Parkování na zelené ploše - jak vyzrát?

Od: Datum: 30.09.12 10:47 odpovědí: 5 změna: 30.09.12 21:32

Dobrý den, četl jsem zde i jinde, že pokud parkuji v intravilánu obce a stojím i na cizím pozemku "který je zatravněný nebo jinak zelený" je to jedno, většina obcí má vyhlášku kdy můžou udělit pokutu za toto stání protože pozemek nebyl nijak ohraničen, označen, oplocen - tím pádem je veřejně přístupný takže dále můžou sázet pokuty. samozdřejmě chci parkovat před domem kdy pozemek patří ŘSD brno, je to u silnice I. třídy, je na něm zeleň - trávník, a už několikrát jsem tam dostal od MP pokutu, takže se chci zeptat co je slovo "zeleň". já si totiž plánuji koupit přípravek pro likvidaci zeleně začínající písmeny ROND.., který se zelení zatočí a žádná tam nezbude, takže doslovně parkovat na zeleni nebudu. pokud už tam bude jen hlina, tak asi za parkování na hlině pokutu nedostanu,

děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: manotek*
Datum: 30.09.12 10:59

já mám ten saméj problém všechní místa sou obsazení ZTP v Liberci

Od: ladaadal*
Datum: 30.09.12 11:05

Obávám se, že takhle to nefunguje. I když zeleň zlikviduješ, stále je to plocha na zeleň určená. Navíc, když se přijde na to, že jsi to zlikvidoval, budeš platit mnohem víc. Nejsem žádný okologický aktivista, ale při cestování do zahraníčí jsem si docela uvědomil, že naše města jsou většinou dost šedivá - žádná zeleň. Nemyslím, že je nejlepší nápad kvůli pohodlnosti likvidovat další. Parkuj jinde, kde to jde a je povoleno.

Od: kubajda
Datum: 30.09.12 11:09

Tak si přečtěte tu vyhlášku, která to stanovuje. Sám píšete, že většina obcí má svou, tak pro vás bude závazná ta, která platí na vašem území. Např. v Brně to popisují takto:

1. Vymezení pojmů pro účel této vyhlášky

1. Pod pojmem zeleň se rozumí soubor funkčních prvků buď přirozených, nebo uspořádaných podle zahradně-krajinářské tvorby do menších či větších, zpravidla více funkčních kompozic, které utvářejí nebo doplňují dané prostředí. Funkční prvky jsou živé a neživé, přírodní či umělé.

2.1.1. Prvky živé jsou zejména stromy, keře, trávníkové a květinové plochy apod., rostoucí buď jednotlivě, nebo v ucelených souborech v přirozeném prostředí, nebo v substrátech oddělených od přirozeného prostředí jakoukoli stavební konstrukcí.
    2.1.2. Prvky neživé přírodní jsou voda a přírodní útvary (skály, strže, terénní modelace, apod.).

2.1.3. Prvky neživé umělé jsou stavební prvky a umělecká díla (cesty, mosty, terasy, zdi, altány, veřejná hřiště, vodní díla, památníky, sochy apod.) a vybavenost, která slouží k užívání a ochraně zeleně (lavičky, herní zařízení, koše na odpadky, informační systém, stavební konstrukce nebo mobilní nádoby sloužící růstu živých prvků, osvětlení apod.).

Od: zabu
Datum: 30.09.12 19:45

Zaleží na tom, jak je plocha vedena na katastru, nikoliv na tom, jak skutečně vypadá. Koupě Ro...u jsou v tomto případě vyhozené peníze.

Od: jiklop
Datum: 30.09.12 21:32

no na katastru je Způsob využití : silnice. Druh pozemku : ostatní plocha, . Ono je to totiž tak, že vozovka má 8 metrů na šířku ale v katastu je na každou stranu vozovky dalších 5m šíře navíc...celé toto je jedna parcela, ( 8m + 2x5m na každou stranu).

nevím jak jste mysleli přesně vaši odpověď , ale možná jste měli na mysli územní plán obce - podle kterého se určuje využití pozemku.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.