Felicie problém s dobíjením

Od: Datum: 14.10.12 11:46 odpovědí: 5 změna: 15.07.15 19:46

Dobrý den, vyskytl se velký problém před zimou : ( Alternátor asi nedobijí pořádně baterii, asi před měsícem to začalo. Auta ráno nenastartovalo, tak jsem baterii dal na nabíječku a po nabití dal zpět do auta, jezdil jsem asi den, pak když jsem jel večer do obchodu a měl zaple topení, tak už z obchodu jsem nenastartoval : ( Koupil jsem novou baterii 12V 60Ah, jezdil jsem na ni cca 3dny a opět vyšťavena : ( Dne jsem měřil alternátor!

Výsledky:

Při volnoběhu alternátor vydává mezí 11V až 12V mění se to.

Při otáček nad 2000tis/s vydává 12V do 12,70V MAX.

Nevím kolik má alternátor správně dobíjet Voltu : (

Problem u Škoda felicia 1.3MPI r.v 1998

Díky všem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.12 12:01

altík ti nedobíjí měl bys na volnoběh při puštěných světlech naměřit 13,8V - 14,3V

altík ven a repas nebo jinej nebo novej

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.10.12 14:28

Většinou to dělají opotřebené uhlíky na regulátoru alternátoru. Když jsou krátké, tak odskakují od rotoru a přestávají ho budit. Pak altík nedobíjí i když kontrolka nesvítí. Kontrolka totiž porovnává dvě napětí a rozsvítí se jen, když je velký napěťový rozdíl. Hlavně musí svítit před nastartováním. Kontrolka (žárovka) je totiž důležita pro buzení. Při její chybě alt nedobíjí.

1. Skontrolovat žárovku dobíjení, jestli svítí (odpojit konektor s bílou krytkou od altu a připojit ho na - nebo kostru vozu ... po otočení klíčku svítí trvale). Pak je OK.

2. Skontrolovat uhlíky regulátoru. Regulátor zezadu drží dva šroubky na víku a je z něj připojen jeden bílí drátek.

Pokud budou uhlíky pod 5mm, tak jsou KO.

Napětí jsi měl měřit hned a ne kupovat baterku *zed* ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: vklus
Datum: 15.07.15 14:38

Vytáhnu tohle téma. Potřeboval bych poradit. Po dlouhé době jsem vytáhl svoji feldu. Při jízdě v koloně jsem si na palubáku všiml, že nějak klesá napětí. Před poslední jízdou se udála výměna alternátoru za silnější (70A za 55A), ale jinak ve stavu v jakém byl a taky montáž palubáku takže kolik to dobíjelo předtím za jízdy netuším.

Při stání v koloně s nastartovaným motorem, puštěnými světli, větrákem na 3-4 mi klesalo napětí k 12V. Občas i pod 12V to asi když se spustil ventilátor chladiče.

Když jsem ztišil kabinový ventilátor nebo vypnul světla napětí vylezlo vzhůru. Stejně jako když jsem vypnul světla.

Doma jsem pak zkusil vyměnit regulátor za jiný z druhého alternátoru, ale nevím no.

Napětí se světli a kabinovým ventilátorem na max podle palubáku 12,2V podle měřáku 12,4V. Při vytočení nešlo napětí přes 13V.

Oba regulátory jsou samozřejmě starší. Regulátor z 70A alternátoru má uhlíky dlouhé cca 6-7mm.

Takže co myslíte může to být jen uhlíky?

Pokud by to byli jen uhlíky přemýšlím, že bych koupil jen uhlíky samotné a přeletoval si to.

Jenže nemám jistotu, že regulátor je jinak ok.

Nebo mám raději počítat s variantou altík v háji což bych velice nerad.

P.S. bohužel já zmatkař zapomněl změřit napětí bez spotřebičů jen s nastartovaným motorem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.15 18:59

co ho skusit nabudit natočíš auto a kouskem silnějšího drátu chvilkově cca vteřinu, dvě na alternátoru propojíš plusovej přívod do alternátoru s konektorem výstupu pro drát kontrolky nabíjení

ted sem to řešil na jedný feldě altík po repasi a dával z bídou 12,5V po týdle procedůře 14,2V při tlumených světlech

dělat jen při běžícím motoru ! jinak dojde ke zkratu

Od: vklus
Datum: 15.07.15 19:46

Díky zítra zkusím.

Stejně jsem koupil nový regulátor a nové uhlíky. Staré regulátory repásnu a na auto jsem zatím dal nový. Jenže možná ho bude chtít nabudit jak píšeš, protože když jsem vyndal ze dvou starý regulátorů uhlíky a porovnal je s novými tak nejsou o tolik delší ty nové.

Pro jistotu. Propojit kusem drátu šroub kde je drát vedoucí do baterky s fastonem kde je drát vedoucí do kontrolky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.