Převod auta v depozitu

Od: Datum: 29.09.12 22:10 odpovědí: 9 změna: 30.09.12 22:49

Zdravím, rád bych prodal Avii, která je však momentálně v depozitu a bez STK (a bez STK se z depozita vytáhnout nedá... mám pravdu?) Můžu odhlásit auto na nového majitele i bez vytažení z depozita?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 29.09.12 22:23

Ano jde to ale jen to nepřepíše na sebe poněvadž nebude mít evidenčku a bez STK by neměl vyjed na silnici a bez RZ jediná volba je dotáhnout k AVII někoho z STK aby zkontroloval čísla

Datum: 29.09.12 22:28

@itan

Co odpověď, to kravina.

doplněno 29.09.12 22:30:

dusanito

Zde je odpověď na Vaši otázku:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=27&t=157711

Datum: 30.09.12 13:35

Co odpověď, to kravina? Tak to nečti chytrolíne

doplněno 30.09.12 13:44:

Chytrolíne a kdysi jsem montoval TZ na auto chtěli doklad původu,vyjádření z STK, doklad o odborné montáži a kde jakou blbost. Přišel jsem na dopravku znovu asi za půl roku chtěl jsem opět TZ ale na jiné auto a ...ejhle podmínky jiné už nechtěli po mě odbornou montáž a kdejakou blbost. Podotýkám stejná dopravka jen jiná ženská. CO z toho vyplývá? To si domysli chytrolíne

Datum: 30.09.12 13:36

hanher-nesmíš věřit všemu co je na VW klubu(nemluvě o datumu)-přepsat lze i v depozitu-jenže tak jako tak k dokončení je zapotřebí evidence(zevidují i ohořelou kouli šrotu-pokud bude vidět VIN,to není problém)...Takže v depozitu může pán klasicjky "odhlásit na..."(vesměs nějaký ten kupující),ale ten jednak musí počkat než dorazí spis na "nový" úřad podle trv.pobytu kupujícího.,resp.toho na koho je odhlášeno a ten pak s platnou TK a uzavřeným povinným nromálně ukončí režim depozitu,dostane značky a tradá...Nebo to tam může nechat takhle "viset" v polopřevodu a až někdy(dá Avii do kupy),absolovuje STK a tradá...

"Čestné prohlášení",že VIN,hom.a typový štítek souhlasí je fakt trošku málo...Takhle by to pak "prohlašovali" všichni a celá evidence by byla víš na co(ne že by dnes teda nebyla...*smich*)

Od: petapeta*
Datum: 30.09.12 14:12

Budete se divit, ale tvrzení na odkazu @hanher je v pořádku. Když jsem odhlašoval auto v depozitu na nového majitele, tak jsem musel učinit písemné čestné prohlášení, že na vozidle nebyly dělány žádné úpravy a že vše souhlasí s tím, jak je to uvedeno v registru a SPZ že budou i nadále v depozitu.

Od: dusanito
Datum: 30.09.12 13:20

A je to s tím technikem jisté?

Datum: 30.09.12 13:31

dusanito přiznám není to s tím technikem jednoduché,málo komu se chce,ideální by bylo co nejbižší STK. Udělal jsem kdysi že jsem namontoval RZ z jiného auta (ale je to o hubu) a před STKáčkem je sundal,při odjíždění opět nasadil ale pozor na silnici je to opravdu o hubu. Lze mít kámoše co jede předem a dává echo na chlupaté. Nikoho tady nenavádím jen popisuji jak jsem to provedl já

doplněno 30.09.12 14:18:

dusanito bude asi lepší se zeptat na svém úřadě a zeptat se tam. Jinak tady budou jen dohady kdo má pravdu a kdo ne.

Jiný kraj jiný mrav

Od: nu*
Datum: 30.09.12 20:57

vy budete jen nahlašovat změnu vlastníka, Avia zůstane v depozitu...nový majitel si jí odveze na velkém plaťáku...Pokud ji nehodlá hned provozovatm, nemusí jí na sebe zatím přihlašovat...Pokud jí chce přihlási a nechat v depozitu, stačí mu evidenční kontrola...k tomy aby si vyzvedl značky potřebuje pojistku a platnou TP...

Optimální je proto udělat evidečnu a TP až v momentu kdy se rozhodne jezdit...pokud bude avii měsíc - dva opravovat tak zatím nemusí nic

Od: dusanito
Datum: 30.09.12 22:49

Všem díky moc ;)
Chci se ještě zeptat jen pro upřesnění Nu, tou změnou vlastníka myslíte odhlášení na nového majitele?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.