Nestihnu přezout na zimní

Od: Datum: 10.10.12 19:55 odpovědí: 6 změna: 11.10.12 18:08

Dobrý den,

cca dva týdny mám nové auto (resp. ojeté). Chtěl bych se zeptat, jak řešit řpezutí, pokud nestihnu přezout do kocne října. Jak se pak dostanu do servisu, abych nedostal pokutu? Vždy jsem přezouval začátkem října, ale nyní to bohužel nestihnu, jelikož nyní jsem mimo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.12 19:58

Pokud není nějaká změna v zákoně, tak se od listopadu do března může jezdit i na letních za podmínek, že nenapadne souvislá vrstva sněhu. Takže dostaneš se tam na letních bez obav a pokut.

doplněno 10.10.12 20:08:

Milane, takže pořád platí to, co platilo loni o letních v zimně? :)

doplněno 10.10.12 20:31:

Díky. Za značkou zimní výbava na letních v období listopad - březen? To jako fakt? Myslel jsem, že na letních mohu víceméně po městě a mimo, kde tyhle značky nejsou a když napadne, tak nikam...*sok*

doplněno 10.10.12 21:33:

Jo, taky jsem pro zimní, ale když potřebuji udělat 10 km po městě, abych neco zařídil a nepadá sníh a ani není na vozovce, tak nevidím problém jet na letních a doufám, že to tak v zákoně zůstane. Minulý rok jse mi to docela hodilo. Čekala mě STK a já měl sjeté a staré letní a k tomu málo peněz, protože jsem utratil za součástky na opravu auta, abych TK udělal a tak jsem volil tehdy koupit nové letní s tím, že je více využiju, protože přes zimu jsem nechtěl moc jezdit (koroze,solení silnic,štěrk).

Teď prachy jsou, ale pořád je tu dilema, zda budu jezdit v chumelenici nebo dálkové trasy do hor. Většinou totiž přes zimu jezdím jen po městě, když je pěkně. Ale asi je už letos koupím, ať můžu jet na hory Fávem ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 20:04
avatar

gentlemane,

pokud budtete mít letní pneu, tak nejezděte na sníh, počkejte až ho odhrnou a nebo roztaje..

Nebo se postíte do právního boje, co je souvislá vrstva...

viz: http://www.autoweb.cz/zakon-a…tzv-povinne-zimni-pneumatiky/

doplněno 10.10.12 20:21:

gumítku, pravidlo platí stále stejné... i to, že za značkou zimní výbava můžete jet s letní pneumatikou...

doplněno 10.10.12 21:24:

gumítku, je to opradu tak, s letní pneu i za značku...

je to taková díra v zákoně...ale upřimně, je to jen pro pobavení, nikoliv že bych to doporučoval.

Jsem pro zimní pneumatiky, páč já si to vyzkoušel mnohokrát...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.10.12 03:02
avatar

Plati to co pred rokem , pokud neni snih , led , jet muzes. Ale pokud mezitim co ty budes v shopu nasnezi tak uz ne. Horsi , kdyz to do nekoho napalis a zjisti ze byl snih a mas letni tak mas kracene plneni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 11.10.12 09:53

Novela silničního zákona č. 361/2000 Sb. z roku 2011 ukládá nově povinnost použít zimní pneumatiky (značené M+S) při provozu vozidel na pozemních komunikacích od 1.11. do 31.3. pokud se na silinici vyskytuje souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy anebo lze vzhledem k akutálnímu počasí předpokládat, že by tam mohla být.

Tedy pokud tento § stále platí: Pokud se na silinici nevyskytuje souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy anebo nelze vzhledem k akutálnímu počasí předpokládat, že by tam mohla být - #ff0000">#ffffff"> je podle mně použití letních pneumatik v zimním obdoví v souladu se zákonem a nepostižitelné. miro

#ffffff">Zde je plné znění zákona.


#ffffff">Doslovné znění zákona č. 133/2011 Sb. § 40a:

#ffffff">(1) V období od 1. listopadu do 31. března, pokud
- a) se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo
- b) lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, lze užít motorové vozidlo k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik, a to u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3 500 kg na všech kolech a u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3 500 kg na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Zimní pneumatiky podle věty prvé musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg nejméně 6 mm.

#ffffff">(2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije pro náhradní pneumatiku použitou v případě nouzového dojetí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 11.10.12 10:06

lze vzhledem k akutálnímu počasí předpokládat

Jako bych to viděl, polidajt bude tvrdit že předpokládat lze, a dohadujte se s nim... Zlatý Německo - neni sníh a led, letní jsou OK a nazdar. Je sníh nebo led a jedeš po tom na letních - taky nazdar a není co řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 18:08
avatar

To Asd- ano dohadovat se lze ale je otázka za jakých podmínek.Něco jininého je když zastaví při cestě po městě nebo u nákupního centra v místě čí poblíž bydliště a něco jiného by mohlo být pokud bys byl třeba 100km od domova a třeba na Vysočině.Aspoň to tak vidím.A rpot letos nebudu ,jezdím jen v rámci města, dávát na zadek funglovky (ty mám na předku) a na zadek dám zimní gumy,které bych jinak vyhodil nebo omydlil v létě - jsou na hranici 4mm .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.