Alternátor Felicia 55A za 70A?

Od: Datum: 27.09.12 11:34 odpovědí: 8 změna: 28.09.12 19:46

Dobrý den. Potřebuju vyměnit na své Felicii 1.3 BMM staré tváře altík a mám možnost koupi si 55A. Chci se proto zeptat, jestli ho tam můžu dát, kdyžtam mám 70A. Nemám tam klimu ani servo. Díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.12 11:38

Ano altík tam můžete bez jakýchkoliv obav dát. Baterii budete mít stejně max 55Ah tak se není čeho obávat. Vše bude fungovat jak má.

Ohodnoceno: 2x

Od: bufon
Datum: 27.09.12 11:39

Ano, mám baterku 45ah dokonce. Díky

Datum: 27.09.12 11:52

Tak to je bez problémů.

Datum: 27.09.12 12:06

Pokud v autě nemáš nadstandardní výbavu, alternátor 55A stačí. Ostatně hromada Felicií s nimi jezdí.
P.S. Kdybys tam měl klimu, měl bys tam altík 90A.
Ohodnoceno: 1x

Od: mkat®
Datum: 27.09.12 16:08

Treba si prepočitať aky je odber z baterie,pri bežnom použivani.( svetla ,autoradio stierače, kurenie atd..)Ak to neprekroči 55 A tak to bude v pohode.Ak by si mal vetši odber ,tak ti alternator nebude stihať dobiť bateriu.Tak sa mi zda že až tak nezaleži na kapacite autobaterie ako na tom kolko z baterie "tahaš".Aby sa ti nestalo že všetko bude v poriadku ,len bateriu nestihne alternator dobiť.

Datum: 27.09.12 18:54

Nic počítat nemusí. Sériovou výbavu mu bude 55A napájet v pohodě, i když to zapne všechno součastně.
Tedy při běžné jízdě, ne v kolonách, ale tam by byl problém i se 70A altem.

Datum: 28.09.12 14:24

Spíše než běžná spotřeba je důležitější spotřeba auta při krátkém ježdění a častém startování.Pak nemusí 55A alternátor stačit,protože to startování sežere většinu kapacity baterie.

JABRAKA

Datum: 28.09.12 19:46

Znám asi 20 filet, které jezdí s altíkem 55A a jezdí v zimě v létě,po městě, kde se startuje na každém rohu. Výrobce snad není blbec aby si to nedokázal spočítat. A co se týká toho dobíjení, tak do kytek půjde každá baterka,když každý den nastartuju 30krát a ujedu pokaždé kilometr. Na to nebude stačit ani můj 120A altík v passatu, kde je na elektriku i odsávaní prdů ze sedačky. *palec*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.