STK bez zadních sedadel?

Od: Datum: 24.09.12 17:09 odpovědí: 17 změna: 25.09.12 21:32

Zdravím všechny rádce,

mohu legálně jezdit bez zadních sedadel, nebo to neprojde u PČR z důvodu bezpečnosti, když mě zastaví na namátkovou kontrolu? Vím, že sklopená být mohou, ale úplně demontovaná (není potřeba na demontáž nářadí). Jedná se o Favorita.

Předem díky za odpovědi ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.12 17:13
avatar

mužete jezdit bez zadních sedadel , třeba já v Peugeotu partner dokonce mám sedadla udělaná tak aby šli vyjmout a to by nešlo kdyby to nebylo legální u favorita sem to tak měl také a nikdy nebyl problém ani při zastavení Policií ČR.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.09.12 17:16

Po zadních sedačkách tam právě s koberce trčí zhruba 20mm ty úchyty ve skeletu, tak jestli to nevadí z důvodu bezpečnosti.

Datum: 24.09.12 17:59
avatar

vím zustanou tam ty očka ale to nevadí ničemu co se týče bezpečnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 17:19
avatar

Při běžné kontrole by to vadit nemělo, ovšem nesmíte vzadu vozit pasažéry. Na TK tam ta sedadla přechodně vraťte, to už by problémy mohly nastat (záleží na koho tam narazíte).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.09.12 17:24

Nebudou tam pasažéři ani náklad. Sedačky hodlám trochu zrepásnout a vyprat potahy a nechci tím strávit celý víkend + chci, aby pořádně uschnuly a v autě nebyla vlhkost.

Já jen, že v ORV je, že jsem 5ti místný, tak jestli mohu bez, ale vidím, že asi ano :)

Datum: 24.09.12 17:34

Pokuď pojedeš na STK, tak tě vyhodí za jiný počet míst než máš v TP a za nepovolené a nebezpečné úpravy, které výrobce vozidla nepovolil. To je podobné, jako kdyby jsi si třeba vyndal palubku. No a pokuď s tím neprojdeš technickou, tak je snad jasné, že na silnici by jsi vyjet neměl.

Na druhou stranu to většinou PČR neřeší. Kámarád má takhle vykuchaného Favorita už cca 5let a zatím pokutu dostal jen jednou.Ale to bylo spíše za celkový stav.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 17:41

STK jsem byl letos v lednu bez závad, takže na TK nejedu :). Krom sedaček bude interiér kompletní :)

Datum: 24.09.12 17:49
avatar

už to tu párkrát bylo-typovaný(a schválený)počet míst k sezení(zápis v TP a registru) je takový(vesměs 5míst)-vy nemůžete mít víc než je typováno,ale méně není problém-proto jsou ty zadní sedačky jednoduše demontovatelné,aby šly v případě potřeby jednoduše vyndat,a to už z výroby...A srovnávat s palubkou je trošku mimo mísu...,to je jako elektrokolo a el.lokomotiva-obojí je na elektriku,že...*smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.09.12 17:52

Moc díky, teď už mám víc, než jasno a pár týdnů beze strachu *frajer**placni*

doplněno 24.09.12 20:07:

STK neřeším a sedadla nehodlám trvale vyřadit... :)

Datum: 24.09.12 21:33

Tento názor prosím zašlete na Ministerstvo dopravy, protože oni mají jiný názor. Řešil jsem to z vedoucím odboru dopravy u nás, který můj podnět předal výše, až jsem dostal odpověď od přímo ministerstva. Pokuď je vozidlo otypováno na přesný počet míst k sezení, musí tam takový počet i fyzicky být. Pokuď je možnost oficiálního provozu bez některých sedaček, musí to být vyznačeno v technickém průkazu. jako zde...

doplněno 24.09.12 21:34:

zde...

doplněno 25.09.12 07:46:

Proč to výrobci dělají nevím, ale když od nich budeš chtít zápis do technického průkazu, tak ti ho nedají. Tohle je odpověď zastoupení Volkswagenu.

Velice se Vám omlouváme, ale z hlediska vybavení vozidla kotevními úchyty
celkem pro 7 sedadel není zápis na 2-7 korektní. Zápis do TP není tudíž
možný. Děkujeme za pochopení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.09.12 22:32
avatar

andelck-takhle je to jasný-máš typováno 7míst-nemůžeš mít tedy více(oni by ani další sedáky nebyly kam dát)-ale budeš-li mít v autě pouze 2 přední-není a ani nemůže to být problém,a proč? Z jednoduchého důvodu-kdyby platná legislativa EU nařizovala mít vždy v každém okamžiku všechna typovaná sedadla,těžko by mohli evropští výrobci porušovat takové nařízení EU(pokud by tedy existovalo) a montovat do aut snadno vyjímatelná sedadla...,taková snadná demontáž(leckdy poměrně složité a drahé výrobní úchyty) by byla zbytečná,zbytečně prodražovala výrobu atd.-to by samozřejmě výrobci všechna sedadla dávali na 4 šrouby(ani ne polovina výrobních nákkladů) a hotovo...,je to již jasné...?! Obráceně je to již trošku problém-kdysi jsem dotáhl R.Grand Espace(mimochodem otec všech v Evropě vyráběných MPV,Renault s ním přišel už v roce 84) a tam bylo 7 sedadel-v TP SRN opět typově 7míst-jenže paní kravka na úřadě napsala do registru a TP 5 míst-mimochodem Grand Espace ani na 5 míst žádný nebyl-všechny Grandy(prodloužená verze Espacu) byly typovány na 7-po asi dvou návštěvách dopravky,důrazného rozhovoru s vedoucím jim to najednou došlo,že asi soudruzi někde udělali chybu...,být to klasika Espace(ten bnyl bud na 5 nebo 7)měl bych asi smolíka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 24.09.12 23:00
avatar

Zavada 5221 - Pocet sedadel neodpovida schvalenemu typu vozidla.

Zavaznost B = zpusobilost na 30 dni a pak opakovani STK.

Z predpisoveho hlediska je uplne jedno, zda je sedadel vice nebo mene, nez jaky je spravny pocet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 19:49

PČR to zajímat nebude.Já jsem ve Fordu Galaxy měl všechna zadní sedadla věčně pověšená v garáži,protože jsem ho používal jako náklaďák.Dokonce jsem prošel i na STK,ale jak už zde někdo psal,záleží na koho tam narazíte...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 24.09.12 19:57
avatar

má skušenost je že na STK je bez sedadel problém

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepe83*
Datum: 24.09.12 21:39

Záleží na koho narazíš u PČR...ale jak je psáno výše...méně míst může být než je napsáno v TP...ne více!I když moje osobní zkušenost-měl jsem Favorita 135L a v TP bylo napsáno PRAKTIK-tedy 2 místný-a já vzadu měl normálně sedačky!Při kontrole policista mávl rukou a říká-asi úprava...a neřešil to :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 25.09.12 21:19

Já nevím jak u auta tazatele, ale třeba v 7mi místných autech, typicky Galaxy, Sharan apod. kde jsou zadní i prostřední sedačky vyndávací, jsou součástí sedaček i úchyty pásů. A proto u důsledné technické kontroly neprojdete. Když nejsou sedačky, nejsou úchyty, oni nemají co kontrolovat a vyčadí Vás.

Zato v běžném provozu není vůbec žádný problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 21:32

Mě tam ty úchyty zůstávají i se zámky pásů na podlaze :), ale nebudu to hrotit. Kdyžtak řeknu, že jedu stěhovat :D

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.