Jak dlouho vydrží spojkové ložisko?

Od: Datum: 15.10.12 14:46 odpovědí: 6 změna: 16.10.12 09:15

Dobrej den,

když mi píská spojkové ložisko, jak dlouho mi vydrží? Kdy je čas jej vyměnit?

Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.12 14:56

Spojkové ložisko spíš čvachtá a šustí a vydává něco jako chchchcchhchchchchhhhhh...včvčvčvčvčvčvčvčvč.

Pokud se ten zvuk nezhoršuje, tak může vydržet ještě dlouho (těžko říct). Jak se zvuky budou zesilovat, tak rychle konší a rozsype se.

Lépe je ho měnit s celou spojovou sadou...

doplněno 15.10.12 15:18:

oprava: končí *hi*

Ohodnoceno: 3x

Od: ar*
Datum: 15.10.12 15:27

Jak přesně dlouho vydrží, nedokáže nikdo zodpovedně říct. Někdy je to 1000 km a jindy třeba 20000 a víc km. Jisté je jen to že vadné spojkové ložisko klade větší odpor a tím že se hůře protáčí, pak při sešlápnutí pedáu začne ložisko obrušovat planžety na přítlačném talíři. Ty jsou pak tak slabé, že jedna po druhé začne praskat. Nakonec spojka přestane fungovat úplně, protože planžety jsou v háji a přitom ložisko se ještě ani nevysypalo. Prostě jak zašne při vyšlápnutí pedálu ložisko šustit, pískat atd. je to signál pro výmněnu a neriskovat. Většinou se to vysype co nejdál od domova, málokdy v garáži ;)

Ohodnoceno: 4x

Datum: 15.10.12 17:49

líp se to napsát nedá...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.10.12 09:15

Když jsem před časem koupil Jeepa (najeto 210000 km), fungovala spojka normálně a potichu. Po 70 km začalo ložisko pískat . Po opravě mi v servisu řekli, že to bylo na poslední chvíli, že už bych asi nedojel ani domů. Když jsem viděl ty lamely na přítlačáku, docela jsem jim věřil.

Datum: 15.10.12 23:21

já jen dodám poznatek tetě na seatu ibiza pohvizduje již třetím rokem a stále jezdí a stále jezdí *smich*

jinak souhlasím s ostatními:)

Od: ladaadal*
Datum: 16.10.12 05:36

K odpovědi Ar už asi není co dodat. Bylo řečeno vše.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.