jaký auto?

Od: Datum: 07.10.12 22:27 odpovědí: 30 změna: 09.10.12 17:43
jaký auto do 120000kč?oktávku nebo fabii? jaky typ by byl dobry? spíš naftáka chci vydrží dýl než benziňák
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: keliska001
Datum: 07.10.12 22:32

JÁ JSEM MĚLA LÉTA OKTÁVKU A PAK JSEM PŘEŠLA NA FÁBII, a

OKTÁVKA MI SEDĚLA DALEKO LÍP NEŽ FABKA. PŘIŠLA MI TAKOVÁ VÍC KOMFORTNĚJŠÍ (MĚLA JSEM NAFŤÁKA),ALE TO JE JEN MŮJ NÁZOR. *smich*

Od: laybor*
Datum: 07.10.12 22:37

Octavia bude oproti Fabii ten samý rok výroby o cca 20 - 50 000kč dražší , navíc počítejte že Ochcávku v dieslu koupíte stočenou o min. 100 000km, Ochcávka je oproti Fabce o něco měkčí , ale zase se víc krade.

Datum: 08.10.12 21:04

Obavam se, ze oktavku za sto hadru nikdo neukradne. Reálná cena bude někde kolem 50ti, protože jsou silně precenene. Focuse za tu cenu koupím o tri roky mladšího.

Od: axlik*
Datum: 07.10.12 22:38

Proboha PROČ ŠKODOVKU?*zed* Proč? *zed* Za ty peníze můžete mít tak naprosto dokonalý a skvělý auto že je absolutní HLOUPOST kupovat předražený šunty! Ale každý svýho osudu strůjce že... *bzum*

Datum: 07.10.12 22:43

proč škodovku? protože většina národa si myslí, že koncern je nejlepší. že jsou na to nejlevnější díly a nejlevnější a nejkvalitnější a nejdostupnější servis. ale vysvětlujte to stále dokola. každý ať si své peníze utratí podle libosti, že?

taková ochcávka f tédéíčku a f kůži a f plný náloži. . .

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.10.12 22:47

Přesně..Přitom jsou to předražený šunty..Stačilo mi když jsem viděl jejich neuvěřitelný Citigo za 165tis. v základní výbavě, čili centrál na klíč, okýnka na švihadla atd.. V plné výbavě za 245tis. ovšem za ty peníze si člověk koupí kvalitní kombi a ne takovou nákupní tašku..Ale pořád se najdou lidi, co si to prostě koupí protože je to škodovka, protože je to VW, tak je to kvalita ...Určitě...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.10.12 23:21

A čím jezdíte prosím Vy?

Datum: 07.10.12 23:41

Jakožto chudý absolvent jezdím starým Cliem, ale nemůžu si stěžovat, auto je to spolehlivý a na to, že je z roku 92 má výbavu, jakou nemají ani škodovky v základní výbavě což je velmi humorné :D

Od: edge®
Datum: 08.10.12 19:53

A ta výbava jest jaká?

Datum: 08.10.12 20:19

Ano, je to velmi humorné *smich* Přiznám se, že jsem čekal třeba nějakého japonce nebo něco podobného, ale tím Cliem, tím jste mě namouduši rozštípl *smich* Už jsem to tu popisoval v jiné otázce, takže jen v kostce - dělám servisáka, nájezd +-90 - 100.00 ročně, éru Renaultů jsem ve firmě zažil a byly to krušné dva roky. Mě je vcelku putna výbava auta, mě ke štěstí stačí klima a rádio. Ale co od auta požaduji, je spolehlivost - abych měl jistotu, že dojedu z bodu A do bodu B. V tomto porovnání rencky totálně zklamaly (konkrétně Clia a Megany ) Tím myslím natolik, že je šéfové velmi rychle rozprodali i pod cenou, náklady na odtahy a servis byly naprosto neúnosné. Mě samotného auta s kosočtvercem přišly na výplatách velmi draho (když nejezdím, nevydělávám) takže slyším- li Renault, otvírá se mi kudla v kapse .

Pak jsem jezdil cca 150 tkm s Astrou - to už bylo o něco lepší, ale třeba motor žral neuvěřitelná kvanta oleje, odešel imobilizák a podobné kratochvíle.

Aktuálně jezdíme Octávkama - podle Vás ,,Socka edition´´ - jsou to totiž Toury, tedy Octávky oškubané na výbavě, co to jde a s benzínovou 1,6. Ale má to klimu, škodovácký rádio, el. zrcátka, litý kola, centrál na dálku - což je víc, než požaduji. A jelikož se jich kupovalo víc, byly za víc než slušnou cenu. Pro mě je ale nejpodstatnější to, že to auto prostě jezdí - aktuálně mám přes 50tkm a vůbec žádné závady. Servisní náklady neřeším, je to služebák, ale servis po 30 tkm (výměna oleje +všech filtrů) stál lehce přes 3.000 Kč, což nepovažuji za omračující cenu.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.10.12 20:32

Jakožto majitel jednoho z nejstrašnějších aut evropské provenience bys měl radši držet pec a neotírat se o jiné značky, ať jsou jakékoliv...
Buď rád že ti ten pekáč drží pohromadě, ty výbavo.
Ať si každý kupuje co chce, když chce škodovku, ať si koupí škodovku, je to jeho věc. Aspoň je co opravovat, ale vsadím se že kdyby na silnicích jezdilo víc žabovozů než škodawagenů, že by byly v servisu častěji než škodovky.

Datum: 08.10.12 21:06

Nějak tak jsem chtěl původně taky reagovat, jen obdobně jako dotyčný nemám do těchto diskuzí bez větších zkušeností co kecat...

Datum: 08.10.12 10:19

JJ podkud škůdku tak to byla octavia a její sportovní varianta v kabriu-felicia poslední to Auta se zn.Škoda!

Od: vasington*
Datum: 07.10.12 23:36

Jsem stejneho nazoru jako zde panove...proc vyhodit penize za Skodovku, kdyz za to muzete mit spoustu jinych aut.
Vezmeme-li v uvahu cenu, kupte si Citroen, Peugeot, Renault. Takova Thalia je za 150 000 fungl nova se zarukou. A jizdnimi vlastnostmi jsou na tom Francouzi vzdy o tridu lepe. Ten komfort u nich je jedinecny. Pokud chcete kvalitu, kupte si Toyotu. To je proste zaruka spolehlivosti sama o sobe. Pokud touzite po alternative slusna cena/spolehlivost berte Kiu, pripadne Hyundai, ale Kia ma precijen o fous lepsi jizdni dojem. No a jestli chcete byt jako vetsina tuctovych Cechu, pak vyplacnete prachy za Skodovku, pr. VW. Je to na Vas, ale nenechte se zblbnout ostatnima. Skodovky nejsou tak uzasne, vsude ve svete je berou za totalni krap. Podobne jako je u nas brana Dacia.
Ohodnoceno: 2x

Od: ben*
Datum: 08.10.12 08:48

Ano kupte si thalii, clio nebo nejlépe Hyundai Getz*smich*

Datum: 08.10.12 20:16

ten Getz je dobrý (v měřítku k ostatním ve stejné relaci ) ale Thalie tam je to asi kus od kusu jedni si ji nemohou vynachválit a druzí nadávají že vyměnily snad už všechny díly co šli *nevi*

Datum: 08.10.12 19:43

Francouze? No fuj teda!

Datum: 08.10.12 20:18

Francouzi jsou dobré auta nevím zdali ste měl nějaký nový ale nyní jsou to auta která mnohé značky předčí (nejsou to sporťáky spíše pohodlné auta) kvalita zpracování je dobrá motory svižné a na naše silnice jsou podvozky naprosto nejlepší každou nerovnost urovnají.

Datum: 08.10.12 20:57

"Francouzi jsou dobrá auta" je věta se stejnou vypovídající hodnotou jako věta "Škodovky jsou nejlepší auta". Nestačí to napsat, musí to být pravda.
Není.

Datum: 08.10.12 21:13

Promiňte ale Peugeot nebo citroen jsou velice kvalitní auta v testech spolehlivosti se umístily na velice dobrých příčkách. Nevím s čím porovnáváte jestli s Maybachem tak jsou to naprosté trosky jestli s Hyundaim , Hodnou , Oplem , Fiatem tak jsou to auta které jsou velice dobré a to není můj názor to je názor Evropské automobilové komise ;) Osobně mám auto ze Švédska ale jako pracovní mám Francouze konkrétně Peugeot Partner Teppe a ten dostal cenu užitkového vozu 2011.

Od: itan71*
Datum: 08.10.12 20:36

Jen NÉÉÉÉÉÉÉÉ kosočtverec ještě k tomu zepředu i zezadu *blee*

doplněno 08.10.12 21:40:

@daniell SAABíci se mi taky líbí*palec*

Datum: 08.10.12 20:39

Francouze jsem nemyslel konkrétně Renault (nebo jak vy říkate kosočtverec *smich* ) ale třeba Peugeot , Citroen

Datum: 09.10.12 17:18

Na SAAB jsem uplně zapoměl no jo škoda že už se nevyrábí *plac*

Datum: 09.10.12 17:43

Teď jsem si teprve všiml, jakým blábolem jsi obdařil tuto diskusi. Nezlob se na mě, ale zjevně nevíš o čem mluvíš, tvoje výkřiky do tmy to tady zbytečně zaplevelují.
doplněno 09.10.12 17:54: to vasington

Od: nu*
Datum: 08.10.12 11:40

Yaríska

Datum: 08.10.12 20:33

@nu ten tvůj zamilovaný YARISEK*palec* je fajn jen *placni*každému se nelíbí*stop* a každý chce jiné auto

Datum: 08.10.12 20:45

My víme. Ale psát to každou chvíli do diskuse je zbytečné ;)

Datum: 08.10.12 20:14

Nedoporučuji jako většina tady škodovku byl sem s ní nespokojen a z mého okolí na ní neslyším dobré ohlasy , moje zkušetost je taková zaplatil sem za to auto hodně peněz oproti konkurenci sem nedostal vůbec nic skoro žádná výbava přitom to stálo tolik a kvalita zpracování se je příšerná tvrdé plasty žádné dekory slícování také nic moc když tak zapřemýšlím tak vlastně značky jako Hyundai nebo jiní čínani a japonci jsou co se týče výbavy a kvality lépe než škodovka a cena je uplně někde jinde. Jsem skutečně rád že jsem se škodovky zbavil. Promiňte nechci hanit něco co původně patřilo nám ale je to příšerné auto.

Datum: 08.10.12 20:30

Octavia Combi benzín + LPG

Od: canoon
Datum: 09.10.12 17:15

každý prosazuje něco jiného...

já měl NOVÝ "kosočtverec" (jak se tady říká R) s automatem, po 3 týdnech šel na reklamaci (vrátili peníze) a překopali na manuál

ve firmě má kamarád Scenica a to v benzínu...pohodlí je jediná přednost (především zvýšený posaz)

Š + VW = "konzervativní", často však blbéé (a to především proto, že si Passata nekoupí důchodce, který za 6 roků najezdí 149tkm, ale někdo co najezdí oněch 149tkm za rok

Co se týče spolehlivosto tak buď Porsche 911 anebo TOYOTU - http://www.autembezpecne.cz/c…-odhaluji-vysledky-skodovek-a

CO NUTNÉ ŘÍCT NA ZÁVĚR - - AŤ TO BUDE pEUGEOT, FIAT, ŠKODA, MERCEDES A NEBO COKOLIV JINÉHO (OJETÉHO) POKUD MOŽNO!NEKUPOVAT V ČR! A HLAVNĚ NÉÉ OD BAZARŮ! Lepší a levnější je vzít kamaráda a zajet si do SRN popř. A, kde je auto jako člen rodiny a koupit přímo od 1. majitele tam! Bude te to mít většinou s podloženou historiíí do posledního km, auto bude velice zachovalé a dostanete k němu pneu, řetězy a já nevím co ještě..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.