Technická kontrola a evidenční kontrola

Od: Datum: 24.10.12 13:42 odpovědí: 12 změna: 25.10.12 13:04

Ahoj.Chtěla bych se zeptat, jestli je pravda, že technická kontrola plní po dobu 30 dní od jejího uskutečnění funkci evidenční kontroly při přepisu auta? četla jsem to v jedné diskuzy,ale nenašla jsem o tom více informací. Právě budu přepisovat auto,tak mě zajímá jestli si mám nachystat i peníze na evidenčku.Děkuju za odpověď

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.12 14:31

pokud je technická kontrola napsaná na Vaše jméno, tak ano,

Ale pokud je technická dneska provedena na mě, já Vám zítra prodám auto, musíte jít na evidenčku na Vaše jméno.

Od: nu*
Datum: 24.10.12 18:01

jen opravuji - technická prohlídka, evidenční kontrola...technická kontrola je něco jiného

Každá TP v pli ném rozsahu, tedy ta pravidelná obsahuje v sobě i evidenční kontrolu, evidenšními úkony se začíná, protokol by měl ve spodní části obsahovat větu . vozidlo z hlediska evidenční kontroly VYHOVUJE

Datum: 24.10.12 19:09

nu, děkuji za upozornění na překlep

technická prohlídka, tak mělo znít správně

Děkuji za upozornění, tazateli se omlouvám...

Ohodnoceno: 2x

Od: aadela*
Datum: 24.10.12 23:15

Děkuji za odpovědi.Ano technická prohlídka, má chyba.

Datum: 24.10.12 18:07

Jaký je rozdíl mezi těmito kontrolami vím, evidenčku i technickou už jsem byla provádět na jiném autě.Jen mě zajímá, jestli když je udělaná minulý týden technická kontrola po x letech (auto nebylo delší dobu v provozu,značky v depozitu), jestli to opravdu,jak jsem se jinde dočetla, plní po dobu 30 dnů i funkci evidenční kontroly.

Datum: 24.10.12 19:45

ANO ,do 30 dní od provedení EvK či STK!

Datum: 24.10.12 20:59

tak ještě jednou, když vše víte používejte pojem PROHLÍDKA. pro vás nechápající, technická kontrola je úkon prováděný před schváleniím technické způsobilosti, např. u auta z dovozu, nebo po přestavbě vozidla, žlutý protokol má přílohu, tedy jsou to 2 listy, a příloha obsahuje všechny technické údaje potřebné pro vystavení osvedčení o registracoi, tedy technického průkazu.

technická prohlídka je něco jiného,protokol má žluté logo STK, jiný obsah i formu a4, platí podle toho, co je na protokolu uvedeno. Pokud byla zjištěna vážná - B-čková závada, platí TP i protokol 30 dnů, a to včetně vylepené kontrolní známky na značce.Jinak je TP na 4 roky u nového a na 2 roky u ojetého u osobáku kategorie M1 a protokol se zápisem EK lze kdykoliv v této době použít.

Evidenční kontrola na samostatném protoikolu platí do té doby, dokud se protokol nepoužije.Zákon nic jiného neuvádí,

doplněno 24.10.12 20:59:

3O dní je píčo""na

doplněno 24.10.12 21:46:

červené logo STK, opravuji

Datum: 24.10.12 23:21

Dobře já nechápají cí se Vám velmi omlouvám,za záměnu slova prohlídka a kontrola. Bohužel jste mi akorát řekl,jaký je v těchletěch dvou věcech rozdíl, neodpověděl na otázku.Ale myslím ,že je zbytečné to dále řešit.

Moc děkuji za výše napsané odpovědi

Datum: 25.10.12 12:14

odpověděl jsem, ale ještěš jednou a potřetí pro Vás..předpokládám že máte protokol z pravidelné - periodické technické prohlídky, a protože nemám zájem citovat tady příslušnou vyhlášku, opakuji že pravidelná techmická prohlídka ( máme různé druhy technických prohlídek) je prováděna v plném rozsahu, plný rozsah znamená,m že v soibě obsahuje i evidenční kontrolu...evidenční kontrola znamená že jsou jako první provedeny evidenční úkony - porovnání údajů v dokladech s reálným provedením auta. Pak dále podle vyhlášky musí tato technická prohlíka obsahovat zápis o provedené evidenční kontrola.Pokud terdy máte protokol z TP, kd eje uvedeno Vaše jméno a trvalé bydliště, protokol je platný, tedy TP je platná na 2 roky a protokol obsahuje zápis o evidenční kontrole a jejím výsledku, lze protokol použít jako evoidenční kontrolu po celou dobu jeho platrnosti, tedy na 2 roky bez dalších omezení.Pokud něco z toho co jsme uvedl neplatí, pojedte opět na EK.

EK je zvláštním druhem technické prohlídky, nekontrolují se přitom brzdy, světla, geometrie, koroze či úniky kapali, kontroluje s epřitom jen zda vozifdlo svým provedením odpovídá tomu coje v TP. Prfo Vás nechápající...kontroluje se VIN, výrobní štítek, barva, zda jse skutečně o škodovku, pokud je v dokladech uvedeno škoda, zda máte na autě kola předepsaných rozměrů, zda máte v dokaldech zapoasánoi tažné zařízení, které máte na autě, zda je v dokaldech zapsán plynový pohon pokud je nammontován atd...chápete? papapa

Datum: 25.10.12 13:04

nu, dovolím si to shrnout, tak jak jsem napsal v prvním příspěvku.

Pokud má platnou technickou na JEHO jméno, platí i jako evidenčka. Ale pokud je dneska pudělaníá technická ne moje jméno, a zítra to chce pán přehlásit na sebe, musí mít evidenčku na svoje jméno...

Je to takto správně?

Přeji hezký den a sluníčko...

Od: jarda3*
Datum: 25.10.12 06:16

No ja jednou narazil na to, ze ta veta ... z hlediska EK vyhovuje je velmi dulezita a delal jsem po STK jeste evidencku znova - asi zalezi i na uradu, urednikovi, pocasi, ... Proste bezny uredni terror.

Datum: 25.10.12 12:18

nejde o úřední teror, jde o profesionální postup STK, bohužel to jsou soukromé subjekty které za úkony berou peníze, STK má tedy vykonávat úkony za stát, a pokud někdo na STK netiskne protokol který odpovídá platné vyhlášce, je to jeho problém, a Váš občanskoprávn ve vztahu k STK...platíte za prokokol a ne za problémy, a pokud Vám někdo prodá papír který jako protokol nelze uznat, je to problém Váš a jeho, a ne úřadu...

doplněno 25.10.12 12:22:

Stát stanovil, co má žadatel předložit, stát také stanovil, jak protokol vypadá a co obsahuje, a pokud stát dal pravomoci STK tyto protokoly prodávat a vydělávat na nich, má se STK držet pokynů státu...Stát nakonec svěřil pracomoci úřadům, dohlížet a vést registr zákonným způsobem...to je ta poslední instance, které odpovídá za to aby byl dodržen zákon...

stěžujte si na STK u krajského úřadu, ten jim vydává oprávnění k provozování činnosti

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.