Nešlo nastartovat

Od: Datum: 20.10.12 14:56 odpovědí: 2 změna: 21.10.12 15:18

Ahojte, mám Feldu, asi před dvěma dny mi to chcíplo při startování (nějak sem to udusil), tak jsem chtěl nastartovat, jenže jakmile jsem dal klíček do poslední plohy, tak se nic nestalo, žádný zvuk, nic (ve druhé poloze se elektronika normálně zapla). Asi napotřetí to nastartovalo normálně. Zatím žádný podobný problém během dvou dnů nenastal. Nevíte, proč to nešlo nastarovat minule?

Motor je benzinový.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.12 15:53

Pravděbodobně odchází spínačka. V poslední poloze se rozsvítí kontrolka poruchy brzd jako test její funkce a zároveň se uvádí v činnost spouštěč startéru (ten malý váleček na startéru, jak k němu vedou ty dráty.

Na startér (spouštěč) vede jeden tenký žlutý drátek. Odpoj ho a místo něj připoj kousek drátku a spoj ho s tou velkou horní maticí, jak tam vede trvalé + od baterky (silovým vodičem). Měj neutrál, ať tě Felda nepřejede a spoj to. Pokud pokaždé bude motor bez problému startovat, tak je startér OK a hledej tedy závadu na spínačce nebo přívodního drátu ke startéru (ten tenký).

Na 90% to bude kontakt ve spínačce. Jinak v nouzi viz výše motor vpoho nastartuješ, jen musí být klíček v 1. poloze, aby motor chytil.

doplněno 21.10.12 16:37:

Názorná ukázka, akorát to uděláš na autě s neutrálem a ručkou:


Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.10.12 15:18
avatar

zapni klíček dej neutrál zatáhni ručku vlez do motoru ke startéru a kusem silnějšího drátu propoj přívod do startéru s cívkou pokud nastartuješ sežen novou elektrickou část spínačky pokud ne může bejt v háji cívka a skoukni konektor co je na cívce bejvá v žalostným stavu

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.