Rozebirali jste nekdo auto na kousky?

Od: Datum: 07.07.13 18:46 odpovědí: 21 změna: 09.07.13 16:57

chci se zeptat jestli jste nekdo nerezali karoserii auta na kousky aby se mohla sesrotovat. ja uz to delal u favorita,ale ten byl tak zhnily,ze to slo skoro samo. problem byl jen s predkem,kde je silnejsi plech jinak se to lamalo jak chleba,ale ted mam auto,ktere ma zhnile jen prahy a jinak plechy nenarusene. abych to mohl nalozit na vozik ve dvou musi byt kusy max 120 mozna 150 kg. cista kariserie ma 600-700 kg. mam velkou flexu 180 mm,ale asi spotrebuju hafo kotoucu ze? kamos mi kdysi radil,ze to sekal krompacem:D jinek znamej,ze prej nabrousit starou sekeru a ,ze to jde jak po masle,ale pochybuju,ze ten silny plech vpredu pujde prorazit a clovek se asi dost nadre. za kazdou zkusenost ci rad predem diky nechci at to zase lezi rok jak to facko.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.13 19:27

Jo dělal jsem tak několik aut a šlo to pěkně,ale musí se máknout,bez ohledu na korozi,pže korodovaný je jen spodek!

Poslední dvě jsem nařezal na kousky velokosti cca 1/4 střechy auta (pro představu a šlo o F.Ritmo a š105).Auta jsem rozebral -zvl al slitiny (blok a převodovka s tím,že jsem "vykostil" veškéré magnetické kovy,,zvl. na tzv těžké železo (např poloosy,klika,vačka u 105 celá hlava, atd) a lehké železo (což je jen kastle)

Přes profily (např kastli do sloupků ) nařízl flexou a pak přišla ke slovu sekera a eventuálně ještě palice (pališka cca 2-2,5kg), a šlo to jako po másle, bylo to ještě před povinnou ekolikvidací.škůdak nevím ale ritmo jsem dělal chvíli asi hodinu před obědem a pak do asi pěti večer tj.cca 5-6h.skla a plasty + dráty na sběrák a ostatek do kovošrotu (105- za cca 3000kč!)

doplněno 07.07.13 19:31:

PS pokud jste "slečinka" nebo "ouřada" co nikdy nepracoval rukama a nejste zvyklý na manuální práci,tak je to asi zabíračka.

Ohodnoceno: 0x

Od: axus®
Datum: 07.07.13 19:47

Muzu potvrdit tu sekeru. Plechy na aute jsou tenounke a sekera jima projde jako maslem. To samozrejme neplati o silnostennych prvcich, takovych ale na aute moc neni. Na ne pak samozrejme flexu.

Od: ondik007
Datum: 07.07.13 20:40

zkusime uvidime starou sekeru mam nabrousit muzu vzdycky. slecinka rozhodne nejsu vytahl sem sam bez jakekoliv pomoci litinovy motor s prevodovkou o celkove vaze 190 kg. u favorita to byla sranda tady teda ne. sam sem prevracel 5x auto na bok pomoci zvedaku a hubcuku. jen mi d eo to abych neprojel litr na eletrice a kotoucich. zelezo ted kleslo na 3,5 za plech,takze by se to ani neoplatilo.ale nez to rozctvrtim,tak snad vyleze aspon na 4,5 kde jsou ty doby,kdy bylo za 5,5 to by se uz vyplatilo. jinak cekam dotaz na to jak sme vyresil ekolikvidaci a odpovim jednoduse,ze nevyresil riskuji,ze me za 10 let bude uradt tahat za to,ze neplatim depozit.

Od: 0000567
Datum: 07.07.13 21:28

Dělali jsme to několikrát střední flexou...kotoučů asi 5(180mm)...rozřezávali jsme starou škůdku,ta šla snadno a opel vectra,ten měl trošku silnější plechy(o jeden kotouč více a o dvě hodiny více času) ale šlo to lehce taky...sekeru nevím,nezkoušel jsem

Datum: 07.07.13 21:50

Mohu doporučit celkem jednoduchý nástroj,vyrobený ze staré strojní pily.Na jedné straně i přes zuby jsem z ní vyprousil sekáč,na druhý konec navlékl jako držadlo silnostěnou gumovou hadici.Pomocí kladiva jsem za pár minut osekal celou karoserii.

JABRAKA

Datum: 07.07.13 22:51

to vubec nechapu,ale ani nevim,kde bych to vzal. takze stejne to skonci u sekery a flexi. nakoupim nejake levne kotouce zkusim kvalitu a uvidime. jako kdyby slo jen o rozpuleni tak sem vysmaty,ale musim to udleat minimalne na 1/4 jinak to na vozik nemam sanci nijak dostat.

kdyby se dal v blizkosti pucit vozik nejaky veliky s navijakem za slusnou cenu,tak by to mozna bylo levnejsi,ale pochybuju to by stalo tak litr

Od: technoman*
Datum: 07.07.13 22:56

No jasně, tr tr tr tr tr tr traboše, krumpáčem a palicí - plasty do popelnice, agregát do buginy, tu kovovou kostru do šroťáku a bylo čisto*smich*

doplněno 07.07.13 22:58:

Sekerou jsme párali golfáče. Byla to ale fuška - západoněmecký plech byl dost odolný...ale neodolal*uspech**pivo*

Datum: 07.07.13 23:01

Mně si teda přijeli z vrakoviště vždy sami..

Datum: 08.07.13 01:05

Jo jenže ti dají pětikilo a zdar,když to rozděláš můžeš si přijít až na 3000 korun podle váhy,a to se u auta s pořizovací cenou láhve rumu vyplatí

Datum: 08.07.13 01:04

Pořádný flexe žádný plech neodolá,sekeře asi taky ne*smich*

Datum: 08.07.13 08:14

docela se divim, jak jste odvážný, takhle riskovat problemy. Zajedte na vrakac a domluvte se s nima at vam vystavi papir o ekolikvidaci date jim 500 a je to.

osobne si tedy myslim, ze ten cas straveny na demolici vraku, znicena sekera, nekolik kotoučů do flexy(mozna to odnese i flexa) benzin do auta az povezete ten šrot to mate takove 4-5 cest bordel z toho kam date provozni kapaliny?. dřina s tim... ani bych se na to ne ... radsi si najdete nekde nejakou brigadu, nebo melouch

Datum: 08.07.13 10:23

U nás se to dělá následovně,vyřízne se tabulka s win kódem a to se na vrakovišti nechá,vystaví papír o eko a pak se to akorát na úřadě zruší...za 200kč takhle normálně dělají

My uděláme třeba více aut,a až je pořádná fůra,hodí se to na traktor a jede se...velkou flexou to není žádná dřina,pár říznutí a karoserie je na kousky...a když máte motorovou flexu s tím největším kotoučem tak je to za pár minut

Jako přivýdělek dobrý,lidi mě sem občas přivezou nějaký vrak,já jim to odhlásím a peníze za šrot jsou moje

Datum: 08.07.13 19:57

Takze zaprve proc bych to delala? po chvilkach casu auto rozebiram a schovavam to co se da prodat. tridim zelezo,hlinik a med. zadruhe zadne nacerno dokaldy o likvidaci uz davno neprochazeji vse se musi uredne evidovat a neni lekhe to zfalsovat a jent ka nekomu dat. Za dalsi kdyuz bych ted dal karoserii na ekolikvdiaci oficialne zaplatim jim asi 6 tis za dily co chybi.

znicena sekera?:D tak to me fakt neboli navic znicit sekeru tak to byhc s emuself akt snazit mlatit do kolejnic. ano kotouce pocitma tak 200 kc. nafta?:D:D smesne projedu max 200 kc. Jake provozni kapaliny proboha ty jsou davno pryc auto je naprosto hola karoserie.

poc bych mel chodit na brigadu kdyz mam u baraku vec co mi hodi 2 tis kc cisteho,ktere vydelam nekde za tyden

Datum: 08.07.13 21:09

Prostě odvezou, zváží, zaplatí. Ale musíte mít známé

Datum: 08.07.13 23:54

Na černo doklady nemusíte,když si chcete nechat auto na přestavbu třeba na malotraktor na pole,nebo si je chcete rozdělat,stačí se domluvit na vrakovišti,kde jim přinesete z karoserie vyříznuté winko,dáte jim nějakou domluvenou částku(po mě chtěli 200kč) a ten legální papír o ekolikvidaci vám dají...s ním zrušit auto už není problém

Datum: 09.07.13 15:06

boze stale stejna pisnicka! kdy uz prestanou tidle lidi sirit nesmysli z minulych let to je historie pred vic jak 5 lety. Nic takoveho oficialen na vetsich uradech nejde! delavali to jen na vesnicich,kde byly mimo realitu,ale tady uz v roce 2009 me hnali s vyhruzkama.

Datum: 09.07.13 15:25

S papírem o ekolikvidaci auto odhlásíš bez problému,ve městě...ten papír o eko likvidaci ti vystaví vrakoviště po domluvě,dáš jim štítek s win a oni ti dají ten papír,stejný jako kdyby to tam vrakovali...nevím co je na tom k nepochopení nebo co by na tom úřad měl považovat za špatné,když jim dáš legální papír

Datum: 09.07.13 15:51

ty si ro predstavujes jak hurvinek valku zejo? kde zijes? pokud nekdo ma znameho co dela na vrakaci tka mu to mozna nejak zaridi aj zadarmo,ale cizi osobe to nedaji ani za litr,protoze nekteri chteji litr aj za cele auto i kdyz z nej vytahani veci za 15.

pred 2 roky sem slysel,ze to nekdo udela za 2 tis. a to jeste nebylo tak hlidane

Datum: 09.07.13 15:56

Tak to nevím kde žiješ ty,ale mě to udělali za 200 korun,a cizím za 500...nebo když si vytaháš díly a necháš jim tam skelet,tak vůbec nic...kdyby mě někdo řekl 2 tisíce tak jej pošlu...a to teď,v květnu 2013

Datum: 09.07.13 09:16

"Rozebíral" jsem takhle kdysi Wartburga a Š 105, které rozhodně shnilé nebyly. V místě nebyla elektrika, zakže jsem musel vystačit se starou sekerou, větším majzlíkem, kladivem, nůžkami na plech a pilkou na železo. Výsledek byly kusy, které jsem sám bez problémů naložil do skříňové Š 1203. Akce trvala pár hodin.

Datum: 09.07.13 16:57

bych se mohl vykaslat objizdet varkoviste a smlouvat. projezdim daleko,ale daleko vic nez kdyz pojedu 4x do sberny. v depozitu jsou tisice aut a nikdo si je nikdy nevyzvedne tak su zvedavy co vymysli za zakon

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.