Řízení bez ŘP po složení zkoušek

Od: Datum: 04.10.12 19:35 odpovědí: 10 změna: 06.10.12 01:03

Dobrý den, dnes jsem úspěšně složil zkoušky z autoškoly a ihned si zažádal o vydání ŘP. Ale co si budemem povídat, prsty na klíčcích od auta mi svrbí. Proto by mi zajímalo, zda, když třeba zítra sednu za volant, se to bude posuzovat jako řízení bez řidičského oprávnění s možnou sankcí zákazu řízení na 1 rok a nebo řízení bez ŘP, za což mi hrozí pár korun pokuta, nebo se to řeší domluvou. Dneska jsem teoreticky splnil všechny zákonem dané podmínky pro získání řidičského oprávnění.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.12 19:41

A když tě chytnou bez toho papíru v ruce vískrát, tak se vyboduješ a stejně dostaneš zákaz. Tohle někdy fakt nechápu. Už to vydrž, těch 14 dní tě nezabije.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 04.10.12 19:42

Nepátrej co ti hrozí - dokud nemᚠv ruce řidičák- nesedej za volant

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.12 20:16
avatar

Nema to cenu , ridicak pak nebude a hlavne , kdyz se neco stane , tak nikdo nic nezaplati a platis vsechno ze sveho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.12 20:38
avatar

pane Tau, píšete správně, že jste "splnil všechny zákonem dané podmínky pro získání řidičského oprávnění"

Ale k řízení vozidla potřebujete řidičské oprávnění.

Máte ho? NE!

tak nejezdit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tr
Datum: 06.10.12 01:03

Zdravím, ale pokud se někdo ptá na takovou blbost a ještě se ohání tím že vše splnil, tak to svědčí o neznalosti zákona č.361/2000Sb a v tom případě by úředníci nic vydat neměli.

Ale teď opravdu, vyplatí se počkat, protože takových aktivních bylo, ano bylo, takže nespěchat a počkat a i pak jezdit se začátečnickým respektem, to autoškole má 99,9% lidí toho plný brejle a ještě cca 50% věcí nezná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pc*
Datum: 04.10.12 21:39

Možná je to jen žert ale když jste dělal řidičak tak jste si o tom jistě povídali.Neříkejte mě že vam nikdo nic neřekl.Pak by mě tedy zajimalo jak jste jej mohl udělat.A pokud neznate zakon tak za volant rači nesedejte a žažadejte si znovu o nove zkoušky a veškere hodiny s učivem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.10.12 21:43

Odpověz si, byl jsi v AŠ, znᚠzákon co mᚠpředkládat, jsi toho schopen? Ani si pro něj nechoď.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.10.12 06:39
avatar

tady bych trošku polemizoval "proti proudu"-tazatel dnem složení zkoušek v AŠ před akreditovaným komisařem je od té chvíle řidičem-splnil zákonné podmínky-ne až od okamžiku přidělení dokladu toto potvrzující(ŘP)... To že stát není schopen plnit své povinnosti v reálném čase-což ovšem paradoxně po svých občanech-daň.poplatnících,požaduje(např.od FÚ při kontrole nedostanete lhůtu 14 dní,tři týdny-ale hned teď-do dvou dnů a starej se-jinak penalizace...) není problém tazatele-řidiče,ale státu...Myslím si,že kdyby teoreticky došlo tvrdý na tvrdý-a případný spor měl následně řešit jeden z vyšších soudů,asi by takovýto řidič ovšem ještě bez ŘP(problém zaviněný státem-ne občanem) měl v duchu výše uvedeného šanci uspět...Je otázkou,zda není "menším zlem" těch pár dní vydržet a až s přiděleným ŘP drandit,než se hned nechat be řidičáku chytit a pak se sálodlouze(a draze) domáhat čehokoli...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 05.10.12 07:06

A tak nebo tak, každopádně dostane pokutu za to, že s sebou nemá doklady. Pokud vím, řidič je povinen vozit s sebou doklady (OP,ŘP, OTP), takže pokud je nemám, nelezu za volant.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jami*
Datum: 05.10.12 19:23

Ahoj,

zkoušky sice hotový máš, ale do zpracování žádosti úřadem nejsi ještě v registrech. Takže pokud by tě chytla nějaká hlídka a nedejbože za přestupek, pokusila se ověřit, že jsi držitelem ŘP a nenašla tě v tom registru, tak protože by jsi to neměl policistům jak dokázat, mohl bys dostal roční odklad na vydání ŘP za řízení motorového vozidla bez ŘP. Poté by pracovnice na úřadu vzala tvoji žádost o ŘP, vyskočilo by jí tam, že mᚠodklad na vydání ŘP do října 2013 a na tvojí žádost bys dostal místo plastové kartičky razítko ZAMÍTNUTO, možná s vyjádřením proč.

Stručně: Po složení zkoušek ještě nejsi řidičem, řidičem se stávᚠaž v den vydání ŘP.

Samozřejmě by se mohlo stát, že by tvoje žádost už ležela mezi vyřízenými a čekala na vyzvednutí, tudíž bys v registru už byl a dostal jen pokutu za to, že u sebe ten ŘP nemáš, ale po dni - dvou ta žádost vyřízená určitě nebude.

Takže si počkej jako všichni, evidentně se na to těšíš, takže by bylo docela na houby si to čekání prodloužit o rok.

Jinak na úřadech říkají, že si mᚠpřijít za měsíc, ale zkus to klidně i za týden, já tam byl po 9 dnech (nějak v pondělí jsem podával žádost a o týden později ve středu se byl zeptat jestli už je) a už ho měli hotov, kamarádi to měli také tak a kdo tam šel po 14 dnech, šel pro něj "na jistotu".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.