Záruční doba na opravu os.auta

Od: Datum: 07.10.12 00:33 odpovědí: 11 změna: 14.03.14 05:08

Vážení,můj dotaz se týká opravy os auta v autoservisu a následně délky záruční doby na provedenou opravu. Dne 13.10.2010 byla na mém os. autě provedena výměna levého i pravého spodního ramene řízení včetně čepů a dále pak kontrola geometrie řízení.Při kontrole vozidla ve Stanici technické kontroly dne 4.10.2012 byla zjištěna u levého rejdového čepu radiální vůle větší než provozní a byla nařízena oprava do 30 dnů.Ihned následující den 5.10.2012 jsem s autem zajel do servisu kde byla oprava prováděna a požadoval jsem provedení opravy v dvouleté záruční době.Bylo mi však vedoucím servisu,který tuto záležitost konzultoval s dodavatelskou firmou náhradních dílů,že na bezplatné opětovné provedení opravy nemám nárok.Namontované náhradní díly prý patří do skupiny t.zv.opotřebitelných dílů a pak že 12000 km,které jsem od doby opravy najel je příliš mnoho.Teď jsem pojal nedůvěru i k pravému rejdovému čepu jehož případná výměna spadne bohužel už mimo záruční dobu. Moje otázka tedy zní: Mám v tomto případě nárok na dvouletou záruční dobu a tím provedení opravy zdarma? Podle jakých paragrafů se mám řídit? Děkuji za vyjádření a případnou zprávu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.12 06:36
avatar

Ono určité díly mají svou životnost, která je buď třeba jako záruka dva roky a nebo x nalítaných kilometrů. Pátral bych po tom, kolik km člověk musí ujet u dané součástky, aby mu skončila záruka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.12 06:38
avatar
NE. Nemáte nárok. V servisu mají pravdu. Paragrafy? Přečtěte si Občanský zákoník. Nepůjdete příště po 23 měsících reklamovat pneumatiky, že jsou ojeté?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 07.10.12 08:25

Čoveče a nechtěl bys po dvou letech reklamovat brzdový destičky? Vedoucí měl pravdu, tohle ti neuzná nikdo, každá součástka má určitou výdrž.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.12 08:26
avatar

nwn jak ale tuším že naposledy co jsem byl v servisu tak jsem na papírech četl že záruka na díl je sice dva roky ale na práci jen půl roku.Ale ať je to jak chce,reklamovat toto po dvou (skoro dvou) letech je jako reklamovat boty,pneu atd-je to díl podléhající opotřebení ,tím více na našich "tankodromech".Jen bych si zjistil v servisu značku ND a příšte zkusil jinou a kvalitnější

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.10.12 09:54

Neplést si právo a nárok, a vady a opotřebení při běžném používání. Věc musí vydržet bez vady, mít uvedené vlastnosti 24 měsíců. Nicméně bych pohledal rozhodnutí soudů, zda se něco podobného neřešilo, či za lepším právníkem.

Pneu, měl jsem Savy a ojeté za 20 000 Km.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.12 11:28
avatar

čep-i sebelepší a kvalitnější od renomovaného výrobce vám může vydržet i jen cestu domů ze servisu po jeho výměně-stačí "pěkně" trefit jednu z asi milionů děr na "kvalitních" českých silnicích-a v tu chvíli máte smůlu-čep(a dalších x tisíc dílů podléhajících běžnému opotřebení) prostě neunese extrém(což jsou přesně naše vozovky)...I při pokusu reklamace má výrobce(distributor) klasických 30 dní na vyjádření-po vyndání takové součástky "dokaličené" treforváním děr,je na ní jasně patrné "běžné opotřebení"-s takovým výsledkem vám bude takový čep vrácen a vy máte možnost se soudit-výsledek bude stejný-jen vás celá akce bude stát deseti- až sto-násobky víc na soudních poplatcích,času apod.než koupit za pár set onen čep(y) jiný...Trošku mně udivuje takovéhle uvažování-češi takhle "špekulují" kvůli dvouletému čepu řízení,ale tradá berou si spotřebitelské úvěry na úrovni lichvy,podepisují všelijaké "výhodné" energetické smlouvy(jakože ušetří 10% ceny energií),jezdí hojně jakože na předváděcí akce atd.-pak jejda...?!? tak daleko asi čechům nedosahuje rámec reálného chápání...*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.10.12 11:43

S těmi úvěry.ti lidé asi nemají mozek, mají i přes 13 exekucí a berou si další nebankovní úvěr, .. oni tu věc chtějíííí! a na akontaci si půjčí bokem další desetitice... Jejich konání buď boží požehnání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 07.10.12 11:35

Nezáleží kolik km nalítáte ale jakým terénem jezdíte nebo po jakých cestách,jestli jezdíte častěji třeba někde po náměstí kde jsou většinou dl.kostky nebo máte RD někde na okraji mimo komunikaci a jezdíte tam samá díra tak se není čemu divit. Někteří mění každý rok bez nároku na reklamaci a u soudu by neuspěli.

Nemáte šanci na reklamaci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 07.10.12 11:40

Pojďme všichni reklamovat benzín že se strací z nádrže a stále nevím proč *nevi**hi**cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: exit
Datum: 14.03.14 00:29

Koukam samej majitel autoservisu...

To jako se budou ND menit co 3-6mesicu bez zaruky?! Mam obdobnej problem, axialni loziska, originalni vydrzela 12 let 260000km, pak odeslo jedno a preventivne jsem nechal vymenit obe, po 12 mesicich (cca 20000km) jsou na odpis a v horsim stavu nez puvodni pred vymenou. To mam jako ted kazdej rok vyhazovat 2500,- za novy loziska co nic nevydrzi?

PS: Jezdim porad to same po silnici, zadnej tankodrom nebo D1.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.14 05:08
Jo jenze u tebe to je trochu komplikovanejsi. Je otazka jaka byla znacka a jestli to lozisko bylo spravne lisovane. Coz se pak nejspis projevi na zivotnosti. Ja si koupil polsky smejd a uz 20 tis. Bez problemu
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.