Škoda felicia-řadící páka a plyn

Od: Datum: 22.10.12 19:21 odpovědí: 8 změna: 23.10.12 16:20

Dobrý den, Nedavno jsem koupil Feldu 1,6 glx 1998 a chtěl bych se zeptat, jak by šla opravit řadička..je dost vyhamtaná jinak řadí dobře až na zpátečku teda. ta tam jde hůř. Jde to.? A není to drahé? A to samé mám i s plynovým pedálem...plyn má na začátku vůli než začne zabírat.
Jel jsem v oktávii a tam je to řízení proti mé feldě hodně přesnější a tím pádem i lehčí.. (1.9TDI rok 2003)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.12 19:28

Vůle na plynovém pedálu cca 2 - 3mm lanka musí být a je napsáno i v dílenské příručce. Navíc pod plynovým pedálem je doraz (plastový váleček). Při plně sešlápnutém pedálu se ho musí pedál dotýkat. Jinak noha plnou silou tlačí na klapku, kterou ohne a zničí, tak bacha na to...

Řadící páku buď zrepasovat, nebo celý systém řadících táhel vyměnit za nový origo, popř z vrakoviště doporučuji s Favoritů (Nikdy nemá takovou vůli, protože je tam jednosužší systém táhel, ale netuším, jestli to půjde na 1.6ku).

Dneska jsem měl možnost jet jední Favoritem a byl to doslova vehikl oproti tomu mému. Bylo to jak přesednout s Fábie. Takže vše je o údržbě a seřízení a namazání. Pak jde vše lehce.

doplněno 22.10.12 19:29:

Výborný postup repase, ale v polšťině:

http://autofelicia.republika.pl/mechwybb.html

doplněno 22.10.12 19:30:

Vůle se nastavuje na klapce na bowdenu. Je tam několik vroubků pro posunutí segerové pojistky na držáku bowdenu.

Od: nick125
Datum: 22.10.12 20:22

ten propad u plynu mám tak 1 cm... a co se týče té řadící páky...jsem spíše laik a sám bych se do toho asi nepustil... Můžete mi tedy poradit, kolik by to stálo v servisu? nebo kde bych si to mohl nechat udelat? Děkuju.

Datum: 22.10.12 20:29

Jakýkoliv malý a dobrý servis. Cena za práci bývá 250,- a je to zhruba na hoďku (spíš míň). Pokud máš zámek Construct řadičky, tak bude trochu problém s demontáží. Táhla jsou přišroubována šrouby s utrhlou hlavou (aby nešel snadno Construkt obejít). Ten Plyn bych nechal. Na lanku ten rozdíl v pedálu sedí. Hlavně by měl lehce chodit a neměl by zadrhávat. Stejně tak spojka by neměla být tuhá (dělá to lanko).

Od: nick1256
Datum: 22.10.12 20:47

Jo díky a za ty táhla budu platit kolik zhruba..? nebo ty není potřeba vyměnit..? jinak nemám zámek řadící páky.
A s tím plynem já bych to neřešil, ale když jedu hodně pomalu a nedávám si pozor na ten plynový pedál tak mi ta felda začne poposkakovat, musím strasne citlive a pomalu na ten plyn, ale jenom na ten začátek, kde je práve ta vůle.

Datum: 22.10.12 20:49

Je to takový celek (viz odkaz). Tak se to i prodává. Nebo při repasi se prodávají jednotlivé části (mechanik ale musí vědět, co odešlo a většinou to jsou ty uložení)

doplněno 22.10.12 20:51:

Tohle je potřeba:

http://www.amd-autodily.cz/ri…zeni-razeni/razeni-uplne.html

Datum: 22.10.12 21:51

Dabel, dávám dobrou! Ten silentblok byl notorickou bolestí ( ne jedinou :) ) Felicíí, při jeho opotřebení páka prostě kloktala a řidič pak víceméně losoval, který kvalt tam pošle.

Od: nick1256
Datum: 23.10.12 16:20

Kolik by to stálo, když si to nechám udělat v servisu? Moc zrovna autům nerozumím.
A co jim mam přesně říci, aby mi vyměnili..? Nerad bych zas platil nakou větší sumu. Děkuji za odpověď

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.