Nefunkční tachometr

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobrý den,

vlastním vozidlo renault Scenik r.v. 1999 1,6.16 ventil. Přestal mi fungovat tachometr. První verze byla, výměna el.snímače tachometru, měl být na převodovce. Nic se nenašlo. Další verze, že to snímá z ABS. Prostříkli jsme kontakt a zase nic. Doporučena výměna budíku. Jinak jezdím podle otáčkoměru, ale je to na pokutu.

Prosím poraďte. Děkuji.

3 odpovědi na otázku

 

 


2x

Ono záleží kde je čidlo,či respektive odkud bere signál-zda z ABS jak píšete nebo zda odjinud.Zkusil jste zda něcou ukáže diagnostika?Jo ABS funguje?

Nwn jak je složité vyměnit budík u tohoto typu,zkuste to od někoho komu funguje! nebo to rozeberte-třeba na některých další froncouzech stačí přepájet kontakt-vytváři se studenák!


tak jsem sehnal budíky a ono to funguje stálo mě to 1000 kč

 


0x

Já už podle otáčkoměru poznám přesně kolik jedu jinak to je vážně na výměnu budíku a tachometr myslím bere impulsy od ABS, ale třeba se mýlím ;)

doplněno 18.10.12 18:28:

Doplňuji, že jsme se pokoušeli v dílně opravit budík z transita co neukazoval a nešlo to ;) třeba to někdo umí, ale nám se nepovedlo..

A tady jsou k sehnání nějaké levnější použité.. iautodily.cz/...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]