Mizí voda Felicia

Od: Datum: 29.09.12 20:23 odpovědí: 7 změna: 30.09.12 12:10

dobrý den chtěl by jsem se zeptat řím muže být že mi mizi voda z okruhu chlazení.. měl jsem ve vodě bordel, takže jsem to na jaře kompletně propláchnul asi 5x čistou vodou, a nakonec jsem tam nalil čistou vodu normoš pitnou, vím že se to nemá ale tak i tak, by tam ta voda měla být když ji tam dolejvám tak vetšínou cca za 2 až 3 týdny doleju cca 1 - 1,2 litru vody, vždycky zmizí až do hadice že v nádržce nic není, olej nepřibejvá je furt stejnej a spalovat se taky nemuže pač to jede naprosto normálně jak má :) skoumal jsem jak za studena tak za tepla jestli nekde neuniká nebo nekape a nikde sem nic neschledal, sem s toho jelen ;)
příští měsíc tam budu dávat nemrznouci kapalinu, abych to připravil pomalu na zimu :) a práve se bojim abych nedolejval chladící kapalinu stejně jako vodu ;)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 29.09.12 20:30

Kup si takový sajrajt do chladičů na utěsnění drobných prasklin, nemůžu si vzpomenout jak se to jmenuje. Loni před zimou jsem to tam cpal a mám klid i v létě a necpal jsem to poprvé bylo to i u jiných aut. Příště do chladiče necpi obyč.vodu ale destilku ta nevytváří vodní kámen a tím pádem neucpává okruh

doplněno 29.09.12 20:45:

Tady je něco podobného co jsem použil http://www.nicecar.cz/?106,utesneni-chladice-300ml

doplněno 29.09.12 21:16:

@momo zřejmě jsi někde udělal chybu já to vlil přímo do fridexu a v pohodě drží už od loňska. Mám zkušenosti i z předchozímy auty u jednoho mi to drželo skoro 4roky (potom šlo do šrotu) i po výměně fridexu to drželo.

Datum: 29.09.12 20:33

U me to delalo to same. Nasel jsem prasklinu na termostatu. Nebyla videt a prisel jsem na to nahodou. Okoli termostatu jsem mel zelenkave oslizle (ze zadni strany). Doporucuji zkontrolovat to same..

Od: mowla*
Datum: 29.09.12 20:36

Zkus koukat za pořádně zahřátého motoru a za jeho běhu - to je systém nevíc natlakovaný - a nemusí unikat být přímo ´čůrek´, stačí zteřelá hadice a prosak... Kdysi jsem na škoduli laboroval asi týden, denně - a pomohla až výměna všech hadic...

Od: momo®
Datum: 29.09.12 21:09

Pozor při použití "sajrajtu" na utěsnění chladiče. Napřed, jak vám tady radí zkontrolujte všechny hadice a chladič maximálně zahřátý. Já měl dost velkou díru a přípravek chladič utěsnil jen pokud tam byla čistá voda. Pak jsem přidal fridex a ten tento přípravek rozpustil a teklo to dál. Doporučuji zkontrolovat hadice, pak vymontovat (je to jednoduché, dělal jsem to před barákem na ulici) chladič a doma napustit a překontrolovat. Jestli máte známého tak vám jej popřípadě zaletuje. Přinejhorším sehnat starší chladič. Na felicii asi nebude tak drahý. Já udělal blbost a během zimy jsem spotřeboval dolíváním asi 3l fridexu. M.

doplněno 29.09.12 21:15:

Ještě mě napadlo. To množství vody je dost velké. I když auto "jede jak má" už může být chycené těsnění pod hlavou. Pára z výfuku?!? M.

Datum: 29.09.12 22:03

Bacha na unikání vody okolo termostatu (zelené krápníky). Raději nově přetěsnit. Voda pak stéká na hallův snímač otáček a poškozuje ho, až jednou zcela nefunguje a bez něj se jet nedá (nenastartuješ).

Od: manotek*
Datum: 30.09.12 09:56

Dobry den, podívat se jestly nepršivá olej, podívat se na hadice, ale věčinou to teče chladičem, já měl ten samej problém

Datum: 30.09.12 12:10

sežen si jiný víčko na expanzku namontuj do něj autoventilek našroubuj na expanzku a pumpičkou natlakuj okruh pak hledej kde to líná

já typuju bud vodní pumpu či děravej chladič

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.