Výzva na placení pojistky u prodaného auta

Od: Datum: 19.10.12 06:46 odpovědí: 5 změna: 19.10.12 07:46
Dobrý den, mohla bych se Vás zeptat, jak jste případ řešil, popřípadě jak to vypadá nyní? Řeším podobný problém s rodiči, prodali před rokem a půl auto, odevzdali oba techničáky a plnou moc k odhlášení, ale dotyčný, co to měl mít na starosti, se na to vykašlal, auto je stále na rodiče a když pominu, že jim teď přišla výzva za doplacení povinného ručení za rok 2011 (dva měsíce 6500,-), nechci ani vidět, co by mohlo dorazit za rok 2012. Rodiče netušili, že auto není odhlášené a v dobré víře věřili známému, co obchod zprostředkoval, že se o odhlášení vážně postará. A aby toho nebylo málo, nová majitelka auta, která je uvedená na kupní smlouvě, nejspíš zemřela a není možné zkontaktovat jí, ani "známého"..
doplněno 19.10.12 07:01: Ještě doplním, že povinné ručení rodiče zrušili den po prodeji automobilu a doklad o tom mají. Bohužel tím, že nedošlo k přehlášení auta, pojišťovna povinné ručení, ačkoliv bylo na auto maminkou zrušeno, počítala dál.. Za chvíli jedeme na registr vozidel, na ČKP jsem již zaslala veškeré dokumenty, popřípadě v pondělí zajdu s rodiči do občansko právní poradny, ale víc nevím, co dělat..

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mike32*
Datum: 19.10.12 06:57

Neprodleně kontaktujte pojištovnu a povězte jim přesně to co tady píšete ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 19.10.12 07:27

Registr ( má charakter jen deklarotivní)ani ČKP neřeší majetkoprávní vztahy , to řeší jen soud, od tada prodeje nejste majiteli vozu a to budete muset všude prokazovat kupní smlouvou - na každou výzvu ČKP odpovídat a hlavně nic neplatit (tím pro ně uznáte jejich nárok).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.12 07:00
avatar

To chce klid, = čkp napište, že jste vozidlo prodali - nejste tedy vlastníky a ani osobou povinnou cokoliv platit - viz. kupní smlouva - případně svědectví o prodeji. Pravdou je, že jste porušili ustanovení zákona o změnách tj. do deseti dnů odhlásit na nového majitele ALE toto neřeší čékápé! Při vylpnování jejich stupidního dotazníku ohlídejte možné porušení zákona o osobních údajích - tyto údaje jim nepřísluší od Vás zjišťovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 19.10.12 07:08

Máte kupní smlouvu? pokud ano, ofotit, začernit osobní údaje kupujícího, a odeslat doporučeně na čkp s průvodním dopisem, že již od... (datum) nejste majitel vozidla, a tudíž nemáte povinnost platit povinnou pojistku. pokud kupní smlouvu nemáte, bude to horší :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.12 07:46
avatar

Žaneto, dobrý den,

jek již psali kolegové, nejdříve je třeba odstranit obavu, strach a uklidnit se. Nezoufejte, nic hrozného e neděje. Tento problém se řeší zde na poradně několik roků a téměř denně.

Ve stručnosti, na druhé straně dopisu, pod podpisem Mgr, Krejzara máte poučení, jak po internetu komunikovat a bránit se. Vhodné je vkládat elektronicky přímo do přípdau oskenované dokumenty.

Jsou tam i kolonky, kam napíšete nového vlastníka. Nic složitého, ale jsou i tací, kteří to neumí. Klidně se ptejte dál.

Ze zkušenosti, nemá cenu volat na jejich telefoního operátora, ten moc nepomůže..

Pokud si nadále nevíte rady, klidně se ptejte, klidně mě najděte on line...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.