Barevné proužky na nových pneu - význam

Od: Datum: 26.10.12 19:31 odpovědí: 9 změna: 28.10.12 18:38

Dobrý den,

koupil jsem si nové zimní pneu a zajímalo by mě co označují ty barevné prouižky na pneu? K čemu jsou, každá barva má nějaký význam?

Poté bych se chtěl zeptat která barva antifreeze co znamená nebo spíše kde se používají různe barvy?

Děkuji mockrát


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 26.10.12 20:40

Řekl bych že nemyslel štítek ale barevný proužky přímo na gumě (na dezénu) - ty proužky tam jsou už roky, štítky jsou novinka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 26.10.12 21:56

Ty barevné proužky - slouží pro producenta, přesně - pro vulkanizátora. Každý druh pneumatiky je vytvořen z jiné směsi, takže podle těch proužků vulkanizátor ví který lis použít.
Každý takový lis má svůj proužkový kod stejný s proužkama na nespracovaném pneu; různe rozměry budou mit určitě různé proužky, takže i podle toho možná rozliší rozměr. Jenže to neni hlavni učel barevných proužku, spiš výhoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 27.10.12 02:03
avatar

Barvy nemrzek znamenají to, že je každá vyrobená na jiné bázi, takže se nesmějí míchat.

Jsou dva druhy červená (případně oranžová, růžová) a modrozelená (modrá, zelená)

Pokud mám červenou dolívám červenou a její odstíny, pokud modrozelenou, tak zelenou nebo modrou. (každý vnímáme odstíny trochu jinak)

A taky je různý doporučený interval výměny. U modrozelené 3 roky a u červené 5 let.

Popis třeba tady

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babi*
Datum: 27.10.12 09:28

Ty asi tu nemrzku užíváš i vnitřně, co? Dotaz byl na barevné proužky na gumách... Hulíte, proto vnímáte jinak i odstíny... B

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.12 10:23
avatar

Hmm a proč je tam teda druhá otázka na barvu nemrznoucí směsi? asi také julíte nebo pijete nemrzku a zatemňuje Vám zrak.

Nevím proč jsou tři barvy nebo dvě? Já tu modro-zelenou vidím jak dvě různé ,nebo spíše jsem měl dva různé druhy-jedna vyloženě modrá a druhá byle zelená. Jinak ty barvy "fridexů se odlišují hlavně dobou použitelnosti-ta oranžová či červená je pětiletá ,kdežto ty další jen na dva roky.Dále se rozlišují dle použití na hlinikové a litinové bloky ,a taky podle složení směsi.Snad je to v odkaze který je nahoře (nedíval jsem se na něj!)!

doplněno 27.10.12 15:26:

Můžete dát jakou chcete,ale při změně zelené za červenou je NUTNÝ důkladný proplach chladicí soustavy! Tyto jsou NEMÍSITELNÉ! a vždy tam trocha zůstane,proto ten proplach-já to udělal,že jsem vypustil,dal vodu,pár dní jedzil a vypustil a tak jsem to párkrát opakoval.Je docela možné že nová kapalina jiného složení a po proplachu uvolní či odhalí drobné netěsnosti (tím že se vrstva sajrajtu odplaví a nová má jiné složení) v soustavě a tato začne téci!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bendos
Datum: 27.10.12 21:40

Chtěl bych se ještě zeptat jetsli je nutný i tento proplach když bych přešel z červené kapaliny na tu modrou? Nebo tam ten zbytek té červené v tomto případě vadit nebude?

Ještě taková otázka, proč se vůbec musí měnit ten antifreezen? Kdybych ho neměnil mnoho let tak by to něco udělalo? Už by neměl vlastnost nemrznoucí směsi?

Datum: 28.10.12 18:38
avatar

Stejně jako opačně je nutno při změně propláchnou-vžda tam zůstane (v celé chladicí soustavě ) odhadem cca 10% staré a tyto dvě jsou nemísitelné! Proto proplach! A má lhůty výměny proto,že asi také ztrácí své vlastnosti a po delší době nechrání motor jak před korozí,klesá její zámrznost atd!Asi když 2 letou necháte 3 roky asi se moc nestane ale déle asi neee!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bendos
Datum: 27.10.12 11:52

Díky moc, ještě by jsem se chtěl zeptat když mám modrou směs v chladiči a měním ji celou, zda ji celou mohu zaměnit za červenou a nebo naopak z červené na modrou?

Je to jedno?

Děkuju vám

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.