nebo byly vypsány písemně, že pro tyto a tyto poskytnuta sleva... , trocha rozdíl. Vizte OZ a případná rozhodnutí NS.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.12 22:57
avatar

nenech se zlomit pán to skouší auto přepiš pošli mu doklady odhlaš pojistku a pozdravuj ho *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda268
Datum: 31.10.12 13:37

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.