Přepis-nepřepis.Jak to tedy je?

Od: Datum: 02.10.12 06:22 odpovědí: 8 změna: 03.10.12 14:45

Zdravím.Možná hloupá otázka když je tady toho okolo napsáno celkem dost věcí ale některé názory se rozcházejí tak proto se tak nějak ptám i když možná pro některé jako hlupák.Jak je to teda když někteří prodejci(soukromí)nabízejí ve svých inzerátech prodej auta bez přepisu pouza na kupní smlouvu.Ohledně toho mám hned několik otázek:1)Jak to tedy vypadá v praxi.Prodávající předá veškeré doklady k vozidlu a dál se o to nestará?2)Četl sem zde několik názorů o prostřiženém tp.Jak se na tohle dívá PČR popřípadě jaký postih je za to když jim člověká při silniční kontrole ukáže prostřižený tp?3)Zákonná doba na přihlášení vozidla je 10dní.Někdo zde uvádí že to tak není takže jak to je?4)A to je i otázka která souvisí s otázkou číslo 3.Jak to tedy je když třeba člověk to auto odhlásí a napíše do odhlášky moje jméno tak je jaká lůta zákonem stanovená na příhlášení vozidla?Předem děkuji za odpovědi a pokud to někomu přišlo jako hloupé dotazy tak se omlouvám.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 02.10.12 07:07

1-předá-li doklady k vozidlu, pak je psané pořád na něj, pouze si můžeš udělat pojistku na sebe. Osobně bych do toho nešel, ale každý svého štěstí strůjcem.

2-máš na mysli ustřižený roh OTP (zřejmě). Je-li ustřižený, je neplatný a podle toho reagují i policisti. Když koupíš auto, než ho napíšeš na sebe, máš u sebe kupní smlouvu.

Od: nu*
Datum: 02.10.12 08:17

1.) prodej auta na kupní smlouvu zakotvuje občanský zákoník případně obchodní zákoník, přičemž smlouva může být i ústní...

2.) přepis nepřepis vychází z našehop gumového zákona číslo 56/2001Sb., kdy zákon ukládá auto registrovat tomu, kdo jej hodlá provozovat...bez udání časové lhůty

3.) dále zákon ukádá tomu, kdo auto prodává, nahlásit to na registru do 10 dnů včetně nového majitele

4.) zákon o povinném ručení ukládá každou změnu majitele nahlásit na pojišťovně do 10 dnů

-

Vše co jsem napsal je dohledatelné v zákonech, takže jakýkoliv jiný nozor ne lživý a budou to jen kecy

To že lidí masivnš nedodržují tzákona je jejich věc, vidíte že náš stát selhává totálně úplně všude, od znemožnění prodeje jedovatého alkoholu, přes výběr spotřební daně a DPH za naftu až po zuavedení přehledného registru votzidle s pravdivýmui údajy a nastavení takových pravidel, která bude každý dodržovat...

Největším bičem je dnes ČKP, a vládou nedávno prošel návrh novely zákona který stanovuje přesný termín do kdy musí člověk na sebe auto přihlásit, do kdy odhlásit a jak přitom psotupovat...včetně sankcí...

ČT toptiž hrozí sankce od EU, poku nedodrží vzájemné závazuky, a jak jistě víte v rámci EU má dojít k propojení registrů z důvodu možnosti ověřovat vzájemně auta jiných členských zemí a posílat jim složenky na pokuty

V souvislosti s novelou zákona zavádějící tvrdé sankce očekávám před úřady mnohahodinové fronty a tato poradna bud eplná dotazů co dělat:-P odpověď je jasná, dodržovat zákony, a kdo nemá peníze, at jezdí vlakem

doplněno 02.10.12 08:18:

opravuji - do 15 dnů u zákona č.168 o povinném ručení

doplněno 02.10.12 08:20:

labour už začíná psát první pí***ny, kdo mi ukáže paragraf zákona vztahující se na nové vozy a na staré vozy?

10-denní lhůta je na provednení jakékoliv změny, povinnost registarce jen v případě že někdo auto HODLÁ PROVOZOVAT

Gumový zákon znamenáí že si jej každý vykládá po svém, ale to může jen soud...

Ohodnoceno: 4x

Od: denver24*
Datum: 03.10.12 02:35

Mohl bych Vás poprosit o váš email?

Od: laybor*
Datum: 02.10.12 08:17

Když je vůz bez přepisu , tak není ORV procvaklé - jezdíš jako z vypujčeným vozem od kamaráda -

Procvaklý ORV je platný - to si jen úředníci našli mezeru v zákoně.

Zákonná lhůta na dohlášení zatím není .

10 denní lhůta na registraci vozu se vztahuje na nové vozy , od té doby je vůz registrován a pak následují vždy už jen změny.

doplněno 02.10.12 09:40:

Nu - registrace se vztahuje jen na první vůz ,

pak už se jedná o změnu - vůz je dávno registrován -

Datum: 02.10.12 09:58

Laybor, proč se tedy pokaždé když se k již registrovanému vozidlu přihlašuje nový majitel, vyplňuje přihláška k registraci, když dle tvého názotru o regustatrci nejde?

Proč se přitom platí správní polatek 800,- Kč podle zákona o správních polatcích za registarci, když o regustraci nejde?

Proč se nepoužije žádost o zápis změny a proč se nepoužije správní poplatek 50,- Kč za zápis změny?

Měl by jsis konečně sednou na zadek, koupit si ASPI nebo jiný program, stáhnout si zákon číslo 56, navazující vyhlášku registraci a začít studovat.Stačí nkolik prvních paragrafů, a Tobě je doporučuji přečíst několikrát...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.10.12 09:59

registruje se nejen auto, ale i jeho provozovatel, respektive majitel...Zákon i systém jsou postaveny tak, že nelze mít v seznamu zapsaná jen holá auta...každé auto musí mít k sobě uvedeno provozovatele-majitele.

Od: buss®
Datum: 02.10.12 10:47

Ono to chce nečíst názory ale zákony. Podle názorů se nepostupuje. Platí, že i když je zákon blbý, tak je účinný. Stačí se podívat na bitvy právníků. Jde o to, umět zákon "číst" a využívat. Není jen zákon, ale je i teorie práva, duch zákona, jeho odůvodnění. důvodovou zprávu. Finanční, právní vědomí obyvatel ...
Roh u ORV se stříhal, aby bylo patrné, že vozidlo je odhlášené na jiného vlastníka, ale ten ho ještě nezaregistroval.
Zákony nám dnes tvoří lidé neznalí a proto máme paskvliy, vnese tam své něco. Starší možná znají z občanského práva pojem Švestka. V novém OZ se objevily pojmy, které čeština už drahná léta nepoužívá.

Datum: 03.10.12 14:45

Ad.1. Já rpodal v minulosti auto tak,že jsem sepsal kupní smlouvu,k tomu přílohu č.1 s popisem vozu a jeho stavu a poté ještě dadatek smlouvy,kde se kupující závázal,že IHNED uzavře na své jméno a RZ auta povinné ručení a za druhé že ihned po opravě auta (vysypali se přední brzdy) provede E a STK.Dbes bych již něco takového neudělal,bo mne obštastnovala CKP svou přívětivosti a za dest dní chtěla o polovinu více než jsem měl PR na 1/4 roku.Naštěstí dodatek s povinnosti new majitele uznali a já nic neplatil!

K dalším se nebudu vyjadřovat-vyčerpávající odpo dal p.Nu!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.