Jak se zbavit rzi v bloku motoru?

Od: Datum: 29.09.12 23:19 odpovědí: 4 změna: 30.09.12 11:33

Mám ve starém americkém autě z roku 1930 - v bloku motoru asi hodně rzi. Rozebírat do šroubku a vyškrábat celý blok je moc práce. Vyšťourat to jde jen dírou pod čerpadlem, ale dál se do šestiválce nejde dostat. Proplachoval jsem to půl dne a pořád to nejde vyčistit. Propálchováním se to zlepší, ale po pěti minutách a novém natlakování vodou zase vylítne z bloku motoru rez. A tak pořád dokola.Nevíte někdo jaká chemie by to dokázala rozpustit? Motor se i s novým chladičem a opraveným čerpadlm přehřívá a ve vedrech to vyhodi rezavý fridex.

Před 15 lety jsem do bloku auta nalil tu starou Arvu, / na mytí motoru / ta z té rzi asi za hodinu, udělala rúžovou kašičku která se dala vypláchnout a bylo to čisté. Prý se to zakázalo vyrábět jako neekolgické, a ta dnešní s tou rzí ani nehne.

Tak asi nějaká chemije co žere rez.

Díky Honza

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.12 23:22

Arva se stále vyrábí:

http://www.velvana.cz/arva/

doplněno 29.09.12 23:26:

Aha, až teď jsem pochopil, že tato nová Arva nepomáhá.

Datum: 29.09.12 23:26

Arva se dělá ve dvojím provedení. Oplachová v růžové plechovce a bezoplachová v zelené. Ta zelená je jen voda dle mě. Nečistí nic a je na prd. Vyskoušejte tu růžovou. Stále se dá sehnat.

Datum: 30.09.12 10:53

chemicky působí na oxidy železa(což je de facto rez) kyselina fosforečná-dá se to sehnat v několika procentním složení jako různé chemické odrezovače-pokud už ,kupte si ten od FORCHu-ten fakt funguje...

Od: itan71*
Datum: 30.09.12 11:33

Je to historické vozidlo já bych si tu práci dal to rozebrat. Není to obyčejná šunka není kam spěchat stejně by se s takovým autem nemělo jezdit v zimě. @janmega bylo by možné vložit foto celého vozítka? Rád mrknu. Naposledy jsem byl na srazu v HK Stříbrný rybník

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.