Vozidlo bez povinného ručení

Od: Datum: 26.10.12 00:23 odpovědí: 13 změna: 26.10.12 14:02

Dobrý den. Mám jeden problém. Chtěl bych prodat svůj vůz, ale nemá cca rok povinné ručení u žádné společnosti. U té poslední jsem pojistku zrušil. Nyní chci tento vůz prodat, ale obávám se, aby nepostihla nějaká sankce budoucího majitele, který by si případně ode mě vůz zakoupil. Je to velký problém prodat tento vůz někomu bez sjednaného povinného ručení? Postihla by budoucího majitele nějaká sankce? Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.12 00:35
avatar

Nebylo-li vozidlo v depozitu, tak postih od ČKP hrozí v první řadě Vám.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cre5than*
Datum: 26.10.12 00:45

Děkuju za odpověď. Chápu že je to má blbost. Tudíš budoucí majitel se nemusí bát postihu. Chápu to dobře?

Datum: 26.10.12 00:56
avatar

Bude-li mít řádnou kupní smlouvu a sjednané pojištění od doby koupě (pokud jej hodlá provozovat), pak ne.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: axlik*
Datum: 26.10.12 01:58

Za ten rok se vám to muselo ovšem hezky nasčítat to bylo tak těžký zajít dát značky do depozitu? Ale proč to dělat jednoduše :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.12 06:24

Nechci Vám kazit den ale já zapoměl zaplatit 130,- povinné ručení za přívěsný vozík na rok a celkem mě to stálo cca 12500,- . Tolik nestál snad ani nový vozejk. Nejdřív přišla pokuta 2500,- od městského úřadu za zjištěný přestupek neplacení povinného ručení a půl roku poté přišlo od Kanceláře Českých pojistitelů vázva k zaplacení sankce za nepojištěný přívěsný vozík a pro něj to vychází 30,- na den. Když to sečtete tak :( A nenadělám s tim nic,nikoho nezajímá že jsem prostě jen zapoměl.Při nezaplacení hrozej exekutorama. Ve Vašem případě tušim že za auto do 3500t se platí 50,-Kč za každej den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.12 06:36
avatar

... co třeba nějakého známého, co dělá do pojišťovnictví, a nějak to doplatit zpětně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.12 08:37

Zpětně se to dá maximálně tak 14dní. Určitě ne rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 26.10.12 08:43

jestli na to máte žaludek, napište do kupní smlouvy datum o rok zpět... třeba si toho kupující nevšimne. kolikrát to podepíšou,ani si to nepřečtou. tím hodíte sankce za neplacení PR na kupujícího místo sebe. já bych na to morálně neměl, ale vy třeba jo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.12 08:51

Z právního hlediska stejně nastane převod vlastnických práv v době podpisu smlouvy. Zpětně nelze smlouvu uzavřít. Takže pokuď nebude nový majitel hňup a nebude jen tak chtít zaplatit desítky tisíc ČKP, tak se bude bránit a u případného soudu lehce dokáže, kdy skutečně nabyl vlastnická práva.

doplněno 26.10.12 10:19:

@buss Zpětně nelze kupní smlouvu uzavřít. To že se smlouva antidatuje nic nemění na tom, že vlastnická práva fakticky přešla na kupujícího dnem uzavření kupní smlouvy. Ale kde není žalobce... Takže pokuď se na tom obě strany domluví a nepoškodí to třetí stranu, tak není kdo by takovou smlouvu napadl a prakticky je platná. V případě ,že se takovou smlouvu antidatuje jedna strana, aby se vyhla placení příspěvku, tak by se nespíše jednalo o trestný čin podvodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 26.10.12 08:56

jak? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.10.12 09:17

Nechápu...,nedávno bylo v TV řečeno, že uznávají jen depozito, ano to je čisté. Tak to zřejmě zákonodárce chápal, ale naši občané... On to kupec bez pojistky nezaregistruje. ČKP má času dost, aspoň bude vyšší platba. Prodat se dá cokoliv, není problém...
ČKP vychází z CRV, údajů pojišťoven, jinak neví, kdo je vlastník. Prodat a čekat co na to ČKP.

K novele zákona:

Jako další klíčový problém platné právní úpravy registrace vozidel se ukazuje zejména absence jednoznačné a komplexní úpravy zápisu změny údaje o vlastníkovi či provozovateli silničního vozidla (tzv. "přeregistrace" vozidla), která by neumožňovala obcházení nebo porušování povinností dosavadního i nového vlastníka (či provozovatele) vozidla řádně a včas zajistit zápis změny údaje vlastníka či provozovatele silničního vozidla.

doplněno 26.10.12 09:44:

to andelick Zpětně nelze smlouvu uzavřít. A proč ne? Běžně se u smluv antidatuje.

to miramira A jak to ten pojišťovák udělá, to řekne že měl smlouvu rok v šuplíku? Systém vkládá do smluv datum ( čas), jak ho v systému nějaký úředníček, zprostředkovatel změní, dodatečně vloží smlouvu? Ale i kdyby to nějak provedl - platba nikde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.12 09:55
avatar

cre5thane,

kupec nebude mít žádné problémy. Až Vás osloví čkp, tak se ozvěte ihned a jsem přesvědčen, že když neprovozujete vozidlo tak se z toho dostanete.

Bohužel nejsem u svého poče, nemůžu dát obrázky, ale alespoň čerstvou info z jiné poradny...

http://www.antickp.cz/2/263/p…-neulozeni-znacek-do-depozitu

to že někdo zaplatí za neprovozované vozidlo sankci je možné, ne každý má znalosti..

Smlouva o pojištění nelze napsat zpětně! Páč to by se museli opravit datumy v počítačích, do kterých se to ukládá a odesílá ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 26.10.12 14:02

z pohledu práva nebude mít kupec žádné problémy, ale jen co začne trochu fungovat nový registr vozidel a ČKP přijde na rok nrepojištené auto, obešle vás oba...takže problémy hrozí, i když pro kupce neoprávněně

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.