Zabavení vozu

Od: odpovědí: 9 změna:

Dobrý den,
v současné situaci mi Policie ČR zabavila můj vůz z důvodného podezření že pochází z trestné činnosti-údajně přihlášení na padělané zahraniční doklady k nám do registru. Vozidlo je zde v ČR od 1/2009, kdy já jsem v ČR již třetím majitelem a vlastním ho dle TP 4.11.2009 (ale po pravdě jsem ho již koupil v záčátkem října)kdy jsem byl kontrolován i policií v Německu- vše OK, a zdejší cardetec-bez záznamu. Auto bylo koupeno od mého kamaráda -V DOBRÉ VÍŘE, a na tehdejší nepříjemnou zkušenost (již jednou zabavení vozu z důvodu jeho zaúvěrování před 6 lety původním 1 majitelem a já byl až 4 majitel)jsem sepsal v ruce kupní smlouvu dle obchodního zákoníku, Tuto smlouvu si zde na magistrátu okopírovali v den přihlášení na mou osobu ( ted jsem zjistil že na ní jsem nenapsal datum-byla to formalita, v případě koupě vozu od známého, je smlouva bez datumu platná? sepsali jsme ji jen z důvodu potřeby přepisu na magistrátu) a nerad bych měl černého petra v ruce znovu.
moje další dotazy zní.
jakou lhůtu má PČR na zabavení vozu?
jakým způsobem probíhá jeho fyzická kontrola-můžu být přítomen?
mám právo na vyrozumění o výsledku kontroly od PČR?
v případě výsledku že vozidlo je v pořádku a jsou padělané jen doklady-dostanu vozidlo zpět?
Je možné takové vrácené vozidlo zpět přihlásit-přepis na jiné doklady-či homologace?
mám možnost v případě zabavení vozu od PČR získat výsledek šetření a kontakt na případného původního majitele komu bude vůz vrácen s tím že bych ho od něj odkoupil?
co se děje se zabavenými vozi u PČR-mám možnost jej od nich odkoupit?
Mám v případě zabavení PČR předkupní právo u policie na tento vůz? nebo se prodává v dražbě?
dočetl jsem se o §-vydržení věci.je zde údajně tříletá lhůta. já koupil začátkem října (možnost ověření-dle výpovědi kamaráda,před majitele) ale vozidlo bylo zapsáno-přepsáno na mě do TP 4.11.2009 a vydáno policii 11.10.2012. vztahuje se na mne tento §-vydržení§ s ohledem na skutečnou koupi vozu bych 3 roky splnil. dle údaje TP mi chybí dva týdny do této lhůty. počítá se do toho lhůta od koupi do data vydání věci PČR, nebo o zabavení auta musí rozhoudnout soud,st.zástupce, policie ČR nějakým rozhodnutím, které ještě nemám a tudíž pokud by rozhodli po 4.11.2012 bych stejně 3letou lhůtu na vydžení věci splnil.
vozidlo vzhledem k jeho stavu,investicím a mému vztahu k němu byhc chtěl prostě zístkat zpět.
děkuji za odpověd. doufám že mi přijde na email, nebo ji zde najdu.
přeji hezký den, a děkuji za jakoukoliv reakci. Nejedlý

9 odpovědí na otázku

 

 


2x

1.) rozhodující je charakter trestné činnosti,buď bylo auto odcizeno, pak má být vydáno původnímu majiteli. Pokud policie dohledá původního majitele, auto mu vydá obratem. Pokud nikoho nedohledá, věc vrátí tomu kdo doloží vlastnictví, to budete možná Vy.

Pokud Vám auti vydají, může nasta další varianta:

2.) auto je čisté, falešné dokladyy - to byl jen důvodem k pozměnění původu a případnému omlazení ( auto ze švýcarska bez cla a DPH, auto koupené bez DPH atd, auto omlazené o 1-2 roky). Tady se musí postupovat dle správního řádku, pokud to bude řešit soud, který rozhodnme že k úřednímu schválení auta došlo trestným činem, může úřad který auto scvhaloval na základě falešných dokaldů do 3 let od nabytí právní moci rozsudku obnovit řízení a původní rozhodnutí o schválenín zrušit. Pak se z auta stane soubor náhradních dílů, peorže po zrušení scvhálení bude následovat zrušení registrace.Pokud by se dohledal původní originální regustarční dokald, šlo by vozidlo opět scvhálit s příslušnou změnou, tedy s skutečnou zemí původu, skutečným datem 1. registrace, po případném uapacení cla a DPH, nebo DPH...atd...To bude největší problém.

Pokud to nebude řešit soud, ale policie to nakonec pošle do registračního místa kde bylo auto scháleno, nelze s tím dál dělat nic protože 3-letá objektivní zákonná lhůta uplynula. To by byla Vaše výhra.

Máte příliš mnoho otázek, nastudujte si správní řád a zákon o PČR, a dotazujte se tam.

Pollicie Vám z otevřeného případu nesdělí nic.Její úkony stanivuje zákon, včetně všech lhůt. Pokud je nutná komujkkace s Interpolrm nenbo jinou složkou jiného státu, věc se může táhnout léta.

doplněno 23.10.12 12:28:

může být vyřízlé a převařené VIN-ko, auto bylo původně v ČR odcizeno, pak předěláno VIN na "čisté", a na falešné doklady přihlášeno jako dovoz, oak se auto vrátí tomu, komu bylko odcizeno.Metalografdickou či jinou expertizu provádí policejní orgán, pochybuji že Vás pustí do dílen či laboratoří.

 


2x

v této fázi "šetření" PČR bych oslovil právníka,tato doba je vesměs řekněme rozhodující pro budoucí události-ono podstatné je jak takové podezření vzniklo-pokud někdo něco tvrdí jakože někdo něco ukradl a "zlegalizoval"-oni musí prokázat,a správně-jsou na to i zákonné lhůty,pak je ještě situace,že jakože v registru(písemná část dokumentace) si někdo "všiml",že tehdy a tehdy u toho a toho dovozu došlo k "legalizaci"-tato situace by pro vás byla výhodnější-je to totiž špatný úřední postup státu a vy jej následně budete se všemi náklady a i nemajetkovou škodou(tím,že nemůžete užívat svůj legálně nabytý majetek) po státu vymáhat-je chybou státu(úředníků),že si "nevšimli"(ono je jasné,že takové nevšimnutí stálo pár tisíc a nebyla to náhoda)...Vpodstatě i tato situace je odrazem i první-at tak či onak je to de facto(i právně,neboli de iure) kiks státu-stát umožnil provoz,resp.registraci něčeho nelegálního...Ale určitě oslovte právníka,který v tom umí chodit(čili trestní právo)-sám proti systému nemáte moc šancí-těch pár tisíc vstupní investice se vám vyplatí-ty následně pak s právníkem vysoudíte...

špatným úředním postupem státu je že se neprovádí kontrola originality. kdyby byla uzákoněna jako na SLoevnsku ,auto by neprošlo STK.

Chybu v úředním postupu jen těžko někomu prokážete. Žaloba s eprodávíá na toho od koho se auto kupuje, ne na stát


žalobu od toho prodávajícího - to je v případě že budu po něm uplatnovat vzniklou škodu to chápu. ale já chci auto zpět, v případě že bude čisté, či policie neprokáže původního majitele by mi ho měla tedy vrátit? o tom že někde na magistrátu si nějaký úředník "nevšiml nějaké nesrovnalosti před 3 lety při dovozu" to by si měla policie vyřídit s ním ale s vozidlem které není evidované jako kradené a já jsem jej v dobré víře nabyl- dostanu ho zpět?

mám tedy možnost od policie získat výsledek té fyzické kontroly vozu-abych věděl jakým způsobem se bude ubírat šetření a jak se tedy mám zachovat-či chctít vůz, nebo náhradu škody od prodávajícího. s ohledem na to že jsem "poškozený" tak bych mohl mít právo nahlédnout do spisu? či po provedené fyz. prohlídce vozu dostat od PČR nějaké rozhodnutí-usnesení s tím či jsem nebo nejsem majitelem? ty kontroly se provádí tedy pouze v praze- sváží tam všechny vozy z ČR-to bude na moc dlouho ne?

jde o to,že stát umožnil(prostřednictvím svých úředníků)registraci něčeho,co není košér-a pod registrací je podepsán konkrétní úřada(tak jako u všech dovozů)-ale jak píšu shora-i kvůli času PČR to chce právníka...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]