Jakou značku pneu na zimu?

Od: Datum: 01.10.12 17:18 odpovědí: 22 změna: 12.10.12 11:22

Poradtě, jaký jsou nejlepší značka pneu a kterou máte Vy? Jedná se mi o zimní, páč budu kupovat a nechci koupit nějaký šunty, prostě dobrá značka, hodně vysoká kvalita a vynikajcí jízdní vlastnosti za dobrou cenu...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pneu
Datum: 01.10.12 17:20

Pak jedine Michelin.

Od: laybor*
Datum: 01.10.12 18:01

Zítra se mrkni na ČT 1 v 17.45 na Černé ovce ,

bude tam test zimních pneu , no a 3 druhy pneu zcela propadly.(nebezpečné)

Datum: 01.10.12 17:34

názorů bude spousta-jde hodně užití pneu-jiné budou do hor,jiné na lítání po dálnici a městě-jedny budou hučet,ale krásně zabírat,jiné nebudou hučet,ale v horách budete mít spíš potíže...Ideální pneu neexistuje,to mluvíme o renomovaných výrobcích-vždy je někde silnější a v něčem slabší...Mimoto pro orientaci kupujících musí mít povině od července "energetické" štítky(obdoba elektrospotřebičů)-takže se v tom dá trošku líp orientovat(paradoxně v letošních testech základních parametrů zimních pneu-záběr,brzdná dráha apod.čínské pneu válcovali renom.výrobce-otázkou je ale co vydrží)...Do hor ideální Vraníky-hučí,ale obrazně vyjedete až na Lomnickej štít...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.10.12 18:49

Na zimu jedině Sava, a to nekencám měl jsem barum,continental a jediné co mě usvedčily a zustal jsem u nich byly Sava na zimu na Letní gumy zase jezdim jedine výhradne na Barum ;) ostatni mě moc nepřesvedčily :)
žádný výrobce snad nemá tak dobrý pneu aby se u nej dali kupovat letni i zimni ;) každej je v nečem lepší nekdo v jizdnich vlastnostech na letnich a nekdo zase na zimnich :)

Od: itan71*
Datum: 01.10.12 20:16

Od: kykyrys
Datum: 02.10.12 16:21

Doporučuju pročíst nějaké recenze na netu nebo vybrat podle testů http://www.google.cz/#hl=cs&sclient=psy-ab&q=adac+testy+zimn%C3%ADch+pneu+2012&oq=adac+testy+zimn%C3%ADch+pneu+2012&gs_l=hp.3...7265.8265.1.8548.7.7.0.0.0.1.114.486.6j1.7.0...0.0...1c.1.9fBXPBlzA6U&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=4af1ea3379e16edd&biw=1440&bih=755

Nic nezkazíš značkama jako continental, dunlo, nebo goodyer. Ale dobře dopadly taky Savy S3+, což je taková střední třída http://www.4pneu.cz/165-70-r13-79t-sava-eskimo-s3-2

Nevím jaký rozměr potřebuješ, takže sem to tu hodila jenom tak.

Od: janavan*
Datum: 04.10.12 11:12

Řeším podobný problém a budu vybírat podle letošních testů pneumatik něco z těchto značek - continental, michelin, dunlop, goodyear nebo nokian. No ale ještě musím nějakou konkrétní, kterou vezmu vybrat

Datum: 04.10.12 17:44

Záleží čemu říkáte dobrá cena, resp. jak velkou má tohle kritérium váhu. Osobně bych podle posledních testů šel byť do Continentalů případně do Savy, pokud je potřeba stlačit cenu...

Od: pneucontinental
Datum: 04.10.12 18:10

Děkuji všem, jak to tak vidím, tak většina preferujete Continental, takže půjdu do Continentálek. Jenom se chci zeptat, budu je kupovat přes net, nechám si je dovézt a namontovat u známého. Zajímalo by mě ale však - na nejlevnější pneu se dají sehnat za 12.500 na můj vůz na ostatních kolem 14-15.000,-. Jsou ty pneu stejné kvality nebo jsou to nějaký padělaný pneu, že je mají o 2.500,- levnější nebo se nemusím něco bát?

Datum: 04.10.12 18:14

Nejlevnejsi pneu jsou v pohode, i kdyz nejsou uplne nejlevnejsi. Osobne radeji nakupuju v pneunetu, ti maji lepsi ceny...

Od: pneunejlenejsi
Datum: 04.10.12 18:23

Takže se nemusím bát, že to bude nějaký padělek Continentálu, který sjedu za 10 tkm?

Od: teja86
Datum: 05.10.12 10:42

no možná to bude tím rokem výroby, jestli to není nějaký doprodej a proto by tam měli tak nízkou cenu. To si zkus ověřit

Od: weka®
Datum: 04.10.12 22:50

dej si pozor jen na rok výroby ;)

Od: teja86
Datum: 05.10.12 10:40

a jaký rozměr potřebuješ? já mám dobré zkušenosti s axa-pneu nebo toppneu, mají v pohodě ceny. Jinak by to měly být ty samé pneumatiky i když ta cena je dost rozdílná, je to skoro 600 stovek na jedné pneumatice

Od: pneumatiky
Datum: 08.10.12 10:25

Rozměr potřebuju 215/55/R16

Od: vesi350
Datum: 04.10.12 20:11

NOKIAN!

Od: weka®
Datum: 04.10.12 22:49

jednoznačně kleberky...vyjedeš na horách i bez řetězů..tedy pokud nebude vyloženě ledovka, ale jen uježděný sníh ;)

Od: olinlitom
Datum: 06.10.12 08:18

Vyber podle terénu, co nejčastěji jezdíš.Já celoročně namontovaný Barum Polaris 2 na lehčím autě- na silnici v létě hlučnější, ale v zimě na sněhu bez problémů, vydrží cca 4 roky (kupuji pneu podle výplaty a vzorku designu). Jak je uvedeno pro použití do hor, dálnici, okresky je každá pneu jiná: všimni se tvaru "podrážky" pneu terénních aut, motokrosáckých drapáků a traktorů jak jsou lamely naklopeny a porovnej s formulemi, okruhové motocyklové "bezvzorkové" pneu nebo dragstery...Další otázka je cena

Od: lego®
Datum: 07.10.12 08:53

Vydrzi cca 4 roky, kolik je to v km?
Mam ve skrini boty uz 5 let a jsou stale jako nove.

Od: 008*
Datum: 06.10.12 12:49

Každej prostě vychvaluje do nebe pneumatiky který vlastní právě on. Nekupuj žádný čínský šmejdy a jinak prakticky cokoliv z těch profláklých značek a neuděláš chybu. Já třeba asi koupím Sava, což je kvalitní pneu za velmi výhodnou cenu.

Datum: 07.10.12 16:29

008-nedá mi nereagovat-ony čínské "šmejdy" jsou první na světě(míněno čínská ekonomika),a to nejsem žádný "čínofil"-je spousta oblastí a oborů lidské činnosti,kde jim zbytek světa nesahá ani po kotníky-namátkou nejdelší mosty,tunely,výškové budovy,různé nejen kosmické technologie-a hlavně i přesto,že jich je víc jak 1.2 miliardy,jsou na tom finančně nejlíp-kde jsou vyspělé země světa(USA-těm v roce 2008,při první vlne krize,vpodstatě dala Čína přes bilion dolarů),Německo-potažmo celá EU atd.?!? Jak říkám,nejsem čínofil,ale je třeba trošku sledovat světové dění-pak by člověk nemohl něco podobného tvrdit(sorry,ale je to kravina)-at se nám to líbí nebo ne-Čína a jihovýchod Asie prostě pokrokem a financemi válcuje zbytek světa...

doplněno 07.10.12 16:30:

a ještě k těm pneu samotným-podívejte se(pro 008) na aktuální srovnávací test zimních pneu před touto sezonou-ty čínské válcují skoro ve všech parametrech ty od předních výrobců-sice nikdo neví co vydrží,ale zas takové šmejdy to asi nebudou,že...?!?

Datum: 12.10.12 11:22

Páteční 12.10.2012, Mladá fronta DNES,

velká příloha o pneumatikách.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.