Lístek od policie za stěračem, platit?

Od: Datum: 21.10.12 12:36 odpovědí: 20 změna: 22.10.12 19:20

Zdravím.

Ve čtvrtek jsem byl nucen přeparkovat z důvodu blokového čištění. Našel jsem místo, kde stály i ostatní auta podél silnice, neviděl jsem v okolí žádné cedule, tak jsem tam zaparkoval taky a odešel domů. Když jsem se pak odpoledne pro auto vracel, našel jsem dárek od Městské policie za stěračem s kódem "4 kola B28", což jsem našel jako že stojím v zákazu zastavení. Zajímavé, že všechny ostatní auta předemnou už byly pryč a asi nic neporušily..

Otázka je, mám jít na Městskou policii a příp. zaplatit pokutu, nebo to mám ignorovat?

Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 21.10.12 12:40

Platit netřeba

zajdete na MP s lístkem , nahlásíte že s tím v ten den jela osoba blízká proti které odmítáte vypovídat , Toť je vše .

Od: mowla*
Datum: 21.10.12 12:47

Varianta "B" - zajít s lístečkem na MP, omluvit se a vysvětlit důvody takového stání - pokud nejsi ´známá figurka´, vyřeší to ´domluvou´...

"Osoba blízká" není špatná výmluva, ale všechny zúčastněné strany vědí, že jde o výmluvu a ani policajti nemají rádi, když je s nimi ´zametáno´ (někdy ´to´ vracej) - oni nemohou ani za ten zákaz stání, ani za to, že sis jej nevšiml...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 21.10.12 13:29

to mowla - na tom lístku je napsaná částka ,takže omluva je mimo

a že by vraceli když se uvede osoba blízká je totální blbost.

Od: kudlajz
Datum: 21.10.12 13:50

Na lístku právěže žádná částka napsaná není, je tam jen napsané, že jsem podezřelý ze spáchání přestupku a mám se dostavit na MP.

Od: mowla*
Datum: 21.10.12 14:04

Tak to se zřejmě něco změnilo, protože lístečků od MP jsem měj jednu dobu několik týdně - a vždycky tam bylo uvedeno kde a co, nikdy ´za kolik´... BTW - tahle ta má anabáze se stáním v zákazu stání skončila omluvou sekretářky MP P10, policajti neznali zákon (zejména tehdejší velitel, nějaký Farkaš, byl trouba)...

A že by si policajti ´příště´ nepřisadili vůči člověku, jenž se schovává za "osobu blízkou" - no, možná jak kde, já takové znám...

doplněno 21.10.12 14:56:

To Itan71: Je tam uvedena? - Já ji nevidím... :-D Scan sice není moc kvalitní, ale že bych zase tak špatně viděl... ;)

Od: itan71*
Datum: 21.10.12 15:34

@mowla není tam napsaná a větší mi to nechtělo vzít pokusím se ještě jednou pokud to nevyleze smůla tak tedy ještě jednou

doplněno 21.10.12 15:43:

naposledy

Datum: 21.10.12 14:16

@laybor ukaž MOWLOVI napsanou pokutu

doplněno 21.10.12 14:20:

Ještě jednou nějak to nenaskočilo

Datum: 21.10.12 15:38

Nakonec máte i policajty dementní , u nás to píšou hned abys věděl jak moc jim máš vynadat.

Datum: 21.10.12 15:56

Podle sebe, soudím tebe :-P

Datum: 21.10.12 13:08

lísteček za stěračem není v souladu s platnou legislativou. MP si tím jen ulehčuje práci. lístek můžete úplně ignorovat. vyčkejte až vás obešlu tak, jak nařizuje zákon. bude se jednat o podání vysvětlení. pak se musíte rozhodnout, jestli hodláte platit (přispět do obecního rozpočtu - mj. i na výplaty obecních darmožroutů). pokud ano, dostavte se na určené místo, přiznejte svou chybu a zaplaťte. pokud ne, nikam ani nemusíte chodit. doporučeně můžete poslat pouze toto. pokud nechcete psát, ve stanovenou dobu se dostavíte a sdělíte, že jste majitelem (provozovatelem) vozidla a víte kdo vozidlo v době spáchání přestupku řídil. dále odmítnete vypovídat. nic víc, nic míň. osoba blízká je, nejen v tomto případě, zbytečná komplikace.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.10.12 10:15

A ten dopis tedy stačí jo? Resp. už nebudu muset dělat nic jiného kolem toho.

Datum: 21.10.12 13:26

Co se to dělo ve čtvrtek, moje přítelkyně dostala taky za stěrač lístek (auto je napsáno na mě) škrábla 3roky staré BMW, (nic hrozného odhaduji oprava laku 1500-2000kč spíš méně) při cestě z práce jsem viděl 6 odstavených aut a v pátek ráno na stejné trase 3 bouračky a 2 odstavené auta. Nevzpomínám si že bych někdy toto zažil a už nějaký ten rok jezdím.

Od: nu*
Datum: 21.10.12 14:16

v sychravém podzimním počasí takové lístečky odnáší vítr, spolu s jiným listím...nic tam nebylo, o ničem, nevíte, s autem jste v ten den nejezdil...dokazování bude na orgánu...

Datum: 22.10.12 09:54

kudlajz, přečtěte si odpověď od masoniho a sám se rozhodněte.

chci zaplatit pokutu, jdu se čestně přiznat a uhradím sankci.

Nechci platit, počkám zdali si předvolají osobu zapsanou v techničáku a oznámím jim, že vím kdo vozidlo řídil, ale odmítám vypovídat.

Datum: 22.10.12 10:17

No já určite jsem spíše pro možnost, že nechci platit a proto jim pak pošlu to vysvětlení.

Přecejen proč bych měl platit pokutu za to, že nemám kde zaparkovat, když všude kolem domu bylo blokové čištění? Navíc tam stály i ostatní auta. Aspoň mi zbyde na benzín :)

Od: buss®
Datum: 22.10.12 10:20

No žádný zákon lísteček nezakazuje, jinak by je nedávali. Zákon hovoří p výzvě, už neříká jak, jen aby měla potřebné náležitosti.
Pak jsou dvě možnosti, dostavím se a buď cvakám, nebo ukecám. Nedostavím se, počkám na předvolání a cvakám, z povahy orgánu už se těžko vykecávám. Výmluva na ostatní je bezpředmětná, každý za sebe.
Výmluvy na ..., až budete v pozici, kdy se někdo vymluví tak vám zbude skřípění zubů...

Datum: 22.10.12 10:58

Hele a dá se to ještě použít, když jsem teď našel tohle? http://zpravy.ihned.cz/cesko/…kuty-bude-platit-majitel-vozu

Že stejně když neprokážou mou vinu, tak budu muset platit, protože jsem provozovatel vozidla?

Od: buss®
Datum: 22.10.12 11:10

Podívat se na účinnost zákona, změny.

doplněno 22.10.12 12:02:

To kudlajz - no práávě. Média nám nemohou nařizovat nějaké povinnosti.

Datum: 22.10.12 11:22

Jaký zákon bych měl hledat? Když jsem koukal na psp.cz na 553/1991, tak tam to zůstává nezměněno.

Datum: 22.10.12 19:20

platnost tohoto předpisu bude až od 13. ledna 2013

pak je již výmluva vymyšlena jinak...

doplněno 22.10.12 19:22:

http://www.autoweb.cz/rady-a-tipy/

zde hledejte info, lépe jak někde v zákonech...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.