ČKP požaduje doplatek

Od: Datum: 03.10.12 09:12 odpovědí: 20 změna: 30.10.12 11:30

Dobrý den, rád bych se zeptal jak postupovat v tomto případě:

Dne 12.4.2012 jsem zakoupil os.auto. Bývalý majitel ukončil poviné ručení 16.4.2012 a vůz nan mne odhlásil 27.4.2012.

Já jsem auto přihlásil 2.5.2012 a poviné ručení mám sjednané dle zel.karty od 4.5.2012.

Nyní po mne ČKP požaduje doplatit chybějících 17dní 17x 50kč + 170,.poplatek = 1020c-kč

Jsem povinne toto doplatit? Předem děkuji za rady


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: celp®
Datum: 03.10.12 09:15
 

Dobrý den.Ve Vašem případě budete muset zaplatit a raději hned.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss®
Datum: 03.10.12 09:30
 

Mají pravdu, auto bylo přece vaše od 12.4 tak proč pojistka až 4.5? A kdo jiný by to měl platit?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: racochejll*
Datum: 03.10.12 10:11
 

Ok, takže doplatit. Mně totiž pojištovačka řekla, že se poviné ručení plati až od data ve velkém techničáku, tzn. kdy na mne bylo vozidlo odhlášeno. No to jsem si zase pomohl..

Od: ben*
Datum: 03.10.12 10:17
 

nejlepší je si v den nákupu vozidla udělat kopii tp a sjednat ihned povinné ručení a je klid..

 
Od: buss®
Datum: 04.10.12 10:17
 

Pojišťovačka není zákon, ze kterého nám vyplývají povinnosti, není uvedena v Ústavě. Uvažujte, koupíte auto, jezdíte, po roce si vzpomenete, že byste ho mohli přeregistrovat..., kdo bude hradit pojistku? Čtěte zákony...

doplněno 30.10.12 12:13:

to nu, bod 6/ tak, nejen hloupí. Též je názor, že cca 95 % je neschopných, ostatně kolik lidí je schopno se živit sami, podnikat?
I Gaussova křivka nám něco říká o lidech. Jsou od debilů až po génie oboru, neschopných však téměř běžného života.

 
Datum: 03.10.12 13:15
 
avatar

Zkus to projednat a nedat se jen tak. Inspirace treba tady http://www.nasetraktory.eu/fo…ic.php?f=18&t=37770&start=120 , napsat normal cestne prohlaseni , ze auto se muselo opravit na zahrade atd... a nebylo provozovano na verejne komunikaci atd... atd... . Jinak nechapu jak jde prihlasit auto , bez zelene karty

 
Datum: 03.10.12 14:15
 
avatar

A jaké máš datum koupě na kupní smlouvě? 12.4 nebo 16.4 či dokonce až 2.5 nebo 4.5?Platí datum odekdy jsi majitelem dle kupní smlouvy!

 
Datum: 03.10.12 14:34
 

platí od kdy auto není pojištěné . TAk jestli bejvalej majitel zrušil třeba 17. 4 tak se počítá , že auto není pojištěné od té doby

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.10.12 21:04
 
avatar

Od 17.4. musíte mít sjednané pojištění Vy.

 
Od: racochejll*
Datum: 04.10.12 08:04
 

..tak ještě můžu zkusit poslat na ČKP nějaké prohlášení, že jsem v onu dobu skutečně s autem nejezdil. Za pokus to snad stojí

Datum: 04.10.12 09:48
 

TO JE K NIČEMU , já poslal , že auto stálo 2měsíce v servisu a bylo to taky k ničemu a to jsem měl potvrzení servisu :(

 
Datum: 04.10.12 12:39
 
avatar

racochejle, určitě nepomůže důvod, že jste nejezdil. Ale funguje, že jste vozidlo neprovozoval a bylo odstavené mimo prostory vyjmenované v zákoně 168/1999, §1, ods.2

 
Od: buss®
Datum: 04.10.12 12:41
 

Ne, zákon hovoří o neprovozování, je třeba prokázat!

 
Od: michalmazda
Datum: 09.10.12 20:33
 

Zdravím, já bojuju s ČKP už 5 měsíců jen kvůli tomu, že došlo v pojistné smlouvě k chybnému uvedení SPZ. To, že sem jim uvedl, že došlo k chybě v pojistné smlouvě je jaksi nezajímá :(

 
Datum: 09.10.12 21:12
 
avatar

jak odpověděli?

 
Od: michalmazda
Datum: 10.10.12 17:58
 

po 4 mesicich mi odpoveděli takto:

Odeslána upomínka
Zdroj:
Evidence případů UP
Poznámka:
Byla zaslána upomínka neboť uplynula lhůta k úhradě a případ stále vykazuje nedoplatek

Tak sem jim samozrejmne oscanoval znova pojistnou smlouvu a poslal sem jim to tim jejich elektronickym formularem.

 

 

Datum: 10.10.12 19:23
 
avatar

sledujte případ on line, a každý týden urgujte ukončení případu.

ICQ 55180641, skype: milancukrar

 
Od: michalmazda
Datum: 29.10.12 11:54
 

tak po trech tydnech se zase neco deje. ČKP napsala do vyjadrení v elektronickym formulari:

Vyjádření:
Pojistitel vydal zamítavé stanovisko k existenci pojištění během obeslaného období

Takze zrejmne problem bude u pojistovny, ktera pravdepodobne tvrdi, ze sem tam snad nemel uzavrenou pojistnou smlouvu, ikdyz mam doma vsechno cerne na bilem. Nakonec budu muset snad jeste valcit s pojistovnou :(

 
Datum: 29.10.12 15:20
 
avatar

Michale, klidně můžete mít pojistku, ale může být neúlatná. Příklad, neuhradíte měsíc pojištění a smlouva skončí. Vy máte sice platnou smlouvu, které je již neplatná. Byl jset na své pojištovně zjistut, zdali jsou datumy OK a vše uhrazeno.

 
Od: nu*
Datum: 30.10.12 11:30
 

1.) od 12. do 16. 4. hradil pojistku bývalý majitel, tuto částku mu vraťte, když chcete platit ČKP, vyrovnejte se i s ním

2.) pokud máte povrzení o tom že auto stálo 2 měsíce mimo pozemní komunikace, na soukromém pozemku autoservisu nebo přímo uvnitř, podle zákona o povinném ručení č. 168 Vám v této době nevznikla povinnost hradit pojistku, to ež jste neudělal ěnjaká evidenční úko, to je jiná věc...za to se ale sankční poplatky neplatí...

3.) podle uvedeného zákona máte za povinost jen prokazatelným způsobem zareagovat na výzvu ČKP do 30 dnů od doručení výzvy, , tím je povinnost prokazování opaku Vašeho tvrzení na její straně

4.) doporučuji souběžně s odesláním příslušných dokladů datovou schránkou a také vše doručit na podatelnu ČKP a nechat si na kopii dokladu potvrdit převzetí...každý průměrný právník totiž zpochybní obsah dokumentů dodaných dopisem s doručenkou...

5.) ČKP pak už jen napište, že prokázat opak Vašich tvrzení , doložených potvrzením servisu se může pokusit u soudu, a pokud Vás nadále bude obtěžovat s využitím najaté firmy, podáte na ně žalobu...

6.) Bohužel tento postup není vhodný pro 40 procent Čechů, kteří jsou podle psychologa Hubálka úplně blbí...kdyby blbí nebyli, nebylo by tolik dlužníků, ani tolik vypasených exekutorů jezdící h a Audi S-8..někdo jim ten přepych zaplatit musí...že?

7.) Brečet tady a donekonečna si tady virtuálně stěžovat, že ČKP nereaguje, že ČKP neuznává, že ČKP vyžaduje...někdy si v této poradně připadám jako v mateřské školce...

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.