Trvanlivost nafty

Od: Datum: 30.09.12 22:51 odpovědí: 20 změna: 01.10.12 22:15

zdravim planuji koupit za pul roku octavku v dieslu, ale už ted mam možnost za vyrazně levnejší cenu si kupuvat naftu, ale jelikož nevím zdali bude nafta za pul roku plně schopná k nalití do octy, tak se optám sem dřív než začnu kupovat za 30 kč litr ;)
Napadlo mě postupně nakoupit do kanystru nevím jak dlouhou tadle výhodná nabídka bude co sem slichal je to akce kolem měsíce a tak sem si myslel tu naftu skladovat v kanystrech a začít užívat za pul roku:)
tak se ptám je to možné? nebo ta nafta nejak Degraduje? jinak planuji kupovat Octavii 2 .1.9 TDI PD

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 30.09.12 23:03

Už to tu bylo řešené, já přidávám! naftu starší 20 let.

Datum: 30.09.12 23:14

Jenže před 20 lety se do nafty nepřidávaly biosložky, které velice urychlují degradaci nafty. Ale zase půl roku není moc. Spíše by mohl nastat problém v zimě s letní naftou.

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 30.09.12 23:28

Ale já to vííím.

Datum: 30.09.12 23:16

Za půl roku se s naftou nic nestane, ani s tou dnešní, "aditivovanou".

Datum: 01.10.12 08:19

Tak správně, nafta není otevřený lahváč. Půl roku a je pořád jako nová... Na zimu trochu aditiva a jedeme...*ua*

doplněno 01.10.12 08:26:

Měl jsem naftu v garáži rok a pašík si jen chrochtá...

Od: ladaadal*
Datum: 01.10.12 08:26

Nafta není benzín, ta vydrží roky.

Od: nu*
Datum: 01.10.12 09:23

kup si starý kombajn a na tom zkoušej zda ta nafta funguje nebo ne...a pokud se rozhodneš koupit oktávku a jezdit na tu naftu, nezapomeň jí filtrovat přes dámskou punčochu, a předem si odlož 15 tisíc , tolik stojí na vrakáči naftový motor ASV enbo ALH do Oktávky...

Datum: 01.10.12 10:41

Proč by měla půl roku stará nafta udělat cokoli s motorem? To je nesmysl.

Datum: 01.10.12 12:19

s motorem ne, první většinou odejde palivové čerpadlo...nafta co není nafta zničí pak i motor

Datum: 01.10.12 12:44

Ale on se ptal na naftu. Nikoli na naftu,co není naftou? Jak jsi přišel na to, že by nebyla naftou. Stále je spousta pramenů, ze kterých lze sehnat lacinou a přitom kvalitní naftu.

Datum: 01.10.12 12:50

I na benzinkách se ještě dnes prodává nafta, ketrá často není naftou...kdyby neměl o naftě pochybnosti, neptal by se...za 30 Kč se dá koupit LTO, nebo nafta co stála v roce 2004 24,- Kč a někdo ji skladuje od roku 2004 v sudu...a ta bude skutečně kvalitní..já bych jí tam dal, a do motoru olej z lokomotivy, která se dá také sehnat za slušnou cenu, pokud pracujio na železnici...a pokus jsme zpozemních staveb, tak tam, čortu 5 litrů oleje do míchačky a dám ho do Oktávky...protože jsem to momentálně sehnal..

Datum: 01.10.12 12:55

Ale on nemá pochybnosti o naftě, ale nebyl si jistej, jak dlouho vydrží. Benzín se kazí mnohem rychleji, to ho mohlo zmást. Nevím, proč mu motáš hlavu bludama o oleji z lokomotivy nebo míchačky?

Datum: 01.10.12 18:07

kdybys četl pravidelně poradnu, zjistil bys že se tady lidé vyptávají zda lze dát do auta různá paliva a různé oleje, které momentálně sehnali...ne ty co jsopu předepsány výrobcem...pochybuji o tom že tazetel zajede k čerpacímu stojanu kde natankuje naftu za 30,- Kč a pak jí bude mít půl roku ve stodole...

tazatel POCHYBUJE, jinak by sem nic nepasal

Datum: 01.10.12 18:43

Nepochybuji o stáří a kvalitě Nafty, jen se ptám zdali když si tedka natankuju naftu KVALITNI a uchovám si ji ve stodole do konce března než koupim octávii ;)

doplněno 01.10.12 18:43:

jestli nejak ztraci na kvalite ;)

Datum: 01.10.12 18:40

chlape todle není žádná pochybná nafta,jen u nás v podniku udělaly pro zaměstnance takový benefity dneska sem se dozvedel podrobnosti to znamená že nám udělaly slevy na Pohonné hmoty a to tímto zpusobem: Sleva 10 kč na jeden litr paliva pro každýho zamestnance, tento benefit trvá od dnešního dne do 31.12 2012 to znamená 3 měsíce ;) Množství je omezeno na 1500 l celkem.
10Kč se vráci na každej clekový lir na každe učtence ( při tankovaní 37,7 litru odečtou jen 37*10= 370 kč nikoli 377 kč takle je to proste daný ;) Platí jak na Benzin tak na Naftu.. Ale musí se to tankovat u Agipu.. Navíc je možnost Naftu tankovat u nás v podniku kam Agip doplnuje naftu pro traktory a pracovní stroje, kde pak nám to proplatí do výplaty bez daních ;)
Proto si chci Tankovat do Kanystru od Jaru tech mam nespočet takle třeba na vodu na zahradu nebo tak, samozřejme by jsem si je označil co je letní a co zimni nafta ;) která se snad dodává od 15.11 mi bylo sdeleno ;)
mam 20 Litrové kanystry od Jaru mam jich plno ale na tech 1500 litru by mě stačilo 75 kanystru ktere budu mít uloženy ve stodole :)
Jinak dělám v zemedelství na jihu čech :)

Datum: 01.10.12 20:22

Já bych v tom problém neviděl klidně natankoval těch 1500l ale spíš do sudu neo větších kandáku než 25l.Hlavně pořádně vyčistit aby byly čisté a suché a poté důkladně uzavřít.ONa nafta a benál ve strategických zásobách se také nemění každý den ale jednou za dost dlouhé období ( PHM-mák u jendoho praporu obměnoval naftici v NZ jednou za dva roky!-fakt je ten že technika nebyla tenkrát tak náročnaá jako dnešní přímovstříky v OA,v dlouhodobě zakonzervované technice se obněnovala při překonzervaci tj jednou za min.5 let a topasy s tím něměli problém po tom pětiletém stání!)

Datum: 01.10.12 21:53

no já nemohu do vetších kandáku, protože to stejne musím mit na učtenkách ;) tak když každej třetí den vezu 50 Litru při ceste z práce tak to budu mit akorát do konce roku :) ale děkuju za odpoved :) ušetřit 15 tisic na pohoných hmotách je dobrý :)

Datum: 01.10.12 20:34

Takže jsem měl pravdu já. Rapide,klidně si ji natankuj a po půl roce používej, nic se s ní nestane.

Datum: 01.10.12 21:49

ano měl jsi pravdu ty ;) tak já ji natankuju ;)

Datum: 01.10.12 22:15

Známej letos jezdil na naftu z roku 1965, kdy byl na vojně a 3 kanystry si "zapůjčil". Pak na ně skoro na na 50let zapoměl a teď je znova našel zakramařené v garáži. Klasická rotačka to sežrala normálně. Je ale jasné, že dnešní nafta s příměsí bio složek, už tolik nevydrží.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.