Ocenění automobilu pro dědické řízení

Od: Datum: 26.09.12 11:27 odpovědí: 13 změna: 27.09.12 13:05

Chci se zeptat zda nevíte jakým způsobem se určuje cena automobilu pro dědické řízení? Jde o to zda k tomu musí být znalecký posudek od znalce movitích věcí, nebo zda stačí písemné potvrzení či posudek o stavu vozidla s odhadem ceny od nějakého servisu? Máte někdo , prosím, zkušenost? Měli jste znalce nebo stačilo zajistit nějaký servis , který cenu odhadl podle stavu vozidla. Velmi děkui za jakékoli poznatku či rady. M.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 26.09.12 11:46
 

Znalecký posudek na toto není nutný, někteří notářští to chtějí, nahánějí kšeft známým, vizte zákon. Projděte si int, za co se to prodává, ale ta daň... Chtěl jsem po notářce podle čeho chce posudek, z toho byla nesvá... takže jsem pak uvedl částku a přehnal to... Ale viz i historii zde.

 
Od: mmaruska
Datum: 26.09.12 12:17
 

Právěže mě jde o to, že auto je staré, momentálně nejezdí (nejeto od cca 02/2012) a v dost bídném stavu je vybavení vnitřní i karoserie. Prostě auto starší jak 20 let, které ihned jak bude vše vyřízeno půjde k likvidaci. Otec ho koupil za 5.000 v roce 2005? Mám ten pocit. Takže aby nebyl celý odhad držší jak celý ten "zázrak" Proto mě zajímá či stačí říct nějakému automechanikovi nebo shánět odhadce, aby mě dal vyjádření.

Od: buss®
Datum: 26.09.12 13:16
 

Chtít něco může pouze na základě zákona, jak nám říká Ústava, toho se držme... Když je nepojízdné, nechcete uvést do provozu, je to hodnota šrotu. Kontaktujte notáře, že ho nebudete provozovat a zlikvidujete, zrušte pojistku. Jak se postupuje je v NŘ.
Co se týká zániku pojištění vizte § 12 příslušného zákona.

 
Datum: 26.09.12 12:04
 
avatar

Nelze odpovědět obecně, vždy záleží na konkrétní situaci. Pokud však pověřený soudní úředník (notář) požaduje odborné ocenění auta, pak asi ví proč tak činí. Jinak oficiální znalecké posudky jsou oprávněni zpracovávat pouze "soudní znalci" se specializací na oceňování vozidel. Pro Vaše účely by mohlo stačit pouhé vyjádření znalce o ceně, což je podstatně levnější varianta.

 
Od: uska®
Datum: 26.09.12 12:22
 

Ze zkušenosti - pokud se všichni dědicové u notáře dohoudnou na ceně automonilu, tak není třeba žádný odhad.

 
Od: maaruska
Datum: 26.09.12 12:39
 

Dědic jsem jediný já, takže se nemusím s nikým dohodnout. POdle mě je to auto bezcenné a jestli tak opravdu má cenu maximálně do těch 5.000,- víc ani nic. STK má ještě asi měsíc, ale nejvíc mě štve, že stále musím platit pojisku i když s tím nejezdím. Kdyby se oživila baterka tak by to ještě jezdilo, ale to v úmyslu už nemám prostě to chci co nejrychleji vyřídit a zlikvidovat. Jenom starosti :( a auto fakt staré - no teď tak uvažuju, že na něm snad mají cenu jen dobré zimní pneu :) :-D

Od: petapeta*
Datum: 26.09.12 12:24
 

Mně notář řekl, abych si cenu určil sám podle cen v autobazarech. U vás bych auto hodnotil jako již bezcenné.

 
Od: nu*
Datum: 26.09.12 12:40
 

ocenění se projeví na celkové částke majetku zahrnuého v dědictví, z toho se odvíjí výše odměny...na stránkách eurotax.glass se dá za 3.5 eura získat odhad kerý je průmerem cen v evropě, pojištovny to počítajé mechanicky podle znalůeckého standardu, který sice nemá opru vv zákoně ale je to běžnou praxí, autorem uvedeného superpostupu j ČVUT v brně, tento postup se dá sehnat an netu, stačí pak umět počítat a dělit, průměrný maturant to zvládne...tím se můžete u notáře zaštíti

 
Od: buss®
Datum: 26.09.12 12:43
 

Tak ho ho dejte zlikvidovat ihned.

 
Od: petapeta*
Datum: 26.09.12 12:51
 

Dokud není majitelkou, tak auto nezruší, musí počkat, až auto zdědí. Pak ho může přihlásit na sebe a současně nechat vyřadit z evidence.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nu*
Datum: 27.09.12 07:31
 

auto zruší kdokoliv, kdo předloží doklady k autu a auto...do dědicrtví lze uvést i to, že doytčný zdědil vozidlo které je poříd vedeno v reguistru ale je k němu již vystaven dokald o ekolikvidaci...zdědí tak v podsatět akorát právo provést změnu v reguistruz vozisdle a auto trvale vyřadit...klidně bych úřednici u notáře řekl aby to tak napsala do usnesení, auto bych dal do šrotu atd

 
Od: maaruska
Datum: 27.09.12 09:19
 

To teda nevím. Když bych ho dala zlikvidovat - dostanu doklad a značky, ale nic stejně nevyřídím - auto bude pořád v evidenci (to lze vyřídit až po dědictví) a pojistka se ruší až na základě razítka z evidence vozidel v techničáku, že vozidlo bylo zlikvidováno a vyřazeno z evidence. Nějak mě to neštimuje. Takže to bych jakože furt musela platit pojistku? To to zrovna může počkat na vydání usnesení o dědictví.

Od: nu*
Datum: 27.09.12 13:05
 

odpověděla jse si sama, nas registru může provést úkon jen oprávněný dědic, na pojišťovně se můžete domluvit na ukončení smlouvy, ale pkud mezi ukonřčením smlouvy a vyřazením auta bude prodleva cca 2-3 měsíce, může Vás obeslat ČKP...řešil bych to tam kde se rozhoduje o dědictví, notářka mlůže vydat porvezení jednomu z dědiců po dřívějším souhlasu všech osartních o tom, že jen oprávněn s autem nakládat, tento dokald úřad uzná a autio vyřadí...ale je to práce, pro notáře...taj je jen na Vás jak budete asetivn ía přesěvdčivá...

A pokud si myslíte že náš stát nefunguje, pokud jde o podobné základní životní situace, máte pravdu...co myslíte, kdo je schopen změnit tyto podmínky?

Úředník na reguistru je povinen držet s ezákona, nesmí vybočit ani uděklat nic cio zákoenm nené předepsáno..jinak by ho mohli klidněš vyhodit...

ČKP je soukromý subjekt, který zajímají jen zisky...

Notář zastupuje stát, a pokud má být stát skutečně přívětivý, jak nám slibují politici pokžadé před volbama, zachová se přívětivě a pomůže Vám...Takže na otázku proč platit zbytečně pojištění se zeptejte tam...

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.