Prodané aut vs česká kancelář pojistitelů

Od: Datum: 02.10.12 12:19 odpovědí: 9 změna: 03.10.12 19:30

Chci se zeptat jak postupovat v případě kdy jsem prodal vozidlo, ale již nemám smlouvu a přišla mi pokuta za neuzavření poviného ručení.
Zajímalo by mně hlavně jestli je poviná papírová smlouva při prodeji vozidla, nebo stačí ústní dohoda. Pokud je třeba papírová stačí bez ověření podpisů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 02.10.12 13:15

prodané auto se má na úřadu odhlásit, smlouva může být i ústní, ale ta se těžko proklazuje, u písemné zákon nevyžaduje ověřený podpis, předpokládá se že se smluvní strany ověří vzájemně, ČKP nemůže zpochybnit smlouvu, to může jen soud, prohlásit jí za neplatnou...to je i návod jak se zachovat k ČKP

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.12 13:18
avatar

stačí jen ústní smlouva.

odpovězte čkp, že vozidlo již nemáte od data, klidně přiložte svědectví někoho...

až to odmítnou pak se ozvěte..

vkládat elektronicky on line do jejich databáze. nezasílat na PO BOX. po týdnu urgovat ukončení případu..

Nevolat na přepážku, ještě nikomu nepomohli..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.12 20:53

Pane Milane,

stále tu radíte jednu obrovskou hloupost. Kdyby ho náhodou ČKP zažalovala, tak jak prokáže u soudu prokáže, že ČKP prokázal neexistenci povinnosti platit příspěvek do 30dnů. On nebude mít v ruce žádný relevantní důkaz, že takto postupoval. A snad si nemyslíte, že žalující strana přinese straně žalované důkazy v jejich neprospěch. :)

Pokuď elektronicky, tak jedině do Datové schránky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.10.12 21:36
avatar

Vážený pane, respektuji Váš názor, ale ujištuji Vás, že mám informace od provonilích, že ani na doporučený dopis nereaguje čkp. Jaký máte důkaz, že jste zaslal vyjádření? Ústřižek z pošty, že jste NĚCO odeslal. Nemáte již jistotu, že to někdo převezme.

Pokud vložíte elektronicky do databáze případu, je to tam ihned zaznamenáno. Navíc můžete druhý den udělat sken obrazovky, po několika dnech vložit urgenci.

(Navíc je i v dopise tato možnost uvedena)

Váš názor respektuji, ale zkušenosti v tomto nemáte.

Přeji hezký večer.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.10.12 22:02

Mám od ČKP podepsané dodejky, kdy to jejich pověřený pracovní převzal. To je pro české soudy nejlepší důkaz, který uznávají. Jakákoliv elektronická komunikace bez elektronického podpisu není průkazná. A to z obou stran. (viz. rozsudky soudů)

Sken obrazovky má nulovou vypovídající hodnotu, pokuď není nijak zabezpečen ochranou. A to v tomto případě není. Takových skenů obrazovek si mohu uměle vyrobit kolik budu chtít a nikdo nedokáže prokázat, která je pravá.

Kdo to zaznamenává? Není to náhodou soukromá firma ČKP, která chce získat o těch obeslaných co nejvíce peněz. Tato databáze není nijak státem řízena a regulována. Vlastník určuje pravidla.

Mohu se zeptat, kolik soudních sporů máte přímo za sebou. Nemyslím ty přes internet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.12 07:37
avatar

Já nemám žádný soudní spor, páč mám vše OK. Vy znáte nějaký rozsudek jen kvůli tomu, že někdo neposlal doporučeně, ale jen vložil elektronicky obhajobu do databáze případu?

Mám ale desítky jiných, kterým byl ukončen případ a zaslána omluva čkp.

doplněno 03.10.12 22:11:

nemá vliv, to je 98% jejich obrana, kukněte zde, kolikrát ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.12 10:18

Když na Vás zítra podám žalobu- platební rozkaz třeba na 100tis , tak ten soudní spor mít budete. Teda pokuď mi je neuhradíte. Tady nejde o vinu či nevinu a tedy jestli máte vše OK.

Tady jde o to, že musíte dle zákona prokázat do 30dnů, že nejste povinnen platit příspěvek. To je Vaše povinnost, kterou musíte být schopen prokázat, že jste jí splnil, pokuď na Vás ČKP podá žalobu. A elektronická komunikace bez elektronického podpisu je neprůkazná. Zajděte si prosím za nějakým právníkem, aby Vám to vysvětlil. A nebo si pročtěte i rozsudky nejvyššího soudu, který se touto problematikou obecně už zabýval.

Já jsem řešil svých 5 případů + 12 případů z okolí (rodina + kamarádi). ČKP zasílá vždy omluvu, když případ ukončí. Mám je taky v šuplíku. Zatím má ČKP dost jednoduchých a čerstvým případů. Proto se do nejasných soudních sporů moc nehrne. Ale až jí začnou docházet, tak se ta horda právníků vrhne i na tyto.

doplněno 03.10.12 21:55:

@milancukrar Já mám těch sporů vyhraných zatím 13. Ale nikdy jsem dopředu nevěděl, jestli to uznají a nebo se budu muset bránit soudně. Takže zrovna třeba ten další už půjde před soud a budu muset prokazovat. Já nevím, ale může se to stát. Jistota není žádná. Takže i těch mých 13 úspěšných sporů nemá pro mě žádnou vypovídající hodnotu, že ten další dopadne stejně dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.12 19:30
avatar

pane andelciku, rád s Vám povedu polemiku, ale zde jdem jiným směrem...

já věřím osobním zkušenostem...stovkám případů...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.12 14:51
avatar

To Andelček-osobně mám tři spory s CKP VYHRANÉ stačí nebo chcete doložit více? Všechny byli poslany jak popisuje p.Milan s výjímkou 1. tam jsem poslal i písemně a pak ještě po síti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.