Námraza na oknech

Od: Datum: 14.10.12 11:49 odpovědí: 6 změna: 14.10.12 15:38

Dobrý den jaké máte zkušenosti s přípravkem foggy proti mlžení a zamrzání oken u automobilu. Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.10.12 12:05

Zevnitř je nejlepší mít skla čistá - bez odmražovacích přípravků (jinak to zejména v noci dělá optické divy), skla jen ofukuju a případně utírám mikrovláknovou hadrou...

A na použití zvenku (ať případně nemusím tolik škrábat) mám ve fixírce v kufru nemrznoucí kapalinu do ostřikovačů...

Datum: 14.10.12 15:08

Po zkušenostech s všemožnými chemickými přípravky, zakrýváním okna a pod praktikuji už řadu let velmi jednoduchý postup - když ráno vykouknu z okna a vidím, že je auto omrzlé, natočím do PETky teplou vodu, tou okna poleju a jedu. Tím, že se sklo zahřeje, nepotí se ani zevnitř. Jednoduché, prosté, funkční :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.10.12 15:15

A nemohou popraskat, když je venku -10 a poleju je teplou vodou třeba 30 - 40°C?

doplněno 14.10.12 15:29:

Tak to je opravdu dobrý trik. Lepší, než škrábat okno a poškrábat škrabkou ;)

Datum: 14.10.12 15:21

Věřte tomu, že ne. Před cca dvěma lety jsem měl na skle prasklinu - pavouka v tak hloupém místě, že v protisvětle šajnoval., ale šéf pravil, že to na výměnu není, tak jsem se jí snažil několikrát pomoci právě záměrně horkou v vodou - a co myslíte? NIC. Pomohl mi až garážový servisák, který dal do skla ránu pěstí a rázem byla prasklina přes půl skla.

Prostě teplou vodou sklo nepukne, navíc nepoužívám vřelou, ale tak cca 40-50 °C .

Datum: 14.10.12 15:24

Také to tak praktikuji už léta. Jen to chce používat trochu rozum. osobně používám teplouvodu tak aby byla na dotek teplá, ale nepálila, to odpovídá zhruba 35 - 40°C.

Datum: 14.10.12 15:38

Záleží na jakém autě a v jakém stavu je karosérie. Pokuď není sklo v karoserii napružené, tak to přežije bez problémů. Už jsem ale viděl prasknout sklo u auta, které jen vjelo v zimě na dílnu do autoservisu. A jedno po polití horkou vodou. Prostě pokuď má sklo prasknout, tak prasne dříve či později. Sám okno horkou vodou polévám.*smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.