Zamrzání zámku

Od: Datum: 19.10.12 22:17 odpovědí: 7 změna: 20.10.12 12:40

Kamarádi potřebuji poradit,zima je za dveřma a já nemůžu čekat až se mě zeptá co jsem dělal v létě.Mám DAEWOO Racer a problém se zamrzáním zámků dveří,když zamrzne tak tam nastříkám běžně dostupné přípravky a nic,nejde otočit klíčem.Velkou silou to nechci,abych nepoškodil mech.zámku.Nevím do jaké míry tam jsou "" hejblata z plastu ""aby to neprasklo ,katalog náhradních dílů nemám,abych z toho něco vykoumal.Všechny zdraví dedajara.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.12 22:23

Má klíč snahu se ve vložce zámku otočit aspoň kousek? Ty přípravky jen uvolní stavítka v zámku vložky, aby se zámek otočil. Zde přípravky do zámků končí, pokud jsou zatuhlá dále táhla mechanismu zamykání, servo centrálu a samotný zámek na vnějším okraji dveří. Právě ten vnější zámek bych demontoval a umyl v petroleji, popř v benzínu a pak promazal pořádně olejem. Já první zimu použil převodový olej, co mi zbyl a zámek chodí parádně.

Je tedy potřeba vědět, kde je to zatuhlé, jestli ve vložce zámku, nebo v mechanismu odemykání...

doplněno 19.10.12 22:24:

Dobrej trik je taky ten (když nejsou přípravky), že se klíč nahřeje nad zapalovačem a horký se zasune do zámku a chvíli se tam nechá. Stavítka teplem povolí a pak je vložka pohyblivá...

doplněno 19.10.12 22:37:

Slyšel jsem ještě něco o oleji na zbraně. Parádně zatíká do velmi jemných mechanismů. Na karburátory je přímo ideální, takže i na zámky by nemusel být špatný

Ohodnoceno: 2x

Od: hop®
Datum: 19.10.12 22:25

Jde o to, jestli zamrzá vlastní zámek nebo zamykací mechanika ve dveřích.

Třeba škodověnky stodvacky potřebovaly jednou za čas sundat tapecírunk ze dveří a promazat zamykací mechaniku, vlastní "miniFABka" většinou problémy nedělala...

Od: mowla*
Datum: 19.10.12 22:26

No - především to chce zámky předem (tedy před vznikem problému) rozebrat a vyčistit (pohyblivé části budou určitě od všech těch nastříkaných sajrajtů a prachu zatlepané ažaž). Čistit třeba technickým benzinem. Potom promazat silikonovým olejem (nebo Konkorem či jiným jemným nevysychajícím olejem). V mrazech pak, pokud do zámku přímo nenateče voda, nebude problém. Semotamo je možné do zámku olej přistříknout.

Pokud se někdy stane, že voda zateče, je nejlepší otevírat horkým klíčem.

Datum: 19.10.12 22:35

Profesionálové "mažou" zámky GRAFITOVÝM PRÁŠKEM! Nezamrzá, nenalepí na sebe kdejaké svinstvo, odpuzuje vodu!
Vymýt zámek tech. benzínem, po vyschnutí trochu grafitu na klíč a párkrát sem a tam a kolem dokola!
Potom umýt prsty!
doplněno 19.10.12 22:38: V nouzi stačí nastrouhat tuhu z obyčejné tužky...

Od: ar*
Datum: 19.10.12 22:50

Satčí vzít sprej na odmaštování brzd, nastříkat do zámku, chvilku počkat a "naprat " tam ještě jednu dávku, nechat vyschnout a pak nastříkat grafitový sprej určený přímo pro zámky. Zastrčit klíč několikrát protočit a ještě jednou stříknout. Máte pokoj na dva roky. Hlavně nepoužívat silikon a konkor do zámku , dříve vyschnou. Silikonový olej daleko rychleji navíc při nízkých teplotách zamrzne i on.

Datum: 19.10.12 22:53

pokud máte centrál namontujte UNI dálkoé ovládání a je po starostech

Datum: 20.10.12 12:40

Proti zamrzání namočím klíč do glycerinu a párkrát otočím zámkem.Horší je to u elektronických zámků.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.