Řp skupiny C spadá pod ní sk T

Od: Datum: 11.10.12 07:54 odpovědí: 5 změna: 11.10.12 17:32

zdravim slyšel sem něco o tom že s řp. sk. C mohu řídit i sk. T ( traktory a jiné samohybné stroje) co je na tom pravdy? poraďte mi prosím někdo

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.12 08:13

Ano můžeš, a pokud traktor nemá víc než 3,5 tuny, můžeš ho řídit i s B. (Akorát u samotného C je omezená hmotnost přívěsu - tuším do 750 kg, pro t잚í přívěs bys musel mít C+E).

Ohodnoceno: 2x

Od: trucker*
Datum: 11.10.12 08:15

díky moc

Datum: 11.10.12 08:17

s řízením traktoru ve Vašem případě je to takto, se sk. C můžete řídit jakýkoli traktor s libovolným nářadím, které je nesené. Pokud připojíte přívěs, platí že, maximální přípustná tohoto přívěsu může být 750 kg. Pokud toto nelze splnit je třeba mít oprávnění sk. T nebo C+E.

Datum: 11.10.12 08:53

Ano takle mi to bylo taky řečeno, nic mně někdo mi tvrdil že když chci jezdit traktorem se skupinou C+E bez T takže musím mít Profesní prukaz, další že je to blbost atd.. nevim logicky traktor je motorov vozidlo s hmotností nad 3,5 tuny a používᚠho k praci takže dostavᚠfinanční odmenu za to to by jsem pochopil, ale zaroven nechápu proč by jsem musel mít profesák abych mohl jezdit bez sk T jen se sk. C+E když nasamotné T taky profesák není potřeba ;) ptal sem se takle po ruznu kámošu, dokonce na dopraváku atd a nikde mi neuměly dát logickou odpoved jak to teda je, takže sem skočil do autoškoly a mam samostatnou skupinu T a mam klid ;) i když muj osobní názor je že pro řizeni traktoru se skupinou C+E profesák není potřeba :)

Od: nu*
Datum: 11.10.12 17:32

Předpokládám že jste v rámci autoškoly nastudoval i problematiku profesních průkazů...vozidla k jejichž řízení je potřebný ŘP skupiny C1, C, D1 a D lze řídit jen s profesním průkazem. detaily řeší příslušný zákon 374/2008 Sb. a evropská směrnice.

Traktor do 3, tuny lze řídit s B-čkem, jakýkoliv traktor s T-čkem...proto můžete řídit traktor i s C-čkem bez profesního průkazu. Kdyby byl na traktor předepsán ŘP skupiny C1, C, D1 nebo D, musel by jste míz k řízení traktoru i průkaz profesní způsobilsoti.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.