Kopie klíče k autu

Od: Datum: 28.10.12 15:10 odpovědí: 23 změna: 16.07.16 17:33

Dobrý den. Ztratila jsem náhradní klíč od vozu Renault Twingo. Jedná se o klíč s dálkovým ovládáním na odemykání auta. Bez odemknutí auta tímto dálkovým ovládáním zároveň nejde nastartovat motor. Obrázek klíče posílám v příloze. Tušíte někdo, kolik přibližně stojí nechat si zhotovit kopii takového klíče?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 28.10.12 15:16

Kopii s čipem imobilizéru udělá každý klíčař za 1000 - bez dálkového ovladače.

Dálku udělají pravděpodobně jen v Renault servisu - počítejte cenu od 2500 nahoru.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.10.12 15:21

Takže pokud bych chtěla ušetřit, je možné nechat udělat klíč i bez dálkového ovládání a bude fungovat stejně? Pokud totiž ten starý použiju tak, že s ním otevřu auto mechanicky bez dálkového ovládání, tak nenastartuji. Nastartovat jde jedině když auto odemknu dálkově.

Datum: 28.10.12 15:18

Dobrý den, vejdete se do dvou tisíc, ale ceny bývaj kolem těch 1400 a jak kde :)

Datum: 28.10.12 15:31

Tohle by měl být klíč, který odblokuje imobilizér pomocí infra diody a plovoucího kódu. Takže v sobě žádný čip nemá a dělat kopii tohoto klíče je nesmysl.

Vysílá ten ovladač něco? Dá se to zjistit např. pomocí fotoaparátu. Namíříte LED klíče na fotoaparát a pozorujete jestli svítí.

doplněno 28.10.12 15:34:

Tím že nemá v sobě čip myslím ten pro bezkontaktní přenos kódu pomocí magnetického pole. Tenhle komunikuje pomocí světla. Aby mě někdo nechytil za slovo.

doplněno 28.10.12 15:53:

@dabel

Datum: 28.10.12 15:44

Ano, když klíč zmáčknu proti fotoaparátu, tak na displeji vidím, že dioda fialově blikne. Co to pro mě znamená, pokud jde o možnosti pořízení kopie klíče?

Datum: 28.10.12 15:41

skočil bych do renaulta možná maj v počítači ty správný ůdaje a dle win auta vám seženou ten správnej klíč

doplněno 28.10.12 15:56:

no když ne renault tak najít schopné autoklíčnictví a nechat si tam poradit tady u nás jezdím do klíčového centra v Sokolově a vždy sme vše vyřešily k mé spokojenosti

Od: nu*
Datum: 28.10.12 18:39

klíš s čipem vyrobí dnes každá trochu větší provozovna, stačí se podívat na net, já nechával vyrobit klíč od yarise v praze v nákupním centru na zkličíně, je tam provozovna kde top dělají na počkání, nov-stop služba je i v Běchovicích, když pojedete kolem zavolejte jim a domluvte si konrétní čas, na skůtra mi tam udělali klíč za cca 900,- Kč, ceny se liší podle software a způsobu kódování, klíč se dá pořídít i do 1400 Kč, ale i přes 2500 Kč

Datum: 28.10.12 19:36

Tak znova, tenhle ovladač nemá klasický čip, který se snímá pomocí elektromagnetického pole jako "normální" auta. Každá taková provozovna, která vyrábí klíče na auta, tě v tomto případě pošle přímo do Renaultu. Klíč se objednává přímo na auto dle VIN a jde přímo z Francie.Já jsem si tohle kolečko už jednou proběhl, než jsem zjistil jak to je.

Hlavní ale je, že ona nepotřebuje nový klíč. Ten její funguje. Tak nevím, proč jí tady všichni pořád radí, ať si koupí další nový.*zed*

Datum: 28.10.12 19:49

Ano, jeden funkční klč mám, ale ztratila jsem ten druhý, rezervní. Kdybych přišla i o něj, tak jsem v pytli, proto bych si chtěl pořídit kopii. Jestli je ale jediným řešením hnát to přímo přes Renault a platit tu šílenou částku, jak tu někdo psal, tak se mi do toho tedy moc nechce.

Datum: 28.10.12 19:58

přesně tak mít jen jeden funkční klíč se může při jeho ztrátě pěkně prodražit *sok*

Datum: 28.10.12 20:24

Takže si nech vyrobit je samotný klíč bez jakéhokoliv čipu. Je totiž možný nastartovat auto i bez funkčního klíče, jak už jsem dával odkaz.

doplněno 28.10.12 22:09:

Pokaždé před každým startem bude potřeba namačkat jen ten kód, když náhodou ztratíte ten s dálkovým. Mezitím si objednáte klíč nový.

Datum: 28.10.12 21:08

Dejme tomu, že si tedy nechám jako záložní vyrobit jen samotný klíč bez jakéhokoliv čipu, ten originální klíč ztratím a budu potřebovat začít používat ten záložní bez čipu. Jakmile s klíčem provedu vámi uváděnou proceduru synchronizace, budu poté již moci klíč normálně používat jako ten starý, nebo bych tento proces musela opakovat pokaždé znovu před každým nastartováním? Omlouvám se za možná hloupé otázky, ale tohle je pro mě totální španělská vesnice.

Datum: 28.10.12 21:08

ona potřebuje další klíč s čipem. radíme jí aby si jej nechala vyrobit.

Datum: 28.10.12 21:19

@nu Dá se teda tenhle typ klíče nechat normálně vyrobit někde, kde dělají autoklíče? Nebo je to nějaký zvláštní typ klíče, který budu muset objednat přímo v Renaultu? Já už jsem z toho jelen *ee*

Datum: 28.10.12 21:27

Datum: 28.10.12 21:55

Stačí mi tedy vzít originál klíče a oni mi podle něj vyrobí duplikát, který bude funkční stejně jako originál? Tuším, že tak jednoduché to nebude. Někdo píše, že se dá klíč nechat normálně vyrobit, někdo zase že se musí objednat přímo z Renaultu z Francie, tak už se v tom ztrácím...

Datum: 28.10.12 22:03

prostě vemte klíč ke klíčníkům a uvidíte jít to musí já už nechával dělat klíče ke škodovkám fordům seatům oplům a vždy to šlo počítám že francouz nebude vyjímkou

Od: hop®
Datum: 28.10.12 22:02

Potřeboval jsem duplikát klíče od karavanu, dovezeného z Anglie, kde jak víme mají úplně jiné míry i normy. Člověk, který klíče vyrábí, tento klíč oskenoval a z počítače zjistil, že prefabrikovaný profil lze sehnat pouze u výrobce těchto karavanů v Anglii. Nicméně zkusil udělat duplikát z "něčeho podobného" a ten jeho nový klíček za 45,-Kč v zámku funguje lépe něž původní originál. Zkuste se tam také zeptat, nebo podívat na web, jde o firmu Kareco...

Datum: 29.10.12 09:52

Myslím že nečtete co Vám tady píšeme, jinak by jste nepsal že jste z toho vedle...Mám tedy já zvednout zadeček, najít si an netu telefinní číslo firmy v Běchovicích nebo ve Zličíně a zavolat tam, zda Vám vyrobí klíč ke konkrétnímu Renaultu?

Nezlobte se paní, vy jste nesvéprávná? Tady v poradně se klíče nevyrábí, akorát se tady kecá...

Buďte tak hodná, zadejte do vyhledavače heslo "klíč s čipem" a ptejte se výrobců...:-P

Datum: 29.10.12 10:28

@nu Vážený pane, opravdu nemusíte mít starost o mou svéprávnost. Samozřejmě jsem dnes kontaktovala jak výrobce klíčů, tak přímo Renault. Pokud se ovšem nepletu, tak včera byla neděle, a neměla jsem šanci tuto informaci získat. Proto jsem se alespoň snažila zjistit, jaké jsou možnosti. Kdyby byl pracovní den, neměla bych důvod řešit to tady.

Datum: 29.10.12 12:55

blahopřeju, většina firem v nákupníh centrech v Praze funguje i neděli do večera, běchovice nonstop, ted 24 hodin, jak jsem již psal, a inforemace na intzernetu včetně poderobností o značkách a modelech jsou přístupné online i v neděli...

Od: kami
Datum: 16.07.16 17:13
Dobry den , mohu se zeptat jak jste to vyresila s tim klicem? Mam stejny problem a nevim jak ho resit bez klice nenastartuji a druhy mi neraguje :(

Datum: 16.07.16 17:33

Kami je předpoklad že za 4 roky od vložení dotazu bude mít vyřešeno!Otázka byla vložena v říjnu 2012!

Nevím jak u renaultu ale u PSA kze koupit dálku i na aukru za pár kaček a potom spárovat na diagnostice u nějakého pežoťáka či citroenáře. za pár korun.Jinak třeba u Renaultu Souček v JH Vám udělají klíč udělají ale nevyfrézují !Takto nám udělali na služebního scénika-funkční dálka ale nelze sním odemykat ve dveřích-musí se ještě vyfrézovat (ale možná už je-je to 14 dnů co jsem ho bral v servisu a pak druhý den předal řidiči po dovolené!)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.