Pojištění auta mám nebo nemám pravdu?

Od: Datum: 20.10.12 20:25 odpovědí: 3 změna: 20.10.12 20:59

Dobrý den,mněl jsem auto na úvěr který mi skončil dne 14.8.2011,k autu jsem měl sjednáno pojištění u ČSOB které bylo od 25.3.2008-doba neurčitá,zelenou kartu na dotazované období jsem měl od 25.3.2011-24.3.2012,když jsem zjistil konec pojištění boužel později až 30.3.2012 tak jsem vznesl dotaz na ČSOB kdy mi pošlou novou zelenou kartu a složenku k zaplacení,na to mi ČSOB sdělila že auto bylo doplaceno dne 14.8.2011 a tím automaticky zaniklo pojištění auta,ale o tomto mne pojišťovna nijak nevyrozuměla,ani nechtěla zpět zelenou kartu dle mne stále platnou.

Nyní po roce se mi ozvala ČKP že dlužím pojistné za období 15.8.2011-1.4.2012 proto se chci zeptat jestli je pochybení na mé straně nebo na straně pojišťovny jelikož se nejedná o malou částku cca 11500Kč což je pro mne dost.

Děkuji za jakkoukoli odpověd

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: tesi05*
Datum: 20.10.12 20:34

Bez znalosti obsahu pojistné smlouvy (popř. se o pojištění mohla starat úvěrová společnost -> článek o sjednání pojistění v úvěrové smlouvě) nelze vaši otázku zodpovědět.

Datum: 20.10.12 20:43

První důležitá věc je, že jste provozoval vozidlo bez pojištění, takže ČKP má nárok na uhrazení příspěvku do garančního fondu.

Další věc ale je, jestli měl někdo povinnost Vás upozornit, že takové pojištění nemáte. Bohužel neznám smlouvy, které jste uzavřel,když jste kupoval vozidlo. Pokuď měla nějaká společnost povinnost dle těch smluv Vás upozornit na konec pojištění a neučinila tak, požadujte po ní náhradu.

Od: nu*
Datum: 20.10.12 20:59

především bych si přečetl tu výhodnou úvěrovou smlouvu, tam bylo určitě pojednání o tom, že splátky v sobě zahrnují i pojištění...přestal jste platit, a s poslední splátkou věřitel zrušil pojistku...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.