V zimně na letních gumách

Od: odpovědí: 21 změna:

Hele, mám takový problém. Jaká je pokuta za to, když pojedu po 1. listopadu do servisu přezout a zrovna mě chytnou policajti, jak jedu ještě na letních?

Díky za help.

21 odpovědí na otázku

3x

Pokud nebude mráz, sníh, nebo se to nebude dát předvídat (např. podle předpovědi počasí) tak se žádného přestupku nedopustíš.

a nepojede v místě, kde je značka Zimní výbava.

doplněno 22.10.12 09:58:
milancukrar® Mýliti je lidské, ale v tomto případě si dovolím říci, že nemáte pravdu Vy. A prosím přestaňte mi komolit jméno.
Splnění povinnosti za značkou "zimní výbava" lze nahradit použitím zimních řetězů, ovšem za předpokladu, že jsou splněny podmínky stanovené pro použití sněhových řetězů zvláštním právním předpisem.
Ve vyhlášce č. 202/2008 Sb. je přesně specifikováno, že je tyto řetězy nutné použít. Nestačí je tedy mít v kufru, nebo třeba schované doma v garáži. Jenže pokuď nebude na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, tak řetězy nesmíte nasadit. Naopak pokuď bude na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, tak přichází na řadu zákon o provozu na pozemních komunikacích, který přikazuje použít zímní pneu.
Takže z toto vyplývá, že jezdit s řetězy na letních pneu je možné jen od 1.dubna do 31.října, pokuď bude na silnici souvislá vrstva sněhu atd.
doplněno 22.10.12 20:47:

@milancukrar Je tedy můj výklad zákona dobrý či špatný? Ať víme, jak to tedy je.

andělíčku, přeji Vám dva body, ale velice se mýlíte.

Je to rarita, ale za značku zimní výbava můžete jet s letními pneumatiky, avšak ...kdo mě doplní, co musíte mít s sebou v kufru?

0x

Problém v hlavě. Stane se za jistých podmínek nic. Viz zákon.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]